Easy Digital Downloads - en to fi translation catalogue (1206 entries)

en:   Fee: %s - %s
fi: Maksu: %s - %s

en:   Product: %s
fi: Tuote: %s

en:   Product: %s - %s
fi: Tuote: %s - %s

en: %1$s Files
fi: %1$s Tiedostot

en: %1$s License Key
fi: %1$s Lisenssiavain

en: %1$s Notes
fi: %1$s Muistiinpanot

en: %1$s Prices
fi: %1$s Hinnat

en: %1$s Settings
fi: %1$s Asetukset

en: %1$s Stats
fi: %1$s Tilastot

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Easy Digital Downloads version %2$s with no alternative available.
fi: %1$s on <strong>vanhentunut</strong> Easy Digital Downloads versiosta %2$s lähtien eikä vaihtoehtoa ole olemassa.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Easy Digital Downloads version %2$s! Use %3$s instead.
fi: %1$s on <strong>vanhentunut</strong> Easy Digital Downloads versiosta %2$s lähtien. Käytä %3$s sen sijaan.

en: %1$sView it in your browser.%2$s
fi: %1$sNäytä selaimessa.%2$s

en: %2$s published. %1$sView %2$s%3$s.
fi: %2$s julkaistu. %1$sNäytä %2$s%3$s.

en: %2$s saved. %1$sView %2$s%3$s.
fi: %2$s tallennettu. %1$sNäytä %2$s%3$s.

en: %2$s submitted. %1$sView %2$s%3$s.
fi: %2$s toimitettu. %1$sNäytä %2$s%3$s.

en: %2$s updated. %1$sView %2$s%3$s.
fi: %2$s päivitetty. %1$sNäytä %2$s%3$s.

en: %s Configuration
fi: %s Asetukset

en: %s Details
fi: %s tiedot

en: %s Files
fi: %s Tiedostot

en: %s Notes
fi: %s Muistiinpanot

en: %s Prices
fi: %s Hinnat

en: %s Requirements
fi: %s Vaatimukset

en: %s Settings
fi: %s Asetukset

en: %s sold:
fi: %s myyty:

en: %s that this discount code cannot be applied to.
fi: %s tätä alennuskoodia ei voida käyttää.

en: (optional)
fi: (valinnainen)

en: (unknown)
fi: (tuntematon)

en: - <strong>Apply discount only to selected Downloads?</strong> - If this box is checked, only the prices of the required products will be discounted. If left unchecked, the discount will apply to all products in the cart.
fi: - <strong>Käytä alennuskoodia kaikissa valituissa tuotteissa?</strong> - Jos tämä on valittuna, niin vain valitut tuotteet voivat saada alennuksen. Jos tämä ei ole valittuna, niin kaikki tuotteet voivat saada alennuksen.

en: - <strong>Condition</strong> - This lets you set whether all selected products must be in the cart, or just a minimum of one.
fi: - <strong>Ehto</strong> - Voit valita käytetäänkö alennuskoodia kaikkiin tuotteisiin vai vain tiettyihin.

en: <a href="%s">%s &rarr; Add New</a>
fi: <a href="%s">%s &rarr; Lisää uusi</a>

en: <a href="%s">Delete</a>
fi: <a href="%s">Poista</a>

en: <a href="%s">Download log</a>
fi: <a href="%s">Latausloki</a>

en: <a href="%s">Post an issue</a> on <a href="%s">GitHub</a>. View <a href="%s">extensions</a> or <a href="%s">themes</a>.
fi: <a href="%s">Kirjoita kysymys tai ongelma</a> <a href="%s">GitHub</a>:ssa. Katso <a href="%s">laajennukset</a> tai <a href="%s">teemat</a>.

en: <a href="%s">View</a>
fi: <a href="%s">Näytä</a>

en: <em>button</em> | <em>text</em> - The style of the purchase link.
fi: <em>button</em> | <em>text</em> - Painikkeen tyyli.

en: <strong>Accounting Options</strong> - If enabled, define an individual SKU or product number for this download.
fi: <strong>Tilin vaihtoehdot</strong> - Jos päällä, niin määritä yksilöllinen SKU tai tuotteen numero tälle lataukselle.

en: <strong>Additional Tax Rates</strong>: This section lets you add tax rates for specific countries and/or states/provinces in those countries.
fi: <strong>Lisäveroprosentit</strong>: Voit lisätä eri maille tai alueille eri veroprosentin.

en: <strong>Amount</strong> - this discount amount provided by this code. For percentage based discounts, enter a number such as 70 for 70%. Do not enter a percent sign.
fi: <strong>Määrä</strong> - Määrä voi olla prosentuaalinen tai euromääräinen. Huom! Jos annat esim. 70 prosentin alennuksen, niin kirjoita 70, ei 70%.

en: <strong>Base Country</strong>: This determines the country that is loaded by default on the checkout screen for customers that do not have an address stored in their account.
fi: <strong>Maa</strong>: Oletusvalinta maalle, jos asiakas ei ole tallentanut jotain muuta maata omiin tietoihinsa.

en: <strong>Base State / Province</strong>: This determines the state / province that is loaded by default on the checkout screen for customers that do not have an address stored in their account.
fi: <strong>Osavaltio / Postitoimipaikka</strong>: Tämä näytetään oletuksena niille, jotka eivät ole tallentaneet osoitetta tietoihinsa.

en: <strong>Button Options</strong> - Disable the automatic output the purchase button. If disabled, no button will be added to the download page unless the <code>[purchase_link]</code> shortcode is used.
fi: <strong>Painikkeen vaihtoehdot</strong> - Voit ottaa ostopainikkeen pois käytöstä tälle tuotteelle. Voit siitä huolimatta käyttää <code>[purchase_link]</code> lyhytkoodia.

en: <strong>Calculate Tax After Discounts</strong>: If enabled, this option will make it so that tax is calucated on the after-discount amount. If a purchase of $20 is made and a 20% discount is applied, tax will be calcuated off of $16 instead of $20.
fi: <strong>Laske vero alennuksien jälkeen</strong>: Jos valitset tämän, niin vero lasketaan alennuksien jälkeen. Esim. 20$ tuotteen hinnalla on 20% alennus, niin vero lasketaan 16$:sta eikä 20$:sta.

en: <strong>Code</strong> - this is the unique code that customers will enter during checkout to redeem the code.
fi: <strong>Koodi</strong> - Asiakkaat käyttävät tätä koodia ostaessaan tuotteita.

en: <strong>Customers</strong> - This report exports all of your customers in a CSV format. It exports the customer's name and email address and the amount of products they have purchased as well as the final price of their total purchases.
fi: <strong>Asiakkaat</strong> - Tällä raportilla voit nähdä asiakkaan tiedot CSV-muodossa. Se pitää sisällään asiakkaan nimen, sähköpostiosoitteen, ostojen lukumäärän ja kuinka paljon he ovat käyttäneet rahaa ostoksiin yhteensä.

en: <strong>Default Tax Rate</strong>: The default tax rate is the tax rate charged to customers located in your base country / state or province.
fi: <strong>Oletusveroprosentti</strong>: Oletusveroprosenttia käytetään asiakkaille, jotka ovat sijaitsevat samassa maassa kuin verkkokauppasi.

en: <strong>Display During Checkout</strong>: This determines whether prices are shown with taxes or without taxes on checkout. If set to Including Tax, a $10 product with a 10% tax will be shown as $11.
fi: <strong>Näytä kassasivulla</strong>: Tämä määrittää näytetäänkö hinnat verollisena vai verottomana kassasivulla. Jos verollisena, niin 10$ tuote 10% veroprosentilla näkyy 11$ hintana.

en: <strong>Display Tax Rate on Prices</strong>: when enabled, the amount the customer is expected to pay in tax will be displayed below purchase buttons.
fi: <strong>Näytä veroprosentti hinnoissa</strong>: Jos valitset tämän, niin ostopainikkeen alapuolella näytetään veron osuus.

en: <strong>Download History</strong> - This report exports all of the downloads you have received in the current month into a CSV. It exports the date the file was downloaded, the customer it was downloaded by, their IP address, the name of the product and the file they downloaded.
fi: <strong>Lataushistoria</strong> - Tällä raportilla näet kaikki lataukset kuluvalta kuukaudelta CSV-muodossa. Se pitää sisällään latauksen päivämäärän, asiakkaan, IP-osoitteen, tuotteen nimen ja ladattavan tiedoston.

en: <strong>Enable multi-option purchases</strong> - By enabling multi-option purchases customers can add multiple variable price items to their cart at once.
fi: <strong>Ota käyttöön useamman tuotteen valinta</strong> - Jos valitset tämän, niin voit lisätä ostoskoriin monia useamman hintavaihtoehdon tuotteita.

en: <strong>Enable variable pricing</strong> - By enabling variable pricing, multiple download options and prices can be configured.
fi: <strong>Hinnan vaihtoehdot</strong> - Jos valitset useamman hinnan vaihtoehdon, niin voit valita ja päättää hintoja erikseen.

en: <strong>Expiration Date</strong> - this is the end date for the discount. After this date, the code will no longer be able to be used. This is optional.
fi: <strong>Viimeinen käyttöpäivä</strong> - Viimeinen päivä jolloin alennuskoodia voi käyttää.

en: <strong>File Download Limit</strong> - Define how many times customers are allowed to download their purchased files. Leave at 0 for unlimited. Resending the purchase receipt will permit the customer one additional download if their limit has already been reached.
fi: <strong>Latauksen raja (lukumäärä):</strong> - Määritä kuinka monta kertaa ostaja voi ladata tuotteen. Jätä tyhjäksi tai kirjoita 0, jos et halua mitään rajaa. Jos ostokuitti lähetetään uudelleen, niin ostaja voi vielä yhdesti ladata tuotteen.

en: <strong>File Downloads</strong> - Define download file names and their respsective file URL. Multiple files can be assigned to a single price, or variable prices.
fi: <strong>Ladattavat tiedostot</strong> - Määritä latauksien nimet ja URL-osoitteet. Yhdenkin hinnan vaihtoehtoon voi valita useita tiedostoja.

en: <strong>Log data:</strong>
fi: <strong>Lokin tiedot:</strong>

en: <strong>Max Uses</strong> - this is the maximum number of times this discount can be redeemed. Once this number is reached, no more customers will be allowed to use it.
fi: <strong>Maksimikerrat</strong> - Kuinka monta kertaa alennuskoodia voi käyttää.

en: <strong>Minimum Amount</strong> - this is the minimum purchase amount required to use this code. If a customer has less than this amount in their cart, they will be given an error. This is optional.
fi: <strong>Minimimäärä</strong> - Minkä verran ostoksen pitää vähintää maksaa, jotta alennuskoodi toimii.

en: <strong>Name</strong> - this is the name given to the discount. Used primarily for administrative purposes.
fi: <strong>Nimi</strong> - Alennuskoodin nimi. Tätä käytetään lähinnä admin-puolella.

en: <strong>PayPal</strong> - A PayPal payment gateway is included as standard with Easy Digital Downloads. To test the PayPal gateway, you need a Sandbox account for PayPal and the site must be placed in Test Mode from the General settings tab. Please remember to enter your PayPal account email address in order for payments to get processed.
fi: <strong>PayPal</strong> - PayPal-maksutapa on oletuksena mukana Easy Digital Downloads -lisäosassa. Jotta voit testata PayPal-maksutapaa kunnolla, niin sinulla tulee olla Sandbox-tili PayPal:iin ja Testimaksutila tulee olla päällä. Muista kirjoittaa myös PayPal-tilin sähköpostiosoite.

en: <strong>Payment History</strong> - This report exports all of payments you have received on your EDD store in a CSV format.  The report includes the contact details of the customer, the products they have purchased as well as any discount codes they have used and the final price they have paid.
fi: <strong>Maksuhistoria</strong> - Tällä raportilla näet kaikki maksut CSV-muodossa. Raportti pitää sisällään ostajan yhteystiedot, ostetutu tuotteet, käytetyt alennuskoodit ja lopullinen hinta.

en: <strong>Prices Entered with Tax</strong>: if enabled, this means that the price entered on the product edit screens is the total amount the customer will pay after taxes. For example, if enabled and the price of a product is $20, the customer will pay 20$ at checkout. The exact amount charged in tax will be calculated automatically.
fi: <strong>Hinta veron kanssa</strong>: Jos valitset tämän, niin asiakas maksaa juuri kyseisen summan. Esim. jos tuotteen hinnaksi määritellään 20$, niin asiakas maksaa 20$. Veron määrä lasketaan automaattisesti.

en: <strong>Product Type Options</strong> - Choose a default product type or a bundle. Bundled products automatically include access other download&#39;s files when purchased.
fi: <strong>Tuotteen tyypin valinnat</strong> - Valitse oletus tai monta kerralla, jossa automaattisesti eri tuotteet liitetään yhteen ostoon.

en: <strong>Purchase Shortcode</strong> - If the automatic output of the purchase button has been disabled via the Download Configuration box, a shortcode can be used to output the button or link.
fi: <strong>Oston lyhytkoodi</strong> - Jos ostopainiketta ei näytetä automaattisesti, niin voit käyttää lyhytkoodia ostopainikkeen näyttämiseen.

en: <strong>Requirements</strong> - This allows you to select the product(s) that are required to be purchased in order for a discount to be applied.
fi: <strong>Vaatimukset</strong> - Mille tuotteille alennuskoodi on voimassa.

en: <strong>Sales and Earnings</strong> - This report exports all of the sales and earnings that you have made in the current year. This report includes your sales and earnings for each product as well a graphs of sales and earnings so you can compare them for each month.
fi: <strong>Myynnit ja tulot</strong> - Tällä raportilla voit nähdä kuluvan vuoden tulot ja myynnit. Tämä pitää sisällään raportin ja kuvaajan myynnistä ja tuloista, jotta voit vertailla niitä kuukausittain.

en: <strong>Start Date</strong> - this is the date that this code becomes available. If a customer attempts to redeem the code prior to this date, they will be given an error. This is optional.
fi: <strong>Aloituspäivämäärä</strong> - Minä päivä alennuskoodi astuu voimaan. Jos käyttäjä yrittää käyttää koodia ennen tätä päivää, niin hän saa siitä virheilmoituksen.

en: <strong>Test Payment</strong> - This included gateway is great for testing your store, as it requires no payment, and leads straight to product downloads. However, please remember to turn it off once your site is live!
fi: <strong>Testimaksu</strong> - Tällä maksutavalla voit testata kauppaasi, mutta muista ottaa se pois päältä, kun julkaiset sivut!

en: <strong>Type</strong> - this is the type of discount this code awards.
fi: <strong>Tyyppi</strong> - Mitä alennustyyppiä käytetään.

en: A %s purchase has been made
fi: Tuotteen %s osto on tapahtunut

en: A description of all the options are provided beside their input boxes.
fi: Tarkemmat kuvaukset löytyvät asetuksen vierestä.

en: A discount with that code already exists, please use a different code.
fi: Alennuskoodi on jo olemassa, kokeile jotakin muuta alennuskoodia.

en: A list of download links for each download purchased
fi: Lista latauksien linkeistä kullekin ostetulle tuotteelle

en: A note is required
fi: Muistiinpano on pakollinen

en: A plain-text list of download URLs for each download purchased
fi: Pelkkä tekstilista latauksien linkeistä kullekin ostetulle tuotteelle

en: A postfix to append to all sequential order numbers.
fi: Jälkiliite, joka liitetään kaikkiin järjestysnumeroihin.

en: A prefix to prepend to all sequential order numbers.
fi: Etuliite kaikkiin järjestysnumeroihin.

en: A set of email tags has also been provided to allow the creation of personalized emails. A tag consists of a keyword surrounded by curly braces: <code>{tag}</code>. A description of each of these tags appear below the editor.
fi: Voit käyttää "email-komentoja" ja valita mitä sähköposti pitää sisällään. Email-komennot näyttävät tältä: <code>{tag}</code>.

en: A unique key used to identify the payment.
fi: Oston uniikki avain.

en: API Key
fi: API avain

en: API Key:
fi: API avain:

en: API Keys
fi: API avaimet

en: API Request:
fi: API pyyntö:

en: API Requests
fi: API pyynnöt

en: API Settings
fi: API asetukset

en: API User:
fi: API käyttäjä:

en: API keys successfully generated.
fi: API-avaimet tehtiin onnistuneesti.

en: API keys successfully regenerated.
fi: API-avaimet tehtiin onnistuneesti.

en: API keys successfully revoked.
fi: API-avaimet peruutettiin onnistuneesti.

en: Abandoned
fi: Hylätyt

en: Abandoned <span class="count">(%s)</span> | Abandoned <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hylätty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hylätty <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Abandoned payment status]
en: Abandoned
fi: Hylätty

en: Accepted Payment Method Icons
fi: Hyväksyttyjen maksutapojen ikonit

en: Accounting Options:
fi: Kirjanpidon vaihtoehdot:

en: Accounting Settings
fi: Tilin asetukset

en: Actions
fi: Tapahtumat

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Aktiivinen <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Aktiivinen <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Active discount code status]
en: Active
fi: Aktiivinen

en: Add %s to Payment
fi: Lisää %s maksuun

en: Add Discount Code
fi: Lisää alennuskoodi

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %1$s
fi: Lisää uusi %1$s

en: Add New %s Category
fi: Lisää uusi %s kategoria

en: Add New Discount
fi: Lisää uusi alennus

en: Add New Download
fi: Lisää uusi lataus

en: Add New File
fi: Lisää uusi tiedosto

en: Add New Payment
fi: Lisää uusi maksu

en: Add New Price
fi: Lisää uusi hinta

en: Add New Tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add Note
fi: Lisää muistiinpano

en: Add Tax Rate
fi: Lisää veroprosentti

en: Add to Cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add to Cart Text
fi: Lisää ostoskoriin -teksti

en: Add-on plugins are available that greatly extend the default functionality of Easy Digital Downloads. There are extensions for payment processors, such as Stripe and PayPal, extensions for newsletter integrations, and many, many more.
fi: Easy Digital Downloads -lisäosaan on saatavilla paljon laajennoksia (add-ons), jotka mahdollistavat mm. maksuyhteydet, uutiskirjeet ja paljon muuta.

en: Adding Discounts
fi: Alennuskoodien lisäys

en: Additional Display Options
fi: Lisäasetukset

en: Additional Updates
fi: Lisäpäivitykset

en: Address
fi: Osoite

en: Address (Line 2)
fi: Osoite (rivi 2)

en: Address 1
fi: Osoite 1

en: Address 2
fi: Osoite 2

[ctx: Address City]
en: City:
fi: Kaupunki:

[ctx: Address country]
en: Country:
fi: Maa:

en: Address line 1
fi: Osoite 1

en: Address line 2
fi: Osoite 2

en: Adds a link so users can view their receipt directly on your website if they are unable to view it in the browser correctly.
fi: Lisää linkin, jotta käyttäjät voivat katsoa ostokuitin sivuillasi suoraan.

en: Adds a list of any discount codes applied to this purchase
fi: Lisää listan alennuksista, jotka käyvät tähän ostoon

en: After - 10$
fi: Jälkeen - $10

en: Agree to Terms
fi: Hyväksy sopimusehdot

en: Agree to Terms Label
fi: Hyväksy sopimusehdot otsikko

en: Agree to Terms?
fi: Hyväksytkö ehdot?

en: Agreement Text
fi: Sopimusehtoteksti

en: Ajax is: %s
fi: Ajax on: %s

en: All
fi: Kaikki

en: All %2$s
fi: Kaikki %2$s

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Discounts
fi: Kaikki alennukset

en: All Payments
fi: Kaikki maksut

en: All Statuses
fi: Kaikki tilat

en: All Tags
fi: Kaikki avainsanat

en: Allow
fi: Salli

en: Allow Usage Tracking?
fi: Salli käytön seuranta?

en: Allow User Keys
fi: Salli käyttäjäavaimet

en: Allow customers to use multiple discounts on the same purchase?
fi: Anna asiakkaan käyttää useita alennuskoodeja samaan tuotteeseen?

en: Already have an account?
fi: Tili jo olemassa?

en: Amount
fi: Määrä

en: Amount:
fi: Määrä:

en: Amount: %s
fi: Määrä: %s

en: An internal error has occurred, please try again or contact support.
fi: Sisäinen virhe, kokeile hetken kuluttua uudelleen tai ota yhteyttä sivuston tukipalveluun.

en: Any customer-specific notes related to the payment.
fi: Asiakaskohtaiset muistiinpanot.

en: Apply
fi: Hyväksy

[ctx: Apply discount at checkout]
en: Apply
fi: Hyväksy

en: Apply discount only to selected %s.
fi: Käytä alennuskoodia vain valituissa %s.

en: Apply discount to entire purchase.
fi: Käytä alennuskoodia koko ostoksessa.

en: Apply rate to whole country, regardless of state / province
fi: Käytä veroprosenttia koko maassa, riippumatta paikkakunnasta

en: Apply to whole country
fi: Käytä koko maassa

en: Apr
fi: Huhti

en: Are you sure you wish to delete this %s?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän %s?

en: Are you sure you wish to delete this note?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän muistiinpanon?

en: Are you sure you wish to delete this payment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksun?

en: Are you sure you wish to delete this tax rate?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän veroprosentin?

en: Are you sure you wish to regenerate this API key?
fi: Haluatko varmasti tehdä uuden API-avaimen?

en: Are you sure you wish to resend the purchase receipt?
fi: Oletko varma, että haluat lähettää ostokuitin uudelleen?

en: Are you sure you wish to revoke this API key?
fi: Haluatko varmasti purkaa tämän API-avaimen?

en: Aug
fi: Elo

en: Australian Dollars (&#36;)
fi: Australian dollari (&#36;)

en: Average monthly earnings: %s
fi: Kuukausiansiot keskimäärin: %s

en: Average monthly sales: %s
fi: Kuukausimyynnit keskimäärin: %s

en: Banned Emails
fi: Kielletyt sähköpostiosoitteet

en: Base Country
fi: Maa

en: Base State / Province
fi: Osavaltio / maakunta

en: Before - $10
fi: Ennen - $10

en: Billing Address
fi: Osoite laskutusta varten

en: Billing Address Line 2 (optional)
fi: Osoite 2 laskutusta varten (valinnainen)

en: Billing City
fi: Kaupunki laskutusta varten

en: Billing Country
fi: Maa laskutusta varten

en: Billing Details
fi: Laskutuksen yksityiskohdat

en: Billing State / Province
fi: Postitoimipaikka laskutusta varten

en: Billing Zip / Postal Code
fi: Postinumero laskutusta varten

en: Blue
fi: Sininen

en: Brazilian Real (R&#36;)
fi: Brasilian real (R&#36;)

en: Browse All Extensions
fi: Selaa kaikkia laajennuksia

en: Bundle
fi: Monta kerralla

en: Bundled %s:
fi: Monta kerralla %s:

en: Button
fi: Painike

en: Button Options:
fi: Painikkeen vaihtoehdot:

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: Buy Now Buttons
fi: Osta nyt painikkeet

en: Canadian Dollars (&#36;)
fi: Kanadan dollari (&#36;)

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Card name
fi: Kortissa oleva nimi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Cart must contain all selected %s
fi: Ostoskorin pitää sisältää kaikki valitut %s

en: Cart needs one or more of the selected %s
fi: Ostoskori tarvitsee yhden tai useamman valitun %s

en: Cart restoration failed. Invalid token.
fi: Ostoskoria ei voitu palauttaa.

en: Cart restored successfully.
fi: Ostoskori palautettiin onnistuneesti.

en: Cart saved successfully. You can restore your cart using this URL:
fi: Ostoskori tallennettu onnistuneesti. Voit palata siihe tämän linkin kautta:

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories: %s
fi: Kategoriat: %s

en: Category
fi: Kategoria

en: Change the Number of Columns
fi: Muuta sarakkaiden lukumäärää

en: Change your Billing Address
fi: Muuta laskutusosoitetta

en: Change your Name
fi: Muuta nimi

en: Change your Password
fi: Vaihda salasana

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Yritätkö huijata?

en: Cheatin' eh?!
fi: Yritätkö huijata?

en: Check this box if you do not want to receive emails when new sales are made.
fi: Valitse tämä, jos et halua automaattisia sähköposti-ilmoituksia uuden  oston yhteydessä.

en: Check this box if you would like EDD to completely remove all of its data when the plugin is deleted.
fi: Valitse tämä jos haluat, että kaikki tiedot poistetaan, kun lisäosa poistetaan.

en: Check this box in order to append a ?nocache parameter to the checkout URL to prevent caching plugins from caching the page.
fi: Valitse tämä, jos haluat ettei kassa-sivua laiteta välimuistiin (caching) muiden lisäosien toimesta.

en: Check this box to allow all users to generate API keys. Users with the 'manage_shop_settings' capability are always allowed to generate keys.
fi: Valitse tämä, jos haluat kaikkien käyttäjien pystyvän luomaan API käyttäjäavaimen. Käyttäjät, joilla on 'manage_shop_settings' -oikeudet, voivat aina luoda käyttäjäavaimia.

en: Check this box to allow entry of product SKUs. SKUs will be shown on purchase receipt and exported purchase histories.
fi: Valitse tämä, jos haluat tuotteen SKU:n käyttöön. SKU:t näkyvät ostokuitissa ja viedyissä ostohistorioissa.

en: Check this if you are delivering really large files or having problems with file downloads completing.
fi: Valitse tämä, jos isojen tiedostojen lataamisessa on ongelmia tai tiedostoja ei voi ladata.

en: Check this if you do not want to allow users to redownload items from their purchase history.
fi: Valitse tämä, jos et haluat että käyttäjät voivat ladata uudelleen tuotteita heidän ostohistoriasta.

en: Check this to disable all included styling of buttons, checkout fields, and all other elements.
fi: Valitse tämä, jos haluat ottaa pois käytöstä kaikki valmiit tyylit.

en: Check this to enable AJAX for the shopping cart.
fi: Valitse tämä, jos haluat AJAX:in päälle ostoskorissa.

en: Check this to enable taxes on purchases.
fi: Valitse tämä, jos haluat ottaa verotuksen käyttöön.

en: Check this to force users to be redirected to the secure checkout page. You must have an SSL certificate installed to use this option.
fi: Valitse tämä, jos haluat ostosivun olevan salattu. Sinulla tulee olla SSL sertifikaatti hankittuna, jotta voit käyttää tätä asetusta.

en: Check this to show an agree to terms on the checkout that users must agree to before purchasing.
fi: Valitse tämä, jos käyttäjän on hyväksyttävä sopimusehdot  ennen ostoa.

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Page
fi: Kassan sivu

en: Checkout URL is: %s
fi: Kassasivun URL on: %s

en: Checkout page is: %s
fi: Kassasivu on: %s

en: Checkout.
fi: Kassa.

en: Choose a %s
fi: Valitse %s

en: Choose a button color
fi: Valitse painikkeen väri

en: Choose a style
fi: Valitse tyyli

en: Choose a template. Click "Save Changes" then "Preview Purchase Receipt" to see the new template.
fi: Valitse sivupohja. Valitse "Save Changes" ja sen jälkeen "Esikatsele ostokuittia", jos haluat esikatsella lähetettävää sähköpostia.

en: Choose from most used %s tags
fi: Valitse eniten käytetyistä %s avainsanoista

en: Choose one or more %s
fi: Valitse yksi tai useampi %s

en: Choose the button behavior
fi: Valitse painikkeen käyttäytyminen

en: Choose the color you want to use for the buttons.
fi: Valitse väri, jota haluat käyttää painikkeessa.

en: Choose the location of the currency sign.
fi: Valitse valuuttamerkin sijainti.

en: Choose the payment gateways you want to enable.
fi: Mitkä maksutavat haluat päälle.

en: Choose the style you want to use for the buttons.
fi: Valitse tyyli, jota haluat käyttää painikkeessa.

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
fi: Valitse käyttämäsi valuutta. Huomaa, että tietyt maksutavat eivät hyväksy kaikkia valuuttoja.

en: City
fi: Kaupunki

en: Clear Filter
fi: Resetoi suodatin

en: Click to Upgrade
fi: Klikkaa päivittääksesi

en: Code
fi: Koodi

en: Code: %s
fi: Koodi: %s

en: Complete
fi: Valmis

en: Complete Purchase Text
fi: Ostopainikkeen teksti

en: Complete Sales
fi: Myynti yhteensä

en: Completed
fi: Valmis

en: Configure new sale notification emails
fi: Määritä uuden myynnin ilmoitussähköpostit

en: Configure the PayPal settings
fi: Määritä PayPal:in asetukset

en: Configure the currency options
fi: Muokkaa valutaan asetuksias

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: Confirm your password.
fi: Vahvista salasana.

en: Copy Download Link(s)
fi: Kopioi latauslinkki (tai linkit)

en: Copy these links to your clipboard and give them to your customer
fi: Kopio nämä linkit ja anna ne asiakkaallesi

en: Country
fi: Maa

en: Country Wide
fi: Koko maa

en: Country: %s, State: %s, Rate: %s
fi: Maa: %s, osavaltio: %s, veroprosentti: %s

en: Create an account
fi: Luo tili

en: Creating Your First Download Product
fi: Luo ensimmäinen ladattava tuote

en: Credit Card Info
fi: Luottokortin tiedot

en: Credits
fi: Tekijät

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency Position
fi: Valuutan sijainti

en: Currency Settings
fi: Valuutan asetukset

en: Current Month
fi: Tämä kuukausi

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer %s not found!
fi: Asiakasta %s ei löytynyt!

en: Customer Address
fi: Asiakkaan osoite

en: Customer Details
fi: Asiakkaan lisätiedot

en: Customer Email
fi: Asiakkaan sähköposti

en: Customer Name
fi: Asiakkaan nimi

en: Customer Notes
fi: Asiakkaan muistiinpanot

en: Customer Profile
fi: Asiakkaan profiili

en: Customer User ID: %s
fi: Asiakkaan ID: %s

en: Customer successfully deleted
fi: Asiakas poistettiin onnistuneesti

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Czech Koruna
fi: Tsekin koruna

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Dark Gray
fi: Tummanharmaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Created
fi: Luotu

en: Date Purchased
fi: Ostopäivämäärä

en: Date Range:
fi: Ajanjakso:

[ctx: Date one to date two]
en: to
fi: mihin

en: Date range reports will be coming soon.
fi: Päivämääräkohtaiset raportit tulevat pian.

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Date: %s
fi: Päivämäärä: %s

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivate License
fi: Ota lisenssi pois käytöstä

en: Dear
fi: Arvoisa

en: Dec
fi: Joulu

en: Decimal Separator
fi: Desimaalierotin

en: Default
fi: Oletus

en: Default Button Color
fi: Painikkeen oletusväri

en: Default Button Style
fi: Painikkeen oletustyyli

en: Default Gateway
fi: Oletusmaksutapa

en: Default Template
fi: Oletuspohja

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Customer
fi: Poista asiakas

en: Delete this payment note
fi: Poista tämä muistiinpano

en: Detailed Report
fi: Yksityiskohtainen raportti

en: Details
fi: Ykstityiskohdat

en: Direct Purchase Link
fi: Suora ostolinkki

en: Disable Admin Notifications
fi: Ota sähköposti-ilmoitukset pois käytöstä

en: Disable Guest Checkout
fi: Ota vieras-maksut pois päältä

en: Disable PayPal IPN Verification
fi: Ota PayPal IPN varmistus pois käytöstä

en: Disable Redownload?
fi: Ota uudelleenlataus pois käytöstä?

en: Disable Styles
fi: Ota tyylit pois käytöstä

en: Disable the automatic output of the purchase button
fi: Älä näytä ostopainiketta

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Discount
fi: Alennus

en: Discount %s not found!
fi: Alennusta %s ei löytynyt!

en: Discount Applied
fi: Alennuskoodi otettiin käyttöön

en: Discount Code
fi: Alennuskoodi

en: Discount Codes
fi: Alennuskoodit

en: Discount code added.
fi: Alennuskoodi lisätty.

en: Discount code updated.
fi: Alennuskoodi päivitetty.

en: Discount codes allow you to offer buyers special discounts by having them enter predefined codes during checkout.
fi: Alennuskoodit tarjoajat ostajille alennuksia ja he voivat käyttää niitä oston aikana kassalla.

en: Discount codes are setup to only be used only one time by each customer. If a customer attempts to use a code a second time, they will be given an error.
fi: Alennuskoodeja voi käyttää vain yhden kerran per asiakas. Jos asiakas yrittää käyttää samaa alennuskoodia toistamiseen, hän saa virheilmoituksen.

en: Discount codes have several options:
fi: Alennuskoodilla on useita vaihtoehtoja:

en: Discount codes that are set to "inactive" cannot be redeemed.
fi: Alennuskoodeja, jotka ovat poissa käytöstä ("ei-aktiivisia") ei voi maksaa takaisin.

en: Discount(s)
fi: Alennukset

en: Discounts
fi: Alennukset

en: Dismiss Notice
fi: Hylkää huomautus

en: Display Name
fi: Nimi

en: Display Name: %s
fi: Nimi: %s

en: Display Tax Rate on Prices
fi: Näytä veroprosentti hinnoissa

en: Display during checkout
fi: Näytä kassalla

en: Display icons for the selected payment methods
fi: Näytä ikonit valituille maksutavoille

en: Display the details of a specific %s
fi: Näytä yksityiskohdat tietystä %s

en: Display the downloads categories or tags
fi: Näyttää lautauksien kategoriat ja avainsanat

en: Display the downloads shopping cart
fi: Näyttää latauksien ostoskorin

en: Display the registration and login forms on the checkout page for non-logged-in users.
fi: Näytä rekisteröidy ja kirjaudu sisään lomakkeet kassa-sivulla niille, jotka eivät ole kirjautuneet sisään.

en: Do not allow
fi: Älä salli

en: Download
fi: Lataus

en: Download Files
fi: Lataa tiedostot

en: Download Files:
fi: Ladattavat tiedostot:

en: Download Link Expiration
fi: Latauslinkin kesto

en: Download Method
fi: Latauksen tyyppi

en: Download Name
fi: Latauksen nimi

en: Download a CSV of all payments recorded.
fi: Lataa kaikki maksut CSV-muodossa.

en: Download a CSV of earnings and sales over time.
fi: Lataa CSV ansioiden ja myynnin tilastot.

en: Download a PDF of Sales and Earnings reports for all products for the current year.
fi: Lataa myynnin ja tulojen PDF-raportti kaikista tuotteista kuluvalta vuodelta.

en: Downloaded by
fi: Kuka

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Downloads Cart
fi: Latauksien ostoskori

en: Downloads Categories / Tags
fi: Latauksien kategoriat ja avainsanat

en: Downloads slug is: %s
fi: Latauksen polkutunnus on: %s

en: E-mail: %s
fi: Email: %s

en: EDD Upgrades
fi: EDD päivitykset

en: Each payment can be further inspected by clicking the corresponding <em>View Order Details</em> link. This will provide more information including:
fi: Jokaista maksua voi tarkastella tarkemmin klikkaamalla <em>Näytä tilauksen lisätiedot</em> -linkkiä. Tämä näyttää lisätietoja kuten:

en: Earnings
fi: Tulot

en: Earnings Over Time
fi: Tulot tietyltä ajalta

en: Earnings Over Time for %s
fi: Tulot tietyltä ajalta %s

en: Earnings and Sales Reports
fi: Tulojen ja myynnin raportit

en: Earnings to Date
fi: Tulot tähän mennessä

en: Earnings:
fi: Tulot:

en: Earnings: %s
fi: Tulot: %s

en: Easy Digital Download Extensions
fi: Easy Digital Download -lisäosan laajennukset

en: Easy Digital Download Info and Tools
fi: Easy Digital Downloads info ja työkalut

en: Easy Digital Download Settings
fi: Easy Digital Download -lisäosan asetukset

en: Easy Digital Downloads - Upgrades
fi: Easy Digital Downloads - Päivitykset

en: Easy Digital Downloads API Keys
fi: Easy Digital Download -lisäosan API-avaimet

en: Easy Digital Downloads Changelog
fi: Easy Digital Downloads muutosloki

en: Easy Digital Downloads Sales Summary
fi: Easy Digital Downloads -lisäosan myynnin yhteenveto

en: Easy Digital Downloads is created by a worldwide team of developers who aim to provide the #1 eCommerce platform for selling digital goods through WordPress.
fi: Easy Digital Downloads -lisäosan on tehnyt maailmanlaajuinen tiimi, joiden tarkoituksena on tehdä paras lisäosa digitaalisen verkkokaupan toteutukseen WordPress julkaisujärjestelmällä.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade past order numbers to make them sequential, click <a href="%s">here</a> to start the upgrade.
fi: Easy Digital Downloads pitää päivittää tilausnumerot. Klikkaa <a href="%s">tästä</a> aloittaaksesi päivitys.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the customer database, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Easy Digital Downloads pitää päivittää käyttäjien tietokanta. Klikkaa %stästä%s aloittaaksesi päivitys.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the database, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Easy Digital Downloads pitää päivittää tietokanta. Klikkaa %stästä%s aloittaaksesi päivitys.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the plugin pages, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Easy Digital Downloads -lisäosan pitää päivittää lisäosan sivut, klikkaa %stästä%s aloittaaksesi päivityksen.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %1$s
fi: Muokkaa %1$s

en: Edit Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Customer
fi: Muokkaa asiakkaan tietoja

en: Edit Discount
fi: Muokkaa alennusta

en: Edit Payment
fi: Muokkaa maksua

en: Edit Tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Template
fi: Sähköpostin sivupohja

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email address already taken
fi:  Sähköpostiosoite on jo käytössä

en: Email already used
fi: Email on jo olemassa

en: Email to send purchase receipts from. This will act as the "from" and "reply-to" address.
fi: Kenen sähköpostiosoitteesta ostokuitit tulevat. Tämä tarkoittaa "keneltä" ja "vastaa" osoitetta.

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Email: %s
fi: Sähköposti: %s

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Enable Ajax
fi: Ota Ajax käyttöön

en: Enable Cart Saving
fi: Ota ostoskorin tallennus käyttöön

en: Enable SKU Entry
fi: Ota SKU käyttöön

en: Enable Taxes
fi: Ota verot käyttöön

en: Enable multi-option purchase mode. Allows multiple price options to be added to your cart at once
fi: Ota monen hintavaihtoehdon ostomahdollisuus käyttöön.

en: Enable variable pricing
fi: Ota useamman hinnan vaihtoehto käyttöön

en: Enabled
fi: Päällä

en: End Date:
fi: Lopetuspäivämäärä:

en: Enforce SSL on Checkout
fi: Pakota SSL kassasivulla

en: Enter %s name here
fi: Kirjoita %s nimi tähän

en: Enter a code for this discount, such as 10PERCENT
fi: Kirjoita alennuskoodi, kuten 10PROSENTTIA

en: Enter a coupon code if you have one.
fi: Kirjoita alennuskoodi, jos sinulla on sellainen.

en: Enter a password
fi: Syötä salasana

en: Enter an SKU for this %s.
fi: Kirjoita SKU tälle %s.

en: Enter an email
fi: Kirjoita sähköpostiosoite

en: Enter discount
fi: Kirjoita alennuskoodi

en: Enter the discount amount in %s
fi: Kirjoita alennuskoodi %s

en: Enter the discount percentage. 10 = 10%
fi: Kirjoita alennuskoodi prosentteina. 10 = 10%

en: Enter the email address(es) that should receive a notification anytime a sale is made, one per line
fi: Kirjoita sähköposti mihin haluat ilmoituksen uuden oston yhteydessä. Jos haluat ilmoituksen useampaan sähköpostiin, kirjoita sähkpostit eri riveille.

en: Enter the email that is sent to sale notification emails after completion of a purchase. HTML is accepted. Available template tags:
fi: Kirjoita sähköposti, joka lähetetään uuden myynnin ilmoitussähköposteihin oston jälkeen. HTML on sallittua. Käytettävissä olevat komennot:

en: Enter the email that is sent to users after completing a successful purchase. HTML is accepted. Available template tags:
fi: Kirjoita sähköposti, joka lähetetään käyttäjälle onnistuneen oston jälkeen. HTML on sallittua. Käytettävissä olevat komennot:

en: Enter the expiration date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no expiration, leave blank
fi: Kirjoita viimeinen käyttöpäivä tälle alennuskoodilla muodossa kk/pp/vvvv. Jätä tyhjäksi, jos et halua tiettyä viimeistä päivää

en: Enter the name of the page style to use, or leave blank for default
fi: Kirjoita sivun tyylin nimi tai jätä tyhjäksi, jos käytät oletustyyliä

en: Enter the password confirmation
fi: Syötä salasanan vahvistus

en: Enter the start date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no start date, leave blank. If entered, the discount can only be used after or on this date.
fi: Kirjoita aloituspäivämäärä tälle alennuskoodilla muodossa kk/pp/vvvv. Jätä tyhjäksi, jos et halua tiettyä aloituspäivää.

en: Enter the subject line for the purchase receipt email
fi: Kirjoita sähköpostin aihe, jota käytetään ostokuitin lähettämisessä.

en: Enter the subject line for the sale notification email
fi: Kirjoita sähköpostin aihe, jota käytetään myynti-ilmoituksen lähettämisessä.

en: Enter username
fi: Kirjoita käyttäjätunnus

en: Enter your PayPal account's email
fi: Kirjoita PayPal-tilin sähköpostiosoite

[ctx: Entering a discount code]
en: Click to enter it
fi: Klikkaa tästä, jotta voit kirjoittaa sen

en: Error
fi: Virhe

en: Error Message
fi: Virheviesti

en: Error Updating Payment
fi: Maksun päivitys epäonnistui

en: Error deleting customer
fi: Virhe asiakkaan poistamisessa

en: Estimated monthly earnings:
fi: Arvioidut kuukausittaiset tulot:

en: Estimated monthly sales:
fi: Arvioitu kuukausittainen myynti:

en: Euros (&euro;)
fi: Euro (&euro;)

en: Excluded %s
fi: Poislukien %s

en: Excluding %1$s&#37; tax
fi: Poislukien %1$s&#37; vero

en: Excluding tax
fi: Ilman veroa

en: Expiration
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Expiration (MM/YY)
fi: Päättymispäivä (kk/vv)

en: Expiration Date: %s
fi: Päättymispäivä: %s

en: Expiration date
fi: Viimeinen käyttöpäivä

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Export
fi: Vie

en: Export Customers in CSV
fi: Vie asiakkaat CSV-muodossa

en: Export Download History in CSV
fi: Vie lataushistoria CSV-muodossa

en: Export Earnings and Sales Stats
fi: Vie ansioiden ja myynnin tilastot

en: Export PDF of Sales and Earnings
fi: Vie myynnin ja tulojen raportti PDF-muodossa

en: Export Payment History
fi: Vie ostohistoria

en: Export Settings
fi: Vie asetukset

en: Export the Easy Digital Downloads settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
fi: Vie Easy Digital Downloads -lisäosan asetukset .json-muodossa. Täten voit helposti tuoda asetukset toiselle sivulle.

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: Extensions for Everything
fi: Laajennoksia joka lähtöön

en: Failed
fi: Epäonnistunut

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Epäonnistui <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Epäonnistui <span class="count">(%s)</span>

en: Failed Transaction Page
fi: Epäonnistunut osto sivu

[ctx: Failed payment status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failure URL is: %s
fi: Epäonnistuneen oston URL on: %s

en: Feb
fi: Helmi

en: Fees
fi: Maksu

en: Fees:
fi: Maksut:

en: File
fi: Tiedosto

en: File Download Limit
fi: Latauksen raja (lukumäärä):

en: File Download Limit:
fi: Latauksen raja (lukumäärä):

en: File Downloads
fi: Ladatut tiedostot

en: File Downloads:
fi: Ladattavat tiedostot:

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: File: %s (%s)
fi: Tiedosto: %s (%s)

en: Files
fi: Tiedostot

en: Filter
fi: Suodata

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Name: %s
fi: Etunimi: %s

en: First name
fi: Etunimi

en: First, please resave the Misc settings tab a few times. If this warning continues to appear, create a file called ".htaccess" in the <strong>%s</strong> directory, and copy the following into it:
fi: Tallenna ensin Sekalaiset-välilehti uudelleen. Jos tämä varoitus silti näkyy, niin luo ".htaccess"-tiedosto kansioon <strong>%s</strong> ja kopioi siihen seuraava sisältö:

en: Flat amount
fi: Tietty summa

en: For more information, see <a href="%s">using Shortcodes</a> on the WordPress.org Codex or <a href="%s">Easy Digital Downloads Documentation</a>
fi: Lisäinformaatio <a href="%s">WordPress.org  sivuilta</a> tai <a href="%s">Easy Digital Downloads oppaista</a>.

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: Forced
fi: Pakotettu

en: Free
fi: Ilmainen

en: Free Download
fi: Ilmainen lataus

en: Free Purchase
fi: Ilmainen ostos

en: From
fi: Mistä

en: From Email
fi: Keneltä sähköpostiosoite

en: From Name
fi: Keneltä

en: Full Changelog
fi: Koko muutosloki

en: Gateway
fi: Maksukäytävä

en: Gateway:
fi: Maksutapa:

en: Gateway: %s
fi: Maksutapa: %s

en: General
fi: Yleinen

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generate API Key
fi: Muodosta API-avain

en: Generate CSV
fi: Luo CSV

en: Generate New API Keys
fi: Muodosta API-avaimet uudelleen

en: Generate PDF
fi: Luo PDF

en: Get Alerted About New Tutorials
fi: Saa muistutuksia uusista ohjeista

en: Get Notified of Extension Releases
fi: Saat ilmoituksia uusista lisäosista

en: Get the EDD Sales / Earnings tracker for iOS
fi: Hanki EDD Myynnin / Tulojen seuraaja iOS-laitteille

en: Getting Started
fi: Aloita tästä

en: Getting started with Easy Digital Downloads
fi: Aloita käyttämään Easy Digital Downloads -lisäosaa

en: Global Discount: %s
fi: Globaali alennus: %s

en: Go Back
fi: Mene takaisin

en: Go back
fi: Mene takaisin

en: Go to Checkout
fi: Siirry kassalle

en: Go to Easy Digital Downloads Settings
fi: Mene Easy Digital Downloads -lisäosan asetuksiin

en: Grants the customer unlimited file downloads for this purchase, regardless of other limits set.
fi: Anna asiakkaalle rajoittaman määrä latauksia tälle ostolle riippumatta muista asetuksista.

en: Graph View
fi: Graafinen näkymä

en: Gray
fi: Harmaa

en: Green
fi: Vihreä

en: Guest checkouts are: %s
fi: Ostokset vieraana ovat: %s

en: Have a discount code?
fi: Onko teillä alennuskoodi?

en: Hello
fi: Hei

en: Hide Empty Categories:
fi: Piiloto tyhjät kategoriat:

en: Hide Terms
fi: Piilota ehdot

en: Hide on Checkout Page
fi: Piilota kassasivulla

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
fi: Hong Kongin Dollari (&#36;)

en: How long should download links be valid for? Default is 24 hours from the time they are generated. Enter a time in hours.
fi: Kuinka kauan latauslinkki on voimassa? Oletuksena linkki on voimassa 24 tuntia oston jälkeen. Kirjoita aika tunteina.

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: IP:
fi: IP-osoite:

en: IPN Error
fi: IPN virhe

en: If Agree to Terms is checked, enter the agreement terms here.
fi: Jos käytät sopimusehtoa, kirjoita tarkemmat sopimusehdot tähän.

en: If a coupon or discount was used during the checkout process.
fi: Onko alennuskoodia käytetty vai ei oston yhteydessä.

en: If payments are not getting marked as complete, then check this box. This forces the site to use a slightly less secure method of verifying purchases.
fi: Valitse tämä, jos maksut eivät tule hyväksytyksi. Tämä pakottaa PayPal maksut hieman vähemmän turvalliseen maksun vahvistukseen.

en: If you do not wish to charge any tax on purchase, simply leave the Enable Taxes option unchecked.
fi: Jos et tarvitse käyttää veroja ollenkaan, niin jätä valitsematta Ota verot käyttöön -valinta.

en: If you have already added the redirect rule, you may safely dismiss this notice
fi: Jos olet jo lisännyt uudelleenohjaussäännön, niin voit unohtaa tämän huomautuksen

en: Ignore Tax:
fi: Poislukien vero:

en: Immediately redirect to checkout after adding an item to the cart?
fi: Ohjaa automaattisesti kassalle kun tuote on lisätty ostoskoriin?

en: Import
fi: Tuo

en: Import Settings
fi: Tuo asetukset

en: Import the Easy Digital Downloads settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
fi: Tuo Easy Digital Downloads -lisäosan asetukset .json-muodossa. Tämä tiedosto saadaan yläpuolella olevasta lomakkeesta joltakin toiselta sivulta.

en: Import/Export
fi: Tuo/Vie

en: Improper date provided.
fi: Virheellinen päivämäärä.

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with Easy Digital Downloads you must add <code>_wp_session_</code> to the "Ignored query stems" option in W3 Total Cache settings <a href="%s">here</a>.
fi: Jos haluat <strong>database caching</strong> -lisäosan toimivan Easy Digital Downloads -lisäosan kanssa, lisää <code>_wp_session_</code> "Ignored query stems" valikkoon W3 Total Cache -lisäosan asetuksissa<a href="%s">täällä</a>.

en: Inactive
fi: Ei käytössä

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ei toiminnassa <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Ei toiminnassa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Inactive discount code status]
en: Inactive
fi: Ei toiminnassa

en: Includes %1$s&#37; tax
fi: Sisältää %1$s&#37; veron

en: Including tax
fi: Sisältäen verot

en: Indian Rupee (&#8377;)
fi: Intian rupia (&#8377;)

en: Inherit
fi: Peri (inherit)

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert %s
fi: Lisää %s

en: Insert Download
fi: Lisää ladattava tuote

en: Invalid
fi: Ei voimassa

en: Invalid API key!
fi: Virheellinen API-avain

en: Invalid Customer ID
fi: Väärä asiakkaan ID

en: Invalid IPN verification response. IPN data: %s
fi: Virheellinen IPN vahvistus. IPN tiedot: %s

en: Invalid business email in IPN response. IPN data: %s
fi: Virheellinen sähköposti  IPN vahvistuksessa. IPN tiedot: %s

en: Invalid currency in IPN response. IPN data: %s
fi: Virheellinen valuutta IPN vahvistuksessa. IPN tiedot: %s

en: Invalid email
fi: Virheellinen email

en: Invalid or no date range specified!
fi: Virheellinen tai ajanjaksoa ei ole annettu!

en: Invalid payment amount in IPN response. IPN data: %s
fi: Virheellinen oston hinta IPN vahvistuksessa. IPN tiedot: %s

en: Invalid payment email
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Invalid purchase key in IPN response. IPN data: %s
fi: Virheellinen ostoavain IPN vahvistuksessa. IPN tiedot: %s

en: Invalid query!
fi: Väärä kysely!

en: Invalid username
fi: Virheellinen käyttäjätunnus

en: Invalid username. Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed
fi: Virheellinen käyttäjätunnus. Vain pienet kirjaimet (a-z) ja numerot ovat sallittuja

en: Iranian Rial (&#65020;)
fi: Iranin rial (&#65020;)

en: Israeli Shekel (&#8362;)
fi: Israelin sekeli (&#8362;)

en: Item Amount
fi: Tuotteen määrä

en: Item Name
fi: Tuotteen nimi

en: Item Price
fi: Tuotteen hinta

en: Item Quantities
fi: Tuotteiden lukumäärä

en: Jan
fi: Tammi

en: Japanese Yen (&yen;)
fi: Japanin jeni (&yen;)

en: July
fi: Heinä

en: June
fi: Kesä

en: Key:
fi: Avain:

en: Label shown next to the agree to terms check box.
fi: Otsikko, joka näkyy sopimusehtojen vieressä.

en: Last Month
fi: Edellinen kuukausi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Name: %s
fi: Sukunimi: %s

en: Last Quarter
fi: Edellinen neljännes

en: Last Quater
fi: Edellinen neljännes

en: Last Week
fi: Edellinen viikko

en: Last Year
fi: Edellinen vuosi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Leave blank for global setting or 0 for unlimited
fi: Jätä tyhjäksi globaaliksi asetukseksi tai 0 rajoittamattomaan käyttöön

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Limit this discount to a single-use per customer?
fi: Rajoita tämä alennuskoodi vain yhteen kertaan per käyttäjä?

en: Line 1
fi: Rivi 1

en: Line 2
fi: Rivi 2

en: Link text . . .
fi: Linkin teksti . . .

en: Loading
fi: Lataa

en: Log ID
fi: Login ID

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Type
fi: Lokin tyyppi

en: Log into Your Account
fi: Kirjaudu tilillesi

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Login Form Only
fi: Vain kirjautumislomake

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logs
fi: Lokit

en: Lost Password
fi: Salasana unohtunut

en: Lost Password?
fi: Salasana unohtunut?

en: Malaysian Ringgits
fi: Malesian Ringgits

en: Mar
fi: Maalis

en: Mark this product as exclusive of tax
fi: Merkitse tämä tuote verottomaksi

en: Max Uses
fi: Maksimikerrat

en: Max Uses: %s
fi: Maksimikerrat: %s

en: May
fi: Touko

en: Mexican Peso (&#36;)
fi: Meksikon peso (&#36;)

en: Minimum Amount
fi: Minimimäärä

en: Minimum order of %s not met.
fi: Minimimäärää (%s) ei olla vielä saavutettu.

en: Misc
fi: Sekalaiset

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Missing purchase key.
fi: Ostonavain puuttuu

en: Monthly Average Earnings
fi: Keskimääräiset kuukausitulot

en: Monthly Average Sales
fi: Keskimääräinen kuukausimyynti

en: Multiple Discounts
fi: Monta alennusta

en: Name
fi: Nimi

en: Name on the Card
fi: Kortissa oleva nimi

en: Name:
fi: Nimi:

en: Name: %s
fi: Nimi: %s

en: Need Even Faster Support?
fi: Tarvitsetko nopeampaa tukipalvelua?

en: Need Help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Need to create an account?
fi: Luo tili?

en: New %1$s
fi: Uusi %1$s

en: New Category Name
fi: Uuden kategorian nimi

en: New Discount
fi: Uusi alennus

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Payment
fi: Uusi maksu

en: New Sale Notifications
fi: Uuden myynnin ilmoitukset

en: New Sale!
fi: Uusi myynti!

en: New Tag Name
fi: Uuden avainsanan nimi

en: New Zealand Dollar (&#36;)
fi: Uuden-Seelannin dollari (&#36;)

en: New download purchase - Order #%1$s
fi: Uusi tuotteen osto - Tilaus #%1$s

en: New user registration on your site %s:
fi: Uusi käyttäjärekisteröinti sivustollasi %s:

en: Next
fi: Seuraava

en: No %2$s found
fi: %2$s ei löytynyt

en: No %2$s found in Trash
fi: Roskakorissa ei ollut %2$s

en: No %s found.
fi: %s ei löytynyt.

en: No %s included with this purchase
fi: Tähän ostoon ei sisälly %s

en: No Caching on Checkout?
fi: Ei kassa-sivua välimuistiin (caching)?

en: No Discounts found
fi: Alennuksia ei löytynyt

en: No Discounts found in Trash
fi: Roskakorissa ei ole alennuksia

en: No Downloads found
fi: Latauksia ei löytynyt

en: No Expiration
fi: Ei päättymispäivää

en: No Payments found
fi: Maksuja ei löytynyt

en: No Payments found in Trash
fi: Roskakorissa ei ole maksuja

en: No Start Date
fi: Ei aloituspäivämäärä

en: No checkout page has been configured. Visit <a href="%s">Settings</a> to set one.
fi: Kassan sivua ei ole asetettu. Käy valitsemassa se <a href="%s">asetuksissa</a>.

en: No customers found
fi: Asiakkaita ei löytynyt

en: No customers found!
fi: Asiakkaita ei löytynyt!

en: No discounts found
fi: Alennuskoodeja ei löytynyt

en: No discounts found.
fi: Alennuskoodeja ei löytynyt.

en: No downloadable files found for this bundled item.
fi: Tälle tuotteelle ei löytynyt ladattavia tiedostoja.

en: No downloadable files found.
fi: Ladattavia tiedostoja ei löytynyt.

en: No expiration
fi: Ei päättymispäivää

en: No payment notes
fi: Ei muistiinpanoja

en: No payments matching your request were found.
fi: Pyyntöäsi ei vastaa yhtään ostosta.

en: No products found
fi: Tuotetta ei löytynyt

en: No results found
fi: Ei tuloksia

en: No sales found
fi: Myyntiä ei löytynyt

en: No start date
fi: Ei aloituspäivämäärää

en: No template, plain text only
fi: Ei pohjaa, vain pelkkä teksti

en: No users found
fi: Käyttäjiä ei löytynyt

en: No, I will enter prices exclusive of tax
fi: Ei, ilmoitan hinnat verottomana

en: Nonce verification failed
fi: Autentikointi epäonnistui

en: None
fi: Ei mitään

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Note: Test Mode is enabled, only test payments are shown below. <a href="%s">Settings</a>.
fi: Huom! Testitila on päällä, joten vain testimaksut näkyvät. Pääset tästä <a href="%s">asetuksiin</a>.

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Nov
fi: Marras

en: Number of Sales
fi: Myynnin määrä

en: Number of items in cart
fi: Ostoskorissa olevien tuotteiden lukumäärä

en: Oct
fi: Loka

en: Once Weekly
fi: Kerran viikossa

en: One or more custom CSS classes you want applied to the button.
fi: Yksi tai useampi CSS luokka minkä haluat painikkeeseen.

en: One or more of the discounts you entered is invalid
fi: Yksi tai useampi alennuskoodi on virheellinen

en: Option Name
fi: Vaihtoehdon nimi

en: Optional notes about this download.
fi: Tämän latauksen muistiinpanot (valinnainen).

en: Options for add to cart and purchase buttons
fi: Valinnat jotta voit lisätä ostoskorin painikkeet

en: Orange
fi: Oranssi

en: Over 250 Extensions
fi: Yli 250 laajennosta

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Parent Category
fi: Yläkategoria

en: Parent Category:
fi: Yläkategoria:

en: Parent Tag
fi: Ylemmän tason avainsana

en: Parent Tag:
fi: Ylemmän tason avainsana

en: Partial PayPal refund processed: %s
fi: Paypal palautus valmistumassa: %s

en: Password
fi: Salasana

en: Password Again
fi: Salasana uudelleen

en: Password: %s
fi: Salasana: %s

en: Passwords do not match
fi: Salanat eivät ole samat

en: Passwords don't match
fi: Salanat eivät täsmää toisiinsa

en: PayPal Email
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: PayPal Page Style
fi: PayPal sivun tyyli

en: PayPal Payment #%s Refunded for reason: %s
fi: PayPal-maksu #%s palautettu. Syy: %s

en: PayPal Refund Transaction ID: %s
fi: PayPal takaisinmaksun ID: %s

en: PayPal Settings
fi: PayPal asetukset

en: PayPal Transaction ID: %s
fi: PayPal tapahtuman ID: %s

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment %s
fi: Maksu %s

en: Payment Details
fi: Oston lisätiedot

en: Payment Error
fi: Virhe maksussa

en: Payment Errors
fi: Maksuvirheet

en: Payment Gateways
fi: Maksutavat

en: Payment History
fi: Maksuhistoria

en: Payment ID
fi: Maksu ID

en: Payment ID not supplied. Please try again
fi: Maksu ID:tä ei annettu. Kokeile uudelleen

en: Payment Key
fi: Maksun tunniste

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Payment Methods
fi: Maksutavat

en: Payment Notes
fi: Oston lisätiedot

en: Payment Number
fi: Oston numero

en: Payment Status
fi: Maksun tila

en: Payment creation failed before sending buyer to PayPal. Payment data: %s
fi: Osto epäonnistui ennen kuin ostaja lähetettiin Paypal:iin. Oston tiedot: %s

en: Payment creation failed while processing a manual (free or test) purchase. Payment data: %s
fi: Payment creation failed while processing a manual (free or test) purchase. Oston tiedot: %s

en: Payment failed due to invalid PayPal business email.
fi: Maksu epäonnistui, koska Paypalin sähköpostiosoite ei ollut oikein.

en: Payment failed due to invalid amount in PayPal IPN.
fi: Maksu epäonnistui, koska maksun määrä oli väärä verrattuna Paypal IPN-avaimeen.

en: Payment failed due to invalid currency in PayPal IPN.
fi: Maksu epäonnistui, koska maksun valuutta oli väärä verrattuna Paypal IPN-avaimeen.

en: Payment failed due to invalid purchase key in PayPal IPN.
fi: Maksu epäonnistui, koska avain oli väärä verrattuna Paypal IPN-avaimeen.

en: Payment status is %s
fi: Oston tila on %s

en: Payments can be searched by email address, user name, or filtered by status (completed, pending, etc.)
fi: Maksuja voit etsiä sähköpostin, käyttäjänimen tai tilan avulla.

en: Pending
fi: Vireillä

en: Pending / Failed Sales
fi: Vireillä / Epäonnistuneet ostot

en: Percentage
fi: Prosentuaalinen

en: Permalink: %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Personal Info
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Phenomenal Support
fi: Uskomaton tukipalvelu

en: Philippine Pesos
fi: Filippiinien peso

en: Plain Text
fi: Teksti

en: Please Wait...
fi: Ole hyvä ja odota...

en: Please confirm you want to delete this customer
fi: Ole hyvä ja vahvista haluatko poistaa tämän asiakkaan

en: Please enter a discount code
fi: Kirjoita alennuskoodi

en: Please enter a password
fi: Kirjoita salasana

en: Please enter a username before applying a discount code
fi: Kirjoita ensin käyttäjänimi ja sitten alennuskoodi

en: Please enter a valid email address
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Please enter an email address before applying a discount code
fi: Kirjoita ensin sähköpostiosoite  ja sitten alennuskoodi

en: Please enter billing state / province
fi: Kirjoita postitoimipaikka

en: Please enter your billing city
fi: Kirjoita kaupunki

en: Please enter your first name
fi: Kirjoita etunimesi

en: Please enter your zip / postal code
fi: Kirjoita postinumero

en: Please note after changing your password, you must log back in.
fi: Huom! Kun vaihdat salasanaa, niin joudut kirjautumaan uudelleen sisään.

en: Please select a payment method
fi: Valitse maksutapa

en: Please select an option
fi: Valitse

en: Please select your billing country
fi: Valitse maa

en: Please upload a file to import
fi: Ole hyvä ja valitse tiedosto mikä tuodaan

en: Please upload a valid .json file
fi: Lataa validi .json-tiedosto.

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Posted: %s
fi: Viestejä: %s

en: Pounds Sterling (&pound;)
fi: Punta GBP (&pound;)

en: Preview Purchase Receipt
fi: Esikatsele ostokuittia

en: Price
fi: Hinta

en: Price Assignment
fi: Hintavaihtoehto

en: Price Assignment: %s
fi: Hinnan tehtävä: %s

en: Prices entered with tax
fi: Hinnat verotuksen kanssa

en: Pricing Options:
fi: Hinnan vaihtoehdot

en: Pricing: %s
fi: Hinta: %s

en: Product
fi: Tuote

en: Product %s not found!
fi: Tuotetta %s ei löytynyt!

en: Product Name
fi: Tuotteen nimi

en: Product Price
fi: Tuotteen hinta

en: Product Requirements:
fi: Tuotteen vaatimukset

en: Product Type Options:
fi: Tuotteen tyypin valinnat

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products:
fi: Tuotteet:

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Public key:
fi: Julkinen avain:

en: Purchase
fi: Osta

en: Purchase All Items
fi: Osta kaikki tuotteet

en: Purchase Buttons Anywhere
fi: Ostopainikkeen saa mihin tahansa

en: Purchase Confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Purchase Details for Payment #%s
fi: Myynnin tarkemmat tiedot maksulle #%s

en: Purchase Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Purchase History
fi: Ostohistoria

en: Purchase History Page
fi: Ostohistorian sivu

en: Purchase Key
fi: Oston avain

en: Purchase Key: %s
fi: Oston avain: %s

en: Purchase Receipt
fi: Ostokuitti

en: Purchase Receipt Preview
fi: Ostokuitin esikatselu

en: Purchase Shortcode
fi: Oston lyhytkoodi

en: Purchase Total:
fi: Loppusumma:

en: Purchase Verification Failed
fi: Ostoksen vahvistus epäonnistui

en: Purchase button behavior
fi: Ostopainikkeen käyttäytyminen

en: Purchased %s
fi: Ostokset %s

en: Purchased by:
fi: Ostaja:

en: Purchases
fi: Ostokset

en: Purchases: %s
fi: Ostokset: %s

en: Quantity
fi: Määrä

en: Rate
fi: Veroprosentti

en: Re-enter Password
fi: Syötä salasana uudelleen

en: Recalculate
fi: Laske uudelleen

en: Recalculate Totals
fi: Laske summa uudelleen

en: Receipt
fi: Kuitti

en: Recent Purchases
fi: Viimeisimmät ostot

en: Red
fi: Punainen

en: Redirect
fi: Uudelleenohjaus

en: Redirect to Checkout
fi: Ohjaa automaattisesti kassalle

en: Refunded
fi: Palautettu

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Refunded payment status]
en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register New Account
fi: Rekisteröi uusi tili

en: Registration Form Only
fi: Vain rekisteröitymislomake

en: Registration and Login Forms
fi: Rekisteröitymis -ja kirjautumislomake

en: Reissue
fi: Tee uudelleen

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Data on Uninstall?
fi: Poista tiedot, kun poistat lisäosan?

en: Remove Rate
fi: Poista veroprosentti

en: Report Type
fi: Raportin tyyppi

en: Reports
fi: Raportit

en: Request Date:
fi: Pyynnön päivämäärä:

en: Request Details
fi: Pyynnön tiedot

en: Request IP
fi: Pyynnön ID

en: Require that users be logged-in to purchase files.
fi: Kaikkien ostajien on kirjauduttava sisään, jotta he voivat tehdä ostoksia.

en: Resend Email Receipts
fi: Lähetä sähköpostikuitti uudelleen

en: Resend Purchase Receipt
fi: Lähetä kuitti uudelleen

en: Resend Receipt
fi: Lähetä kuitti uudelleen

en: Restore Previous Cart
fi: Palaute edellinen ostoskori

en: Restore Previous Cart.
fi: Palaute edellinen ostoskori.

en: Revoke
fi: Peruuta

en: Revoke API Keys
fi: Kumoa API-avaimet

en: Revoked
fi: Peruutettu

en: Revoked <span class="count">(%s)</span> | Revoked <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Peruutettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Peruutettu <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Revoked payment status]
en: Revoked
fi: Peruutettu

en: Russian Rubles
fi: Venäjän rupla

en: Sale | Sales
fi[0]: Myynti
fi[1]: Myynti

en: Sale Notification
fi: Myynnin ilmoitukset

en: Sale Notification Emails
fi: Ilmoitussähköpostit

en: Sale Notification Subject
fi: Ilmoitussähköpostien aihe

en: Sales
fi: Myyntikerrat

en: Sales and Earnings by Month for all Products
fi: Myynnin ja tulojen kuukausiraportti kaikille tuotteille

en: Sales and earnings reports for the current year for all products
fi: Myynnin ja tulojen raportti kuluneelta vuodelta kaikille tuotteille

en: Sales:
fi: Alennukset:

en: Sales: %s
fi: Myynti: %s

en: Sample Download File Name
fi: Kokeilutuotteen tiedoston nimi

en: Sample Product Title
fi: Kokeilutuotteen otsikko

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Cart
fi: Tallenna ostoskori

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Payment
fi: Tallenna maksu

en: Saved cart
fi: Ostoskori tallennettu

en: Search
fi: Etsi

en: Search %2$s
fi: Etsi %2$s

en: Search Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search Customers
fi: Etsi asiakkaita

en: Search Discounts
fi: Etsi alennuksia

en: Search File Downloads
fi: Etsi latauksia

en: Search Payments
fi: Etsi maksuja

en: Search Tags
fi: Etsi avainsanoja

en: Secret Key
fi: Salainen avain

en: Secret key:
fi: Salainen avain:

en: Security code
fi: CVC turvakoodi

en: Select %s relevant to this discount.
fi: Valitse %s tälle alennuskoodille.

en: Select Payment Method
fi: Valitse maksutapa

en: Select a product type
fi: Valitse tuotteen tyyppi

en: Select the file download method. Note, not all methods work on all servers.
fi: Valitse latauksen tyyppi. Huomaa, että kaikki tavat eivät toimi kaikilla palvelimilla.

en: Send Test Email
fi: Lähetä testisähköposti

en: Sept
fi: Syys

en: Sequential Number Postfix
fi: Järjestysnumeron jälkiliite

en: Sequential Number Prefix
fi: Järjestysnumeron etuliite

en: Sequential Order Numbers
fi: Järjestyksessä olevat tilausnumerot

en: Sequential Starting Number
fi: Aloitusnumero

en: Serve Digital Downloads Through WordPress
fi: Digitaalisia tuotteita (latauksia) WordPressin avulla

en: Set To Abandoned
fi: Aseta hylätyksi

en: Set To Cancelled
fi: Aseta peruutetuksi

en: Set To Completed
fi: Aseta loppuun viedyksi

en: Set To Failed
fi: Aseta epäonnistuneeksi

en: Set To Pending
fi: Aseta vireille

en: Set To Preapproval
fi: Aseta hyväksytyksi

en: Set To Refunded
fi: Aseta palautetuksi

en: Set To Revoked
fi: Aseta peruutetuksi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings updated.
fi: Asetukset talletettu.

en: Shop Accountant
fi: Kaupan kirjanpitäjä

en: Shop Manager
fi: Kauppias

en: Shop Vendor
fi: Kaupan myyjä

en: Shop Worker
fi: Kaupan työntekijä

en: Should prices on the checkout page be shown with or without tax?
fi: Näytetäänkö kassalla hinnat ilman veroa vai veron kanssa?

en: Show
fi: Näytä

en: Show Count:
fi: Näytä lukumäärä:

en: Show Purchase Button
fi: Näytä osta-painike

en: Show Register / Login Form?
fi: Näytä Rekisteröidy / Kirjaudu sisään lomake?

en: Show Terms
fi: Näytä ehdot

en: Show Title
fi: Näytä otsikko

en: Singapore Dollar (&#36;)
fi: Singaporen dollari (&#36;)

en: Single Use: %s
fi: Yksittäinen kerta: %s

en: Slug: %s
fi: Polkutunnus: %s

en: Some countries require a notice when product prices include tax.
fi: Jotkin maat vaativat huomautuksen, jos tuote pitää sisällään veron.

en: Something went wrong.
fi: Jokin meni pieleen.

en: Sorry but you have hit your download limit for this file.
fi: Pahoittelut mutta tämän tiedoston osalta olet jo saavuttanut maksimilatauksien määrän.

en: Sorry but your download link has expired.
fi: Pahoittelut mutta pääsy latauksen linkkiin on umpeutunut.

en: Sorry, not available for variable priced products.
fi: Pahoittelut mutta tämä ei ole saatavilla monen hintatason tuotteisiin.

en: Sorry, trouble retrieving payment receipt.
fi: Pahoittelut, mutta ostoksen kuittia ei onnistuttu saamaan.

en: Special notes or instructions for the product. These notes will be added to the purchase receipt, and additionaly may be used by some extensions or themes on the frontend.
fi: Tuotteen muistiinpanot tai ohjeet. Nämä ohjeet liitetään ostokuittiin ja jokin lisäosa tai teema voi näyttää ne myös sivuilla.

en: Special notes or instructions for this product. These notes will be added to the purchase receipt.
fi: Muistiinpanot ja ohjeet tälle tuotteelle. Nämä näkyvät ostokuitissa.

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Start Date:
fi: Aloituspäivämäärä:

en: Start Date: %s
fi: Aloituspäivämäärä: %s

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: State
fi: Osavaltio

en: State / Province
fi: Osavaltio / Maakunta

[ctx: State / province of address]
en: State / Province:
fi: Osavaltio / Maakunta:

en: Status
fi: Tila

en: Status changed from %s to %s
fi: Tila vaihdettu tilasta %s tilaan %s

en: Status:
fi: Tila:

en: Status: %s
fi: Tila: %s

en: Stay Up to Date
fi: Pysy ajan tasalla

en: Step %d of approximately %d running
fi: Vaihe %d, noin %d jäljellä

en: Street Address Line 1:
fi: Osoite 1:

en: Street Address Line 2:
fi: Osoite 2:

en: Styles
fi: Tyylit

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: Subtotal: %s
fi: Välisumma: %s

en: Success
fi: Onnistui

en: Success Page
fi: Onnistunut osto sivu

en: Success URL is: %s
fi: Onnistuneen oston URL on: %s

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Symlink File Downloads?
fi: Symlink tiedostojen lataukset?

en: Symlinks are: %s
fi: "Symlinks" ovat: %s

en: System Info
fi: Järjestelmäinfo

en: Table View
fi: Taulukkonäkymä:

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Tags: %s
fi: Avainsanat: %s

en: Taiwan New Dollars
fi: Taiwanin uusi dollari

en: Tax
fi: Vero

en: Tax Report
fi: Veroraportti

en: Tax rate is: %s
fi: Veroprosentti on: %s

en: Tax: %s
fi: Vero: %s

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes are: %s
fi: Verot ovat: %s

en: Taxonomy:
fi: Luokittelu:

en: Terms of Agreement
fi: Sopimusehdot

en: Test Mode
fi: Testaustila

en: Test Payment
fi: Testimaksu

en: Test mode is: %s
fi: Testaustila on: %s

en: Thai Baht (&#3647;)
fi: Thaimaan baht (&#3647;)

en: Thank you
fi: Kiitos

en: Thank you for updating to the latest version! Easy Digital Downloads %s is ready to make your online store faster, safer and better!
fi: Kiitos viimeisimmän version päivityksestä! Easy Digital Downloads -lisäosa %s on valmis tekemään digitaalisesta kaupastasi nopeamman, turvallisemman ja paremman!

en: Thank you for updating to the latest version! Easy Digital Downloads %s is ready to make your online store faster, safer, and better!
fi: Kiitos viimeisimmän version päivityksestä! Easy Digital Downloads -lisäosa %s on valmis tekemään digitaalisesta kaupastasi nopeamman, turvallisemman ja paremman!

en: Thank you for using <a href="%1$s" target="_blank">Easy Digital Downloads</a>! Please <a href="%2$s" target="_blank">rate us</a> on <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>
fi: Kiitos <a href="%1$s" target="_blank">Easy Digital Downloads</a> -lisäosan käytöstä! <a href="%2$s" target="_blank">Arvostele</a> lisäosa <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>-sivulla.

en: Thank you for your purchase! [edd_receipt]
fi: Kiitos ostoksesta! [edd_receipt]

en: Thank you for your purchase. Please click on the link(s) below to download your files.
fi: Kiitos ostosta. Klikkaa alapuolella olevia linkkejä (linkkiä) ladataksesi tiedostot.

en: The (typically) 16 digits on the front of your credit card.
fi: Yleensä 16-numeroinen luottokortin numero.

en: The 3 digit (back) or 4 digit (front) value on your card.
fi: Kolminumeroinen (kortin takana) tai nelinumeroinen (kortin edessä) turvakoodi.

en: The <em>[purchase_link]</em> Shortcode
fi: <em>[purchase_link]</em>-lyhytkoodi

en: The Easy Digital Downloads .htaccess file is missing from <strong>%s</strong>!
fi: Easy Digital Downloads -lisäosan .htaccess tiedosto puuttuu paikasta <strong>%s</strong>!

en: The ID of a specific download to purchase.
fi: Kyseisen latauksen ID.

en: The Payment History needs to be updated. %s
fi: Ostohistoria pitää päivittää. %s

en: The Purchase and File Download History in Easy Digital Downloads needs to be upgraded, click %shere%s to start the upgrade.
fi: Easy Digital Downloads -lisäosan pitää päivittää osto -ja lataushistoria, klikkaa %stästä%s aloittaaksesi päivityksen.

en: The User ID %d does not exist. Please assign an existing user.
fi: Käyttäjän ID %d ei ole olemassa. Ole hyvä ja aseta olemassa olevalle käyttäjälle.

en: The User ID %d is already associated with a different customer.
fi: Käyttäjän ID %d on jo käytössä toisella asiakkaalla.

en: The button label for completing a purchase.
fi: Teksti, joka näkyy ostopainikkeessa.

en: The buyer's billing address
fi: Ostajan laskutusosoite

en: The buyer's email address
fi: Ostajan sähköpostiosoite

en: The buyer's email address.
fi: Ostajan sähköpostiosoite

en: The buyer's first name
fi: Ostajan etunimi

en: The buyer's full name, first and last
fi: Ostajan koko nimi, etunimi ja sukunimi

en: The buyer's name.
fi: Ostajan nimi.

en: The buyer's user name on the site, if they registered an account
fi: Ostajan käyttäjänimi, jos rekisteröityi sivulle

en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
fi: "callback"- funktio, jota käytetään <strong>%s</strong> puuttuu.

en: The cart cannot be restored. Invalid token.
fi: Ostoskoria ei voitu palauttaa.

en: The city for your billing address.
fi: Laskutusosoitteen kaupunki.

en: The country for your billing address.
fi: Laskutusosoitteen maa.

en: The date of the purchase
fi: Oston päivämäärä

en: The date your credit card expires, typically on the front of the card.
fi: Luottokortin vanhentumispäivä.

en: The download files in <strong>%s</strong> are not currently protected due to your site running on NGINX.
fi: Lataustiedostot kansiossa <strong>%s</strong> eivät ole suojatut, koska sivuston palvelimena on NGINX.

en: The email you entered belongs to another user. Please use another.
fi: Kirjoittamasi sähköpostiosoite on jo käytössä. Kokeile jotain muuta sähköpostiosoitetta.

en: The end date must be later than the start date!
fi: Lopetuspäivämäärän pitää olla myöhäisempi kuin aloituspäivämäärän!

en: The exact date and time the payment was completed.
fi: Oston tarkka päivämäärä ja aika.

en: The file associated with the purchase.
fi: Tiedosto, joka liittyy tähän ostoon.

en: The file download log can be searched in several different ways:
fi: Tiedoston latauslokia voi etsiä monella eri tavalla:

en: The kind of discount to apply for this discount.
fi: Tyyppi tätä alennuskoodia varten.

en: The maximum number of times files can be downloaded for purchases. Can be overwritten for each %s.
fi: Kuinka monta kertaa maksimissaan tuotetta voi ladata. Tämä voidaan säätää erikseen jokaisen tuotteen kohdalla.

en: The maximum number of times this discount can be used. Leave blank for unlimited.
fi: Kuinka monta kertaa tätä alennuskoodia voidaan maksimissaan käyttää.

en: The method of payment used for this purchase
fi: Maksutapa tälle ostolle

en: The minimum amount that must be purchased before this discount can be used. Leave blank for no minimum.
fi: Ostoksen minimimäärä, jotta alennuskoodia voidaan käyttää ja se on voimassa. Jätä tyhjäksi, jos et halua minimisummaa.

en: The name of the payment gateway used to complete the payment.
fi: Mitä maksutapaa käytettiin.

en: The name of this discount
fi: Alennuskoodin nimi

en: The name printed on the front of your credit card.
fi: Nimi kortin etupuolella.

en: The name purchase receipts are said to come from. This should probably be your site or shop name.
fi: Keneltä ostokuitti tulee. Tämän on lienee syytä olla sivusi tai kauppasi nimi.

en: The number that sequential order numbers should start at.
fi: Mistä aloitusnumerosta järjestyksessä olevien tilausnumeroiden tulee alkaa.

en: The password used to access your account.
fi: Tilisi salasana.

en: The password you entered is incorrect
fi: Antamasi salasana on virheellinen

en: The password you entered is incorrect. %sReset Password%s
fi: Kirjoittamasi salasana on virheellinen. %sSalasana hukassa%s

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
fi: Kirjoittamasi salasanat eivät ole samat. Kokeile uudelleen.

en: The payment has been deleted.
fi: Maksu on poistettu.

en: The payment has been successfully updated.
fi: Maksun päivitys onnistui.

en: The payment history can be searched in several different ways:
fi: Maksuhistoriaa voi etsiä monella tavalla:

en: The payment note has been added successfully.
fi: Maksumuistiinpano lisättiin onnistuneesti.

en: The payment note has been deleted.
fi: Maksumuistiinpano on poistettu.

en: The people that build Easy Digital Downloads
fi: Ihmiset, jotka ovat kehittäneet Easy Digital Downloads -lisäosan

en: The price of the purchase before taxes
fi: Oston hinta ennen veroja

en: The primary billing address for your credit card.
fi: Laskutuksen osoite (luottokortin omistajan osoite).

en: The product requirements for this discount are not met.
fi: Tuotteen vaatimukset eivät täsmää tälle alennuskoodille.

en: The purchase receipt has been resent.
fi: Oston kuitti on lähetetty uudelleen.

en: The requested price ID does not exist.
fi: Pyydettyä hinnan ID-numeroa ei löytynyt.

en: The settings have been imported.
fi: Asetukset on tuotu.

en: The specified ID does not belong to a payment. Please try again
fi: Kyseinen ID ei kuulu ostoon. Kokeile uudelleen

en: The specified user already has API keys.
fi: Kyseisellä käyttäjällä on jo API-avain.

en: The state or province for your billing address.
fi: Laskutusosoitteen postitoimipaikka.

en: The status of this discount code.
fi: Tämän alennuskoodin tila.

en: The suite, apt no, PO box, etc, associated with your billing address.
fi: Postilokero tai vastaava laskutusosoitteen lisätiedoksi.

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
fi: Mitä erotinta käytetään desimaaleissa. Suomessa käytetään yleensä pilkkua.

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
fi: Mitä erotinmerkkiä käytetään tuhansissa. Suomessa käytetään yleensä välilyöntiä.

en: The taxed amount of the purchase
fi: Veron määrä

en: The text to be displayed on the button or link.
fi: Mitä tekstiä käytetään painikkeessa tai linkissä.

en: The total price of the purchase
fi: Lopullinen summa

en: The unique ID number for this purchase
fi: Oston ID numero

en: The unique ID number for this purchase receipt
fi: Ostokuitin ID numero

en: The upgrade process has started, please be patient. This could take several minutes. You will be automatically redirected when the upgrade is finished.
fi: Päivitysprosessi on alkanut ja se saattaa kestää muutaman minuutin. Kun päivitys on valmis, sinut ohjataan automaattisesti.

en: The user information is invalid
fi: Käyttäjätiedoissa on jokin virhe

en: The username you entered does not exist
fi: Antamaasi käyttäjätunnusta ei ole olemassa

en: The username you will use to log into your account.
fi: Tilisi käyttäjätunnus.

en: The zip / postal code you entered for your billing address is invalid
fi: Postinumero on virheellinen

en: The zip or postal code for your billing address.
fi: Laskutusosoitteen postinumero.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
fi: Uusi versio %1$s saatavilla. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Näytä version %3$s tiedot</a> tai <a href="%4$s">päivitä nyt</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
fi: Uusi versio %1$s saatavilla. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Näytä version %3$s tiedot</a>.

en: There was a problem adding your discount code, please try again.
fi: Alennuskoodin lisääminen epäonnistui, kokeile uudelleen.

en: There was a problem updating your discount code, please try again.
fi: Alennuskoodin päivitys epäonnistui, kokeile uudelleen.

en: There was an error retrieving the extensions list from the server. Please try again later.
fi: Laajennuksia ei pystytty hakemaan palvelimelta. Kokeile hetken kuluttua uudelleen.

en: These are some sample notes added to a product.
fi: Tuotteessa on joitakin esimerkkimuistiinpanoja.

en: This Month
fi: Tämä kuukausi

en: This Quarter
fi: Tämä neljännes

en: This Week
fi: Tämä viikko

en: This Year
fi: Tämä vuosi

en: This discount has already been redeemed.
fi: Tämä alennuskoodi ei ole enää voimassa.

en: This discount has reached it's maximum usage.
fi: Tämä alennuskoodi on jo käytetty loppuun.

en: This discount is expired.
fi: Alennuskoodi on vanhentunut.

en: This discount is invalid.
fi: Alennuskoodi on virheellinen.

en: This discount is not active yet.
fi: Tili ei ole vielä aktiivinen.

en: This discount is not active.
fi: Tili ei ole aktiivinen.

en: This discount is not valid for the cart contents.
fi: Tämä alennuskoodi ei käy tähän maksuun.

en: This gateway will be loaded automatically with the checkout page.
fi: Tämä maksutapa ladataan automaattisesti kassa-sivulla.

en: This is a secure SSL encrypted payment.
fi: Suojattu SSL-yhteys

en: This is the checkout page where buyers will complete their purchases. The [download_checkout] short code must be on this page.
fi: Tällä kassan sivulla ostajat suorittavat ostoksensa. Tällä sivulla tulee olla [download_checkout] lyhytkoodi.

en: This is the page buyers are sent to after completing their purchases. The [edd_receipt] short code should be on this page.
fi: Ostajat ohjataan tälle sivulle, kun he ovat tehneet onnistuneen oston.  Sivun sisältönä tulee olla [edd_receipt] lyhytkoodi.

en: This is the page buyers are sent to if their transaction is cancelled or fails
fi: Jos osto epäonnistuu, niin ostajat ohjataan tälle sivulle.

en: This option affects how you enter prices.
fi: Tämä valinta vaikuttaa siihen miten kirjoitat hinnat.

en: This page shows a complete purchase history for the current user, including download links
fi: Tällä sivulla näet ostohistorian ja latauslinkit

en: This report shows the total amount collected in sales tax for the given year.
fi: Tällä raportilla näet tietyn vuoden kokonaismyynnin.

en: This screen allows customization of your store's styles. For complete control, you can completely disable all styles generated by the plugin.
fi: Tällä sivulla voit vaikuttaa kauppasi tyyleihin tai voit ottaa tyylit kokonaan pois käytöstä.

en: This screen allows you to customize how emails act throughout your store. You can choose a premade template, set the sender's name, email address, and subject.
fi: Tällä sivulla voit hallita kuinka sähköpostiasetukset toimivat. Voit valita sähköpostin pohjan, asettaa lähettäjän nimen, sähköpostiosoitteen ja aiheen.

en: This screen allows you to export your reports into a PDF or CSV format.
fi: Tällä sivulla voit viedä raportteja PDF tai CSV-muodossa.

en: This screen allows youto configure the tax rules for your store.
fi: Voit määrittää kauppasi verotukseen liittyvät asiat tällä sivulla.

en: This screen provides access to all of your store's transactions.
fi: Tällä sivulla pääset käsiksi kaupan toimintaan.

en: This screen provides access to settings added by most Easy Digital Downloads extensions.
fi: Tällä sivulla on Easy Digital Downloads -lisäosan laajennuksien asetuksia.

en: This screen provides other miscellaneous options such as disabling jQuery, allowing guest checkout, and configuring your terms of service.
fi: Tällä sivulla on muita sekalaisia asetuksia kuten sopimusehtojen hyväksyminen tai pitääkö ostajien olla kirjautuneena sivulle vai ei.

en: This screen provides the most basic settings for configuring your store. You can set the currency, page templates, and turn <em>Test Mode</em> on and off.
fi: Tällä sivulla voit määrittää monia asetuksia kuten valuutan, käytetyt sivut ja testitilan.

en: This screen provides ways to toggle payment gateways on or off, as well as configure gateway-specific settings. Any extra payment gateway extensions you have installed will appear on this page, and can be configured to suit your needs.
fi: Tällä sivulla voit määrittää maksutavat ja tietyn maksutavan asetuksia. Uusien maksutapojen asetukset tulevat näkyviin tälle sivulle.

en: This screen provides you with reports for your earnings, downloads, customers and taxes.
fi: Tällä sivulla on raportit tuloista, latauksista, asiakkaista ja veroista.

en: This will send a demo purchase receipt to the emails listed below.
fi: Tämä lähettää testiostokuitin alla oleviin sähköposteihin.

en: Thousands Separator
fi: Tuhaterotin

en: Time:
fi: Aika:

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To
fi: Mihin

en: To export shop data (purchases, customers, etc), visit the <a href="%s">Reports</a> page.
fi: Mene <a href="%s">Raportit</a> sivulle, jos haluat viedä muita tietoja.

en: To protect them, you must add a redirect rule as explained in <a href="http://docs.easydigitaldownloads.com/article/682-protected-download-files-on-nginx">this guide</a>.
fi: Suojataksesi tiedostot lisää uudelleenohjaussääntö näiden <a href="http://docs.easydigitaldownloads.com/article/682-protected-download-files-on-nginx">ohjeiden mukaan</a>.

en: Today
fi: Tänään

en: Token
fi: Tunnus

en: Token:
fi: Tunnus:

en: Tools
fi: Työkalut

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Downloads: %s
fi: Lataukset yhteensä: %s

en: Total Earnings
fi: Tulot yhteensä

en: Total Price
fi: Loppusumma

en: Total Purchased
fi: Ostot yhteensä

en: Total Purchases
fi: Ostot yhteensä

en: Total Sales
fi: Myynti yhteensä

en: Total Spent
fi: Kulut yhteensä

en: Total Spent: %s
fi: Käytetty yhteensä: %s

en: Total earnings for period shown:
fi: Kaikki tulot tietyltä jaksolta:

en: Total sales for period shown:
fi: Kaikki myynnit tietyltä jaksolta:

en: Total: %s
fi: Yhteensä: %s

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Tracking Settings
fi: Seurannan asetukset

en: Transaction Failed
fi: Maksaminen epäonnistui

en: Transaction ID
fi: Tapahtuman ID

en: Transaction ID:
fi: Tapahtuman ID:

en: Trying to cheat or something?
fi: Yritätkö huijata tai jotain?

en: Turkish Lira (&#8378;)
fi: Turkin liira (&#8378;)

en: Type
fi: Tyyppi

en: US Dollars (&#36;)
fi: Yhdysvaltain dollari (&#36;)

en: Undefined
fi: Ei määritelty

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Unlimited file downloads
fi: Rajoittamaton määrä latauksia

en: Unnamed Customer
fi: Nimetön asiakas

en: Update Cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Update Category
fi: Päivitä kategoria

en: Update Discount Code
fi: Päivitä alennuskoodi

en: Update Payment
fi: Päivitä maksu

en: Update Tag
fi: Päivitä avainsana

en: Upload File
fi: Lataa tiedosto

en: Upload a File
fi: Lataa tiedosto

en: Upload or choose a logo to be displayed at the top of the purchase receipt emails. Displayed on HTML emails only.
fi: Lataa tai valitse logo, joka näytetään kuitin yläreunassa. Logo näytetään vain HTML-sähköposteissa.

en: Upload or enter the file URL
fi: Lataa tai kirjoita tiedoston URL

en: Use Once Per Customer
fi: Käytä kerran per asiakas

en: Use This File
fi: Käytä tätä tiedostoa

en: Use current
fi: Käytä nykyistä

en: Use the form below to insert the short code for purchasing a %s
fi: Käytä alapuolella olevaa lomaketta, jotta voit lisätä lyhytkoodin ostaaksesi tuotteen %s

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username already taken
fi: Käyttäjätunnus on jo käytössä

en: Username: %s
fi: Käyttäjänimi: %s

en: Uses
fi: Käyttökerrat

en: Uses: %s
fi: Käyttökerrat: %s

en: Valid
fi: Voimassa

en: View %1$s
fi: Näytä %1$s

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View API Log
fi: Näytä API-loki

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: View All Purchases
fi: Näytä kaikki ostokset

en: View Detailed Earnings Report
fi: Näytä yksityiskohtainen tuloraportti

en: View Detailed Report
fi: Näytä yksityiskohtainen raportti

en: View Details and Downloads
fi: Näytä lisätiedot ja lautaukset

en: View Discount
fi: Näytä alennus

en: View File Download Log
fi: Näytä tiedoston latausloki

en: View Log Message
fi: Näytä lokiviesti

en: View Order Details
fi: Näytä tilauksen lisätiedot

en: View Payment
fi: Näytä maksu

en: View Request
fi: Näytä pyyntö

en: View Request Details
fi: Näytä pyynnön tiedot

en: View Sales Log
fi: Näytä myynnin loki

en: View file download log for purchase
fi: Näytä tiedoston latausloki ostolle

en: View the Full Changelog
fi: Näytä koko muutosloki

en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the Easy Digital Downloads website.
fi: Easy Digital Downloads -lisäosan <a href="%s">oppaat</a>.

en: Visit the Extension Store
fi: Vieraile verkkokaupassa.

en: We will send the purchase receipt to this address.
fi: Oston kuitti lähetetään tähän osoitteeseen.

en: We will use this as well to personalize your account experience.
fi: Myös tätä käytetään tilin tiedoissa.

en: We will use this to personalize your account experience.
fi: Tätä käytetään tilin tiedoissa.

en: Welcome to Easy Digital Downloads
fi: Tervetuloa käyttämään Easy Digital Downloads -lisäosaa

en: Welcome to Easy Digital Downloads %s
fi: Tervetuloa käyttämään Easy Digital Downloads -lisäosaa %s

en: What state / province does your store operate from?
fi: Missä osavaltiossa / kunnassa kauppasi sijaitsee?

en: What's New
fi: Mitä uutta

en: Where does your store operate from?
fi: Missä kauppapaikkasi sijaitsee?

en: Whether to show the price on the purchase button. 1 to show the price, 0 to disable it.
fi: Näytetäänkö hinta painikkeessa vai ei. 1 tarkoittaa, että näytetään ja 0 tarkoittaa ettei näytetä.

en: While in test mode no live transactions are processed. To fully use test mode, you must have a sandbox (test) account for the payment gateway you are testing.
fi: Testaustilan ollessa päällä ostoja ei suoriteta loppuun. Jos haluat testata kaikkia toimintoja, niin sinulla tulee olla testattavan maksutavan sandbox-tili (testitili).

en: White
fi: Valkoinen

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
fi: Kyllä, ilmoitan hinnat sisältäen verot

en: Yesterday
fi: Eilen

en: You also have the option to bulk delete payment should you wish.
fi: Voit myös poistaa maksuja kerralla.

en: You are already logged in
fi: Olet jo kirjautuneena

en: You are running EDD version: %s
fi: Käytät EDD versiota: %s

en: You can create any number of discount codes easily from this page.
fi: Tällä sivulla voit tehdä alennuskoodeja.

en: You can enter a transaction ID prefixed by 'txn:'
fi: Voit kirjoittaa tapahtuman ID:n etuliitteellä 'txn:'

en: You can enter the %s ID prefixed by '#'
fi: Voit kirjoittaa %s ID:n etuliitteellä '#'

en: You can enter the 32-character purchase key
fi: Asiakkaan 32-merkkisen ostoavaimen avulla

en: You can enter the customer's IP address
fi: Voit kirjoittaa asiakkaan IP-osoitteen

en: You can enter the customer's email address
fi: Asiakkaan sähköpostin avulla

en: You can enter the customer's name or ID prefexed by 'user:'
fi: Voit kirjoittaa asiakkan nimen tai ID:n etuliitteellä 'user:'

en: You can enter the download file's name
fi: Voit kirjoittaa ladattavan tiedoston nimen

en: You can enter the purchase ID
fi: Voit kirjoittaa oston ID:n

en: You cannot send email with EDD_Emails until init/admin_init has been reached
fi: Et voi lähettää sähköpostia EDD_Emails avulla ennen kuin init/admin_init on saavutettu

en: You do not have permission to %s API keys for this user
fi: Sinulla ei ole tarvittavaa oikeutta %s API-avaimiin tämän käyttäjän kohdalla

en: You do not have permission to create discount codes
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda alennuskoodeja

en: You do not have permission to delete discount codes
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa alennuskoodeja

en: You do not have permission to delete this customer.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia asiakkaan poistamiseen.

en: You do not have permission to do shop upgrades
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tehdä kaupan päivittämistä

en: You do not have permission to download this file
fi: Sinulla ei ole oikeuksia ladata tätä tiedostoa

en: You do not have permission to edit discount codes
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata alennuskoodeja

en: You do not have permission to edit this customer.
fi: Sinulla ei ole tämän asiakkaan muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have permission to edit this payment record
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän oston muokkaamiseen

en: You do not have permission to export data.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tietojen viemiseen.

en: You do not have permission to generate PDF sales reports
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda PDF raportteja

en: You do not have permission to install plugin updates
fi: Sinulla ei ole oikeuksia päivittää lisäosia

en: You do not have permission to view this file.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia katsoa tätä tiedostoa.

en: You have a saved cart, <a href="%s">click here</a> to restore it.
fi: Olet tallentanut ostoskorin. <a href="%s">Klikkaa tästä</a>, jos haluat ottaa sen uudelleen käyttöön.

en: You have already added this item to your cart
fi: Tämä tuote on jo lisätty ostoskoriin

en: You have already purchased this item, but you may purchase it again.
fi: Olet jo ostanut tämän tuotteen mutta voit ostaa sen myös uudelleen.

en: You have not made any purchases
fi: Et ole tehnyt yhtään ostoksia

en: You have not purchased any downloads
fi: Et ole tehnyt yhtään ostoksia

en: You have successfully added %s to your shopping cart.
fi: Ostoskoriin lisättiin %s onnistuneesti.

en: You must agree to the terms of use
fi: Sinun on hyväksyttävä käyttöehdot

en: You must be logged into an account to purchase
fi: Vain sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat ostaa tuotteita

en: You must choose a download
fi: Sinun pitää valita ladattava tuote

en: You must enable a payment gateway to use Easy Digital Downloads
fi: Jotta voit käyttää Easy Digital Downloads -lisäosaa, niin aseta maksutapa

en: You must have at least one field
fi: Ainakin yksi kenttä

en: You must have at least one price
fi: Ainakin yksi hinta

en: You must login or register to complete your purchase
fi: Kirjaudu sisään, jotta voit viimeistellä ostoksesi

en: You must register or login to complete your purchase
fi: Jotta voit viimeistellä ostokset, niin rekisteröidy tai kirjaudu sisään.

en: You must specify both a token and API key!
fi: Sinun täytyy määrittää sekä tunnus (token) että API-avain

en: You need to login to edit your profile.
fi: Kirjaudu sisään voidaksesi muokata profiilia.

en: You will also need to configure your gateway settings if you are accepting credit cards
fi: Jos hyväksyt myös luottokortteja, niin muista määrittää erikseen niiden maksutapojen asetukset

en: Your cart is empty
fi: Ostoskori on tyhjä

en: Your cart is empty.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: Your password
fi: Salasana

en: Your profile has been edited successfully.
fi: Profiilin päivitys onnistui

en: Your purchase is processing. This page will reload automatically in 8 seconds. If it does not, click <a href="%s">here</a>.
fi: Ostoasi prosessoidaan. Tämä sivu latautuu uudelleen automaattisesti 8 sekunnissa. Ellei näin käy, niin klikkaa<a href="%s">tästä</a>.

en: Your request could not be authenticated!
fi: Pyyntöäsi ei pystytty todentamaan oikeaksi!

en: Your site name
fi: Sivusi nimi

en: Your transaction failed, please try again or contact site support.
fi: Maksaminen epäonnistui, kokeile hetken kuluttua uudelleen tai ota yhteyttä sivuston tukipalveluun.

en: Your username
fi: Käyttäjätunnus

en: Zip / Postal Code
fi: Postinumero

en: Zip / Postal code
fi: Postinumero

[ctx: Zip / Postal code of address]
en: Zip / Postal Code:
fi: Postinumero:

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: [%s] New User Registration
fi: [%s] Uuden käyttäjän rekisteröityminen

en: [%s] Your username and password
fi: [%s] Käyttäjänimesi ja salasanasi

en: [Password entered at checkout]
fi: [Salasana, joka kirjoitettiin checkout-sivulla]

[ctx: all dropdown items]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: download post type name]
en: No %s found
fi: %s ei löytynyt

en: excludes %s tax
fi: Poislukien %s vero

en: guest
fi: vieras

en: includes %s tax
fi: Sisältää %s vero

[ctx: no dropdown items]
en: None
fi: Ei mitään

en: none
fi: ei yhtään

en: or checkout as a guest.
fi: tai jatka ostoksia vieraana.

[ctx: post type general name]
en: Discounts
fi: Alennuskoodit

[ctx: post type general name]
en: Payments
fi: Maksut

[ctx: post type singular name]
en: Discount
fi: Alennuskoodi

[ctx: post type singular name]
en: Payment
fi: Maksu

en: remove
fi: poista

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
fi: Kategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
fi: Avainsana

en: to
fi: mihin

en: unlimited
fi: rajoittamaton
