Easy Digital Downloads - en to da_DK translation catalogue (403 entries)

en: %1$s Prices
da_DK: %1$s Priser

en: %s Configuration
da_DK: %s Indstillinger

en: %s Files
da_DK: %s Filer

en: %s Notes
da_DK: %s Notater

en: %s Prices
da_DK: %s Priser

en: %s Requirements
da_DK: %s Krav

en: %s Settings
da_DK: %s Indstillinger

en: (unknown)
da_DK: (ukendt)

en: <a href="%s">%s &rarr; Add New</a>
da_DK: <a href="%s">%s &rarr; Tilføj Ny</a>

en: <a href="%s">Delete</a>
da_DK: <a href="%s">Slet</a>

en: <a href="%s">View</a>
da_DK: <a href="%s">Se</a>

en: <strong>Code</strong> - this is the unique code that customers will enter during checkout to redeem the code.
da_DK: <strong> Code</strong> - Dette er den unikke kode, som kunderne skaL indtaste ved check ud for at indløse rabatten.

en: <strong>Name</strong> - this is the name given to the discount. Used primarily for administrative purposes.
da_DK: <strong> Navn</strong> - Navn på rabatten. Anvendes primært til administrative formål.

en: <strong>Type</strong> - this is the type of discount this code awards.
da_DK: <strong>Type</strong> - Dette er rabat-typen som denne kode udløser.

en: A discount with that code already exists, please use a different code.
da_DK: En rabat med denne kode eksisterer allerede. Brug en anden kode.

en: API Key
da_DK: API-nøgle

en: API Keys
da_DK: API-nøgler

en: API Settings
da_DK: API indstillinger

en: API keys successfully generated.
da_DK: API nøgler succefuldt installeret

en: API keys successfully regenerated.
da_DK: API nøgler er succesfuldt gendannet

en: API keys successfully revoked.
da_DK: API nøgler succesfuldt tilbagekaldt

en: Abandoned
da_DK: Forladt

[ctx: Abandoned payment status]
en: Abandoned
da_DK: Forladt

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Active
da_DK: Aktive

[ctx: Active discount code status]
en: Active
da_DK: Aktive

en: Add Discount Code
da_DK: Tilføj rabat kode

en: Add New
da_DK: Tilføj

en: Add New Discount
da_DK: Tilføj ny rabat

en: Add New File
da_DK: Tilføj en ny fil

en: Add New Payment
da_DK: Tilføj ny betaling

en: Add New Price
da_DK: Tilføj ny pris

en: Add New Tag
da_DK: Tilføj nyt tag

en: Add to Cart
da_DK: Føj til kurv

en: Adding Discounts
da_DK: Tilføjer rabatter

en: Additional Display Options
da_DK: Yderligere Skærmindstillinger

en: Additional Updates
da_DK: Yderligere opdateringer

en: Address
da_DK: Adresse

en: Address 1
da_DK: Adresse 1

en: Address 2
da_DK: Adresse 2

[ctx: Address City]
en: City:
da_DK: BY:

[ctx: Address country]
en: Country:
da_DK: Land:

en: All
da_DK: Alle

en: All Categories
da_DK: Alle kategorier

en: All Payments
da_DK: Alle betalinger

en: All Tags
da_DK: Alle Tags

en: Allow
da_DK: Tillad

en: Already have an account?
da_DK: Har du allerede en konto?

en: Amount
da_DK: Beløb

en: Apply
da_DK: Anvend

[ctx: Apply discount at checkout]
en: Apply
da_DK: Anvend

en: Apr
da_DK: apr

en: Are you sure you wish to delete this payment?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne betaling?

en: Aug
da_DK: aug

en: Billing Address
da_DK: Faktureringsadresse

en: Billing City
da_DK: Fakturering By

en: Billing Country
da_DK: Fakturering land

en: Blue
da_DK: Bl&#229;

en: Browse All Extensions
da_DK: Gennemse alle udvidelsesprogrammer

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: Buy Now
da_DK: Køb nu

en: Buy Now Buttons
da_DK: Køb nu Knapper

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Cart must contain all selected %s
da_DK: Kurven skal indeholde alle de valgte %r

en: Cart needs one or more of the selected %s
da_DK: Kurven skal bruge en eller flere af de valgte %s

en: Cart saved successfully. You can restore your cart using this URL:
da_DK: Indholdet af din kurv er blevet gemt. Du kan gå tilbage til din gamle kurv ved at gå til flg. URL:

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Change the Number of Columns
da_DK: Ændre Antallet af kolonner

en: Cheatin&#8217; huh?
da_DK: Halløj&#8217; snyder du?

en: Cheatin' eh?!
da_DK: Snyder du?

en: Checkout
da_DK: Kassen

en: Checkout.
da_DK: Kassen

en: Choose one or more %s
da_DK: Vælg en eller flere %s

en: City
da_DK: By

en: Code
da_DK: Kode

en: Completed
da_DK: Afsluttet

en: Country
da_DK: Land

en: Credits
da_DK: Anerkendelse

en: Current Month
da_DK: Aktuelle måned

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Customer
da_DK: Kunde

en: Customer Address
da_DK: Kunde adresse

en: Customer Details
da_DK: Kunde oplysninger

en: Customer Email
da_DK: Kundens e-mail

en: Customer Name
da_DK: Kundens navn

en: Customer Notes
da_DK: Kundens notater

en: Customer Profile
da_DK: Kundeprofil

en: Customer since
da_DK: Kunde siden

en: Customer successfully deleted
da_DK: Kunden er blevet slettet

en: Customers
da_DK: Kunder

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Created
da_DK: Oprettelses-dato

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Dec
da_DK: dec

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Button Color
da_DK: Standard knap farve

en: Default Button Style
da_DK: Standard knap stil

en: Default Gateway
da_DK: Standard gateway

en: Default Template
da_DK: Standardskabelon

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Customer
da_DK: Slet kunde

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Disable the automatic output of the purchase button
da_DK: Deaktiverer det automatiske output af køb-knappen

en: Discount Codes
da_DK: Rabatkoder

en: Discount code added.
da_DK: Rabatkode tilføjet

en: Discount code updated.
da_DK: Rabatkode er opdateret

en: Discount codes allow you to offer buyers special discounts by having them enter predefined codes during checkout.
da_DK: Rabat koder giver dig mulighed for at tilbyde købere særlige rabatter ved at de indtaster foruddefinerede koder i forbindelse med tjek ud processen.

en: Discount codes have several options:
da_DK: Rabat koder har flere muligheder:

en: Discount codes that are set to "inactive" cannot be redeemed.
da_DK: Rabat koder, der er indstillet til "inaktiv" kan ikke indløses.

en: Dismiss Notice
da_DK: Afvis

en: Do not allow
da_DK: Tillad ikke

en: Download Files
da_DK: Download Filer

en: EDD Upgrades
da_DK: EDD opgraderinger

en: Earnings
da_DK: Indtjening

en: Earnings and Sales Reports
da_DK: Indtjenings- og salgsrapporter

en: Earnings:
da_DK: Indtjening:

en: Easy Digital Download Settings
da_DK: Easy Digital Download Indstillinger

en: Easy Digital Downloads Sales Summary
da_DK: Easy Digital Downloads salgsoversigt

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Category
da_DK: Rediger kategori

en: Edit Discount
da_DK: Rediger rabat

en: Edit Payment
da_DK: Redigér betaling

en: Edit Tag
da_DK: Rediger tag

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Email Template
da_DK: E-mail skabelon

en: Email address
da_DK: E-mail Adresse

en: Email address already taken
da_DK: Denne e-mail adresse er allerde taget

en: Email already used
da_DK: Denne e-mail bliver allerede brugt.

en: Emails
da_DK: E-mail

en: Enable variable pricing
da_DK: Tillad variabel prissætning

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: End Date:
da_DK: Slutdato

en: Enter a code for this discount, such as 10PERCENT
da_DK: Indtast en kode for denne rabat, f.eks 10PROCENT

en: Enter the discount amount in %s
da_DK: Angiv rabatbeløbet i %s

en: Enter the expiration date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no expiration, leave blank
da_DK: Indtast udløbsdato for denne rabatkode i formatet mm / dd / åååå. For ingen udløbsdato, lad feltet stå tomt

en: Enter the start date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no start date, leave blank. If entered, the discount can only be used after or on this date.
da_DK: Indtast startdatoen for denne rabat kode i formatet mm / dd / åååå. For ingen startdato, lad feltet være tomt. Hvis indtastet, kan rabatten kun anvendes efter eller på denne dato.

en: Error
da_DK: Fejl

en: Error Updating Payment
da_DK: Der er sket en fejl ved opdateringen af betalingen

en: Excluding tax
da_DK: Ekskl. skat

en: Expiration
da_DK: Udløber

en: Expiration date
da_DK: Udløbsdato

en: Expired
da_DK: Udløbet

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Extensions
da_DK: Udvidelser

en: Extensions for Everything
da_DK: Udvidelser til Alt

en: Failed
da_DK: Mislykkedes

[ctx: Failed payment status]
en: Failed
da_DK: Mislykkedes

en: Feb
da_DK: feb

en: File
da_DK: Fil

en: File Downloads:
da_DK: Download filer

en: File Name
da_DK: Filnavn

en: File URL
da_DK: Fil-URL

en: Files
da_DK: Fil

en: Filter
da_DK: Filtrer

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: First Name: %s
da_DK: Fornavn: %s

en: First name
da_DK: Fornavn

en: Flat amount
da_DK: Afrundet beløb

en: Flexible Product Grids
da_DK: Fleksibelt produkt Grids

en: For more information:
da_DK: For mere information:

en: From Email
da_DK: Afsender e-mail

en: From Name
da_DK: Afsender

en: Full Changelog
da_DK: Fuld Changelog

en: General
da_DK: Generelt

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Go Back
da_DK: Tilbage

en: Go back
da_DK: Tilbage

en: Go to Checkout
da_DK: Gå til kassen

en: Gray
da_DK: Gr&#229;

en: Green
da_DK: Gr&#248;n

en: Guest checkouts are: %s
da_DK: Gæstebetalere er: %s

en: IP Address
da_DK: IPadresse

en: Import
da_DK: Importer

en: Inactive
da_DK: Inaktive

[ctx: Inactive discount code status]
en: Inactive
da_DK: Inaktive

en: Including tax
da_DK: Inklusive skat

en: Insert
da_DK: Indsæt

en: Invalid
da_DK: Ugyldig

en: Invalid payment email
da_DK: Ugyldig betalings-e-mail

en: Item Amount
da_DK: Produkt beløb

en: Item Name
da_DK: Produkt navn

en: Item Price
da_DK: Produkt pris

en: Item Price:
da_DK: Produkt pris:

en: Item Quantities
da_DK: Produkt antal

en: Item price must be numeric
da_DK: Varens pris skal skrives med tal

en: Jan
da_DK: jan

en: July
da_DK: juli

en: June
da_DK: juni

en: Last Month
da_DK: Sidste måned

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Limit this discount to a single-use per customer?
da_DK: Begræns denne rabat til et enkelt brug per kunde?

en: Log ID
da_DK: ID

en: Log In
da_DK: Log Ind

en: Lost Password
da_DK: Mistet adgangskode

en: Lost Password?
da_DK: Mistet adgangskoden?

en: Mar
da_DK: mar

en: Max Uses
da_DK: Maximum bruger

en: May
da_DK: maj

en: Minimum Amount
da_DK: Mindste beløb

en: Name
da_DK: Navn

en: Name:
da_DK: Navn:

en: Need Even Faster Support?
da_DK: Brug for endnu hurtigere support?

en: Need Help?
da_DK: Har du brug for hjælp?

en: New Category Name
da_DK: Nyt kategorinavn

en: New Customers require a name and email address
da_DK: Nye kunder skal angive et navn og e-mail adresse

en: New Password
da_DK: Ny adgangskode

en: New Payment
da_DK: Ny betaling

en: New Tag Name
da_DK: Nyt tagnavn

en: New user registration on your site %s:
da_DK: Ny brugerregistrering på dit websted %s:

en: Next
da_DK: Næste

en: No %s Found
da_DK: Ingen %s fundet

en: No Payments Found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen betalinger

en: No Payments found
da_DK: Ingen betalinger blev fundet

en: No checkout page has been configured. Visit <a href="%s">Settings</a> to set one.
da_DK: Du har ikke opsat en check ud side. Gå til <a href="%s">Indstillinger</a> for at lave en.

en: No discounts found.
da_DK: Ingen rabatter fundet.

en: No expiration
da_DK: Ingen udløbsdato

en: No start date
da_DK: Ingen start dato

en: None
da_DK: Ingen

en: Notes
da_DK: Noter

en: Nov
da_DK: nov

en: Number of items in cart
da_DK: Antal produkter i kurven

en: Oct
da_DK: okt

en: Over 250 Extensions
da_DK: Over 250 Udvidelser

en: Overview
da_DK: Oversigt

en: Parent Category
da_DK: Forælderkategori

en: Parent Category:
da_DK: Forælderkategori:

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Password: %s
da_DK: Adgangskode: %s

en: PayPal Email
da_DK: PayPal e-mail

en: PayPal Settings
da_DK: PayPal indstillinger

en: Payment
da_DK: Betaling

en: Payment %s
da_DK: Betaling %s

en: Payment Details
da_DK: Betalingsoplysninger

en: Payment Error
da_DK: Fejl i betalingen

en: Payment Errors
da_DK: Fejl i betalingen

en: Payment History
da_DK: Betalingsoversigt

en: Payment Method
da_DK: Betalingsmetode

en: Payment Method:
da_DK: Betalingsmetode:

en: Payment Methods
da_DK: Betalingsmetoder

en: Payment Number
da_DK: Betaling nr.

en: Payment Status
da_DK: Betalingsstatus

en: Payment status is %s
da_DK: Betalingsstatus er %s

en: Payments can be searched by email address, user name, or filtered by status (completed, pending, etc.)
da_DK: Betaling kan søges via e-mail-adresse, brugernavn eller filtreres efter status (fuldført, afventer og etc.)

en: Payments must contain at least one item
da_DK: Betalingen skal omfatte mindst et produkt

en: Pending
da_DK: Afventer

en: Percentage
da_DK: Procent

en: Phenomenal Support
da_DK: Fænomenal Support

en: Please enter a valid email address.
da_DK: Indtast venligst en gyldig e-mailadresse.

en: Please enter your first name
da_DK: Angiv venligst dit fornavn

en: Please select a payment method
da_DK: Vælg venligst en betalingsmetode

en: Postal
da_DK: Postnummer

en: Price
da_DK: Pris

en: Pricing Options:
da_DK: Mulige priser

en: Product
da_DK: Produkt

en: Product Price
da_DK: Produkt Pris

en: Product Type Options:
da_DK: Produkttype mulighed

en: Purchase
da_DK: Køb

en: Purchase All Items
da_DK: Køb alle produkter

en: Purchase Details for Payment #%s
da_DK: Købsdetaljer til betaling #% s

en: Purchase History
da_DK: Købshistorik

en: Purchase Receipt
da_DK: Købskvittering

en: Purchase Total:
da_DK: Køb I ALT

en: Purchased %s
da_DK: Købt %s

en: Purchases
da_DK: Køb

en: Recent Payments
da_DK: Seneste betalinger

en: Recent Purchases
da_DK: Seneste køb

en: Red
da_DK: R&#248;d

en: Refunded
da_DK: Refunderet

[ctx: Refunded payment status]
en: Refunded
da_DK: Refunderet

en: Register
da_DK: Registrer

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: Resend Purchase Receipt
da_DK: Genfremsend kvitteringen

en: Revoked
da_DK: Tilbagekaldt

[ctx: Revoked payment status]
en: Revoked
da_DK: Tilbagekaldt

en: Sale | Sales
da_DK[0]: Salget
da_DK[1]: Salg

en: Sales
da_DK: Salg

en: Sales:
da_DK: Salg

en: Save
da_DK: Gem

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save Payment
da_DK: Gem betaling

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Categories
da_DK: S&#248;g kategorier

en: Search Customers
da_DK: Søg blandt kunder

en: Search Payments
da_DK: Søg i betalinger

en: Search Tags
da_DK: Søg Tags

en: Secure Checkout
da_DK: Sikker betaling

en: Select Payment Method
da_DK: Vælg betalingsmetode

en: Select a product type
da_DK: Vælg en produkttype

en: Select one or more %s
da_DK: Vælg en eller flere %s

en: Set To Abandoned
da_DK: Sæt til fravalgt

en: Set To Cancelled
da_DK: Sæt til annulleret

en: Set To Failed
da_DK: Sæt til mislykkedes

en: Set To Pending
da_DK: Sæt til afventer

en: Set To Preapproval
da_DK: Sæt til forhåndsgodkendelse

en: Set To Refunded
da_DK: Sæt til tilbegebetales

en: Set To Revoked
da_DK: Sæt til tilbagekaldt

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Show
da_DK: Vis

en: Show all %s
da_DK: Vis alle %s

en: Something went wrong.
da_DK: Noget gik galt

en: Special notes or instructions for the product. These notes will be added to the purchase receipt, and additionaly may be used by some extensions or themes on the frontend.
da_DK: Særlige noter eller instruktioner til produktet. Disse noter vil blive tilføjet til kvitteringen, og kan endvidere benyttes af nogle udvidelser eller temaer på frontend.

en: Special notes or instructions for this product. These notes will be added to the purchase receipt.
da_DK: Særlige noter eller instruktioner for dette produkt. Disse noter vil blive tilføjet købskvitteringen.

en: Start Date
da_DK: Start dato

en: Start Date:
da_DK: Start dato:

en: Start date
da_DK: Start dato

en: State
da_DK: Region

en: Stay Up to Date
da_DK: Hold dig opdateret

en: Submit
da_DK: Send

en: System Info
da_DK: System info

en: Taxonomy:
da_DK: Taksonomi:

en: Test Payment
da_DK: Test betaling

en: The ID of a specific download to purchase.
da_DK: ID for en specifikt produkt som kan købes.

en: The buyer's first name
da_DK: Køberens fornavn

en: The kind of discount to apply for this discount.
da_DK: Rabat typen den rabat kan tilknyttes.

en: The maximum number of times this discount can be used. Leave blank for unlimited.
da_DK: Det maksimale antal gange denne rabat kan bruges. Efterlad blank for ubegrænset.

en: The method of payment used for this purchase
da_DK: Betalingsmetoden for dette køb

en: The minimum amount that must be purchased before this discount can be used. Leave blank for no minimum.
da_DK: Det mindste beløb, der skal købes, før denne rabat kan anvendes. Efterlad blank for ingen minimum.

en: The name of this discount
da_DK: Navnet på denne rabat

en: The password you entered is incorrect
da_DK: Den indtastede adgangskode er forkert

en: The payment has been deleted.
da_DK: Denne betaling er blevet slettet

en: The payment has been successfully updated.
da_DK: Betalingen er blevet opdateret.

en: The payment note has been deleted.
da_DK: Købskvitteringen er blevet slettet

en: The purchase receipt has been resent.
da_DK: Købskvitteringen er blevet genfremsendt

en: The settings have been imported.
da_DK: Indstillingerne er blevet importeret

en: The status of this discount code.
da_DK: Status for denne rabatkode.

en: The text to be displayed on the button or link.
da_DK: Tekst der skal vises på knappen eller linket

en: The total price of the purchase
da_DK: Prisen for hele købet

en: The username you entered does not exist
da_DK: Brugernavnet du indtastede eksisterer ikke

en: There was a problem adding your discount code, please try again.
da_DK: Der var et problem med at tilføje din rabatkode, prøv venligst igen

en: There was a problem updating your discount code, please try again.
da_DK: Der var et problem med at opdatere din rabatkode, prøv venligst igen

en: There was an error retrieving the extensions list from the server. Please try again later.
da_DK: Der opstod en fejl under hentning af listen med udvidelser fra serveren. Prøv venligst igen senere.

en: This Month
da_DK: Denne måned

en: This discount has already been redeemed.
da_DK: Denne rabatkode er allerede benyttet.

en: This is a secure SSL encrypted payment.
da_DK: Dette er en sikker SSL-krypteret betaling

en: This screen provides access to all of your store's transactions.
da_DK: Dette skærmbillede giver adgang til alle dine butiks transaktioner.

en: Title:
da_DK: Titel:

en: Today
da_DK: I dag

en: Tools
da_DK: V&#230;rkt&#248;jer

en: Total Earnings
da_DK: Samlet indtjening

en: Total Price
da_DK: Pris i alt

en: Total Purchased
da_DK: Købt for i alt

en: Total Purchases
da_DK: Samlede køb

en: Total Sales
da_DK: Samlet salg

en: Total Spent
da_DK: Brugt i alt

en: Total:
da_DK: I alt:

en: Total: %s
da_DK: I alt: %s

en: Totals
da_DK: Totaler

en: Trying to cheat or something?
da_DK: Forsøger at snyde eller noget?

en: Unlimited
da_DK: Ubegrænset

en: Unnamed Customer
da_DK: Ikke navngivet kunde

en: Update Category
da_DK: Opdater kategori

en: Update Discount Code
da_DK: Opdater rabat kode

en: Update Payment
da_DK: Opdatér betaling

en: Update Tag
da_DK: Opdater Tag

en: Upload a File
da_DK: Upload en fil

en: Use Once Per Customer
da_DK: Brug en gang per kunde

en: User
da_DK: Bruger

en: User ID
da_DK: Bruger ID

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username already taken
da_DK: Brugernavnet er allerede benyttet af en anden bruger.

en: Username: %s
da_DK: Brugernavn: %s

en: Uses
da_DK: Bruger

en: Valid
da_DK: Gyldig

en: View %s
da_DK: Vis %s

en: View API Log
da_DK: Se API-log

en: View All
da_DK: Se alle

en: View All Purchases
da_DK: Se alle køb

en: View Details
da_DK: Se detaljer

en: View Details for Payment
da_DK: Se købsdetaljer

en: View File Download Log
da_DK: Se filoverførsels loggen

en: View Order Details
da_DK: Vis ordre detaljer

en: View Payment
da_DK: Se betaling

en: View Sales Log
da_DK: Se salgsloggen

en: View the Full Changelog
da_DK: Se den Fulde Changelog

en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the Easy Digital Downloads website.
da_DK: Se i <a href="%s">dokumentationen</a> på Easy Digital Downloads hjemmeside.

en: Visit the Extension Store
da_DK: Besøg Udvidelse Butikken

en: We will send the purchase receipt to this address.
da_DK: Vi vil sende din kvittering til denne adresse.

en: We will use this as well to personalize your account experience.
da_DK: Dit efternavn bliver også brugt til at gøre din konto mere personlig.

en: We will use this to personalize your account experience.
da_DK: Vi bruger dit navn til at gøre din købsoplevelse mere personlig.

en: What's New
da_DK: Hvad er nyt

en: Whether to show the price on the purchase button. 1 to show the price, 0 to disable it.
da_DK: Om prisen skal vises på køb knappen. 1 for at vise prisen, 0 for at deaktivere den.

en: White
da_DK: Hvid

en: Yellow
da_DK: Gul

en: You also have the option to bulk delete payment should you wish.
da_DK: Du har også mulighed for at gruppeslette betalinger, hvis du ønsker det.

en: You are already logged in
da_DK: Du er allerede logget ind

en: You can create any number of discount codes easily from this page.
da_DK: Du kan oprette et vilkårligt antal rabat koder fra denne side.

en: You do not have permission to install plugin updates
da_DK: Du har ikke tilladelse til at opdatere plugins

en: You have already added this item to your cart
da_DK: Du har allerede tilføjet dette produkt til din kurv

en: You have already purchased this item, but you may purchase it again.
da_DK: Du har allerede købt dette produkt, men du må gerne købe det igen.

en: [%s] New User Registration
da_DK: [%s] Ny brugerregistrering

en: [%s] Your username and password
da_DK: [%s] Dit brugernavn og din adgangskode

[ctx: all dropdown items]
en: All
da_DK: Alle

en: guest
da_DK: Gæst

[ctx: no dropdown items]
en: None
da_DK: Ingen

en: none
da_DK: ingen

en: or checkout as a guest.
da_DK: eller gå til kasse som gæst.

[ctx: post type general name]
en: Payments
da_DK: Betalinger

[ctx: post type singular name]
en: Payment
da_DK: Betaling

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
da_DK: Kategori

en: unlimited
da_DK: ubegrænset
