Easy Digital Downloads - en to nb_NO translation catalogue (727 entries)

en: %1$s Stats
nb_NO: %1$s Status

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Easy Digital Downloads version %2$s with no alternative available.
nb_NO: %1$s er <strong> foreldet </ strong> siden Easy Digital Downloads versjon %2$s, ingen alternativer er tilgjengelige.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Easy Digital Downloads version %2$s! Use %3$s instead.
nb_NO: %1$s er <strong> foreldet </ strong> siden Easy Digital Downloas versjon %2$s! Bruk %3$s i stedet.

en: %1$sView it in your browser.%2$s
nb_NO: %1$sSe det i egen browser.%2$s

en: %2$s published. %1$sView %2$s%3$s.
nb_NO: %2$s publisert. %1$sSe %2$s%3$s.

en: %2$s saved. %1$sView %2$s%3$s.
nb_NO: %2$s lagret. %1$sSe %2$s%3$s.

en: %2$s submitted. %1$sView %2$s%3$s.
nb_NO: %2$s levert. %1$sSe %2$s%3$s.

en: %2$s updated. %1$sView %2$s%3$s.
nb_NO: %2$s oppdatert. %1$sSe %2$s%3$s.

en: %s Configuration
nb_NO: %s Innstillinger

en: %s Requirements
nb_NO: %s Forutsetninger

en: %s sold:
nb_NO: %s solgt:

en: (optional)
nb_NO: (valgfritt)

en: - <strong>Apply discount only to selected Downloads?</strong> - If this box is checked, only the prices of the required products will be discounted. If left unchecked, the discount will apply to all products in the cart.
nb_NO: - <strong> Bruk rabatt bare til utvalgte nedlastinger? </strong> - Hvis dette er avkrysset, vil bare prisene på de aktuelle produktene være diskontert. Hvis du lar dette være uavkrysset, vil rabatten gjelde for <strong>alle>/strong> produkter i handlekurven.

en: - <strong>Condition</strong> - This lets you set whether all selected products must be in the cart, or just a minimum of one.
nb_NO: - <strong>Betingelse</strong> - Angi om alle valgte produkter skal være i handlekurven, eller bare et minimum av én.

en: <a href="%s">%s &rarr; Add New</a>
nb_NO: <a href="%s">%s &rarr; Legg til</a>

en: <em>button</em> | <em>text</em> - The style of the purchase link.
nb_NO: <em>button</em> | <em>text</em> - Stilen som skal vises på kjøpslenken.

en: <strong>Amount</strong> - this discount amount provided by this code. For percentage based discounts, enter a number such as 70 for 70%. Do not enter a percent sign.
nb_NO: <strong>Beløp</strong> - rabattbeløpet oppgitt til denne koden. For prosentpoeng baserte rabatter, skriv inn et tall, for eksempel 70 for 70%. Ikke angi et prosenttegn.

en: <strong>Button Options</strong> - Disable the automatic output the purchase button. If disabled, no button will be added to the download page unless the <code>[purchase_link]</code> shortcode is used.
nb_NO: <strong>Knappalternativer</strong> - deaktiver den automatiske utgang på kjøp-knappen. Hvis den er deaktivert, vil ingen knapp bli lagt til på nedlastingssiden om ikke <code> [purchase_link] </code> snarvei brukes.

en: <strong>Code</strong> - this is the unique code that customers will enter during checkout to redeem the code.
nb_NO: <strong>Kode</strong> - Dette er en unik kode som kunden skal benytte ved utsjekk for å innløse koden.

en: <strong>Customers</strong> - This report exports all of your customers in a CSV format. It exports the customer's name and email address and the amount of products they have purchased as well as the final price of their total purchases.
nb_NO: <strong>Kunder</strong> - Denne rapporten eksporterer alle dine kunder i et CSV-format. Det eksporterer kundens navn, e-postadresse og antall produkter de har kjøpt samt den endelige prisen på sine samlede innkjøp.

en: <strong>Download History</strong> - This report exports all of the downloads you have received in the current month into a CSV. It exports the date the file was downloaded, the customer it was downloaded by, their IP address, the name of the product and the file they downloaded.
nb_NO: <strong>Nedlastingshistorikk</strong> - Denne rapporten eksporterer alle nedlastinger mottatt i inneværende måned til en CSV. Den eksporterer datoen filen ble lastet ned, kunden den ble lastet ned av, deres IP-adresse, navnet på produktet og filen som ble lastet ned.

en: <strong>Expiration Date</strong> - this is the end date for the discount. After this date, the code will no longer be able to be used. This is optional.
nb_NO: <strong>Utløpsdato</strong> - dette er sluttdatoen for rabatten. Etter dette tidspunkt er ikke koden lenger mulig å bruke. Dette er valgfritt.

en: <strong>File Download Limit</strong> - Define how many times customers are allowed to download their purchased files. Leave at 0 for unlimited. Resending the purchase receipt will permit the customer one additional download if their limit has already been reached.
nb_NO: <strong>Nedlastingsbegrensning</strong> - Angi hvor mange ganger kunden har lov til å laste ned deres kjøpte filer. Ved 0 er antall nedlastinger ubegrenset. Ved å resende kjøpskvittering vil kunden tillates en ekstra nedlasting hvis deres grense allerede er nådd.

en: <strong>File Downloads</strong> - Define download file names and their respsective file URL. Multiple files can be assigned to a single price, or variable prices.
nb_NO: <strong>Nedlastinger</strong> - Definer nedlastingenes filnavn og deres respsektive URL. Flere filer kan tildeles én pris, eller variable priser.

en: <strong>Max Uses</strong> - this is the maximum number of times this discount can be redeemed. Once this number is reached, no more customers will be allowed to use it.
nb_NO: <strong>Maksimumsgrense</strong> - Dette er det maksimale antall ganger denne rabatten kan innløses. Når dette tallet er nådd, vil ingen flere kunder kunne bruke den.

en: <strong>Minimum Amount</strong> - this is the minimum purchase amount required to use this code. If a customer has less than this amount in their cart, they will be given an error. This is optional.
nb_NO: <strong>Minimumsbeløp</strong> - dette er minste kjøpsbeløp som kreves for å bruke denne koden. Hvis en kunde har mindre enn dette beløpet i sin handlekurv, vil de bli gitt en feilmelding. Dette er valgfritt.

en: <strong>Name</strong> - this is the name given to the discount. Used primarily for administrative purposes.
nb_NO: <strong>Navn</strong> - dette er navnet gitt til rabatten. Brukes hovedsakelig for administrative formål.

en: <strong>PayPal</strong> - A PayPal payment gateway is included as standard with Easy Digital Downloads. To test the PayPal gateway, you need a Sandbox account for PayPal and the site must be placed in Test Mode from the General settings tab. Please remember to enter your PayPal account email address in order for payments to get processed.
nb_NO: <strong>PayPal</strong> - En PayPal betalingsløsning er inkludert som standard med Easy Digitale Downloads. For å teste PayPal gateway, trenger du en Sandbox konto for PayPal og området må plasseres i testmodus fra kategorien Generelle innstillinger. Husk å oppgi din PayPal-konto's e-postadresse for at betalinger skal bli behandlet.

en: <strong>Payment History</strong> - This report exports all of payments you have received on your EDD store in a CSV format.  The report includes the contact details of the customer, the products they have purchased as well as any discount codes they have used and the final price they have paid.
nb_NO: <strong>Betalingshistorikk</strong> - Denne rapporten eksporterer alle betalinger mottatt på din EDD butikk i et CSV-format. Rapporten inneholder kontaktinformasjon på kunden, produktene de har kjøpt samt eventuelle rabattkoder de har brukt og den endelige prisen de har betalt.

en: <strong>Purchase Shortcode</strong> - If the automatic output of the purchase button has been disabled via the Download Configuration box, a shortcode can be used to output the button or link.
nb_NO: <strong>Kjøps- "shortcode"</strong> - Hvis den automatiske innsetting av nedlastingsfilen i kjøp-knappen er deaktivert via Download konfigurasjonboksen, kan en snarvei brukes til å lage den knappen eller koblingen.

en: <strong>Requirements</strong> - This allows you to select the product(s) that are required to be purchased in order for a discount to be applied.
nb_NO: <strong>Forutsetning</strong> - Her kan du kan velge varen (e) som er nødvendig å kjøpe for at en rabatt skal kunne benyttes.

en: <strong>Sales and Earnings</strong> - This report exports all of the sales and earnings that you have made in the current year. This report includes your sales and earnings for each product as well a graphs of sales and earnings so you can compare them for each month.
nb_NO: <strong>Salg og Inntjening</strong> - Denne rapporten eksporterer alle salg og inntjening i inneværende år. Denne rapporten omfatter salg og inntjening for hvert produkt samt grafer over salg og inntjening slik at du kan sammenligne dem for hver måned.

en: <strong>Start Date</strong> - this is the date that this code becomes available. If a customer attempts to redeem the code prior to this date, they will be given an error. This is optional.
nb_NO: <strong>Startdato</strong> - Dette er datoen da denne koden blir tilgjengelig. Hvis en kunde forsøker å løse inn koden før denne dato, vil de bli gitt en feilmelding. Dette er valgfritt.

en: <strong>Test Payment</strong> - This included gateway is great for testing your store, as it requires no payment, and leads straight to product downloads. However, please remember to turn it off once your site is live!
nb_NO: <strong>Test av Betalingsløsninger</strong> - Den inkluderte gateway'en er grei for testing av butikken da det ikke kreves betaling, og fører rett til produktnedlastinger. Men <strong>husk å slå den av</strong> før hjemmesiden går <strong>"live"</strong>!

en: <strong>Type</strong> - this is the type of discount this code awards.
nb_NO: <strong>Type</strong> - Dette er den type rabatt denne koden gir.

en: A %s purchase has been made
nb_NO: Et %s kjøp er gjennomført

en: A description of all the options are provided beside their input boxes.
nb_NO: En beskrivelse av alle alternativene er gitt ved siden av innskrivingsfeltene.

en: A list of download links for each download purchased
nb_NO: En liste over nedlastingslenkerr for hver nedlasting kjøpt

en: A plain-text list of download URLs for each download purchased
nb_NO: En ren tekstliste over nedlastings-URLer for hver nedlasting kjøpt

en: A set of email tags has also been provided to allow the creation of personalized emails. A tag consists of a keyword surrounded by curly braces: <code>{tag}</code>. A description of each of these tags appear below the editor.
nb_NO: Et sett med e-post tags er også gitt for å tillate oppsett av personlige e-poster. En kode består av et nøkkelord i klammeparentes: <code {tag}</code>. En beskrivelse av hver av disse kodene vises nedenfor i redigeringsvinduet.

en: A unique key used to identify the payment.
nb_NO: En unik nøkkel som brukes til å identifisere betalingen.

en: API Key:
nb_NO: API nøkkel:

en: API Request:
nb_NO: API bestilling:

en: API Requests
nb_NO: Anmodning om API

en: API Settings
nb_NO: API Innstillinger

en: API User:
nb_NO: API bruker:

en: Accepted Payment Method Icons
nb_NO: Ikon for godkjent betalingsløsning

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Active
nb_NO: Aktiv

[ctx: Active discount code status]
en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add Discount Code
nb_NO: Legg til rabattkode

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New %1$s
nb_NO: Legg til ny %1$s

en: Add New Discount
nb_NO: Legg til ny rabatt

en: Add New Download
nb_NO: Legg til ny nedlasting

en: Add New File
nb_NO: Legg til ny fil

en: Add New Payment
nb_NO: Legg til ny betaling

en: Add New Price
nb_NO: Legg til ny pris

en: Add New Tag
nb_NO: Legg til ny tag

en: Add to Cart
nb_NO: Legg i handlekurv

en: Add to Cart Text
nb_NO: Legg i handlekurven tekst

en: Add-on plugins are available that greatly extend the default functionality of Easy Digital Downloads. There are extensions for payment processors, such as Stripe and PayPal, extensions for newsletter integrations, and many, many more.
nb_NO: Tilleggsmoduler er tilgjengelig for å bygge på funksjonaliteten i «Easy Digital Downloads». Det er tillegg for betalingsforhandlere, slik som Stripe og Paypal, tillegg for nyhetsbrevintegrasjon og mye mer!

en: Adding Discounts
nb_NO: Legge til rabatter

en: Additional Display Options
nb_NO: Tilleggsopplysninger

en: Additional Updates
nb_NO: Ytterligere oppdateringer

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address 2
nb_NO: Adresse 2

en: Address line 1
nb_NO: Adresse 1

en: Address line 2
nb_NO: Adresse 2

en: Adds a link so users can view their receipt directly on your website if they are unable to view it in the browser correctly.
nb_NO: Legger til en lenke slik at kunden kan se kvittering direkte på nettstedet ditt hvis den ikke vises riktig på deres nettleser.

en: After - 10$
nb_NO: Etter - 10 Kr

en: Agree to Terms
nb_NO: Godta vilkårene

en: Agree to Terms Label
nb_NO: Godta vilkårene etikett

en: Agree to Terms?
nb_NO: Godtar du vilkårene?

en: Agreement Text
nb_NO: Avtaletekst

en: All
nb_NO: Alle

en: All %2$s
nb_NO: Alle %2$s

en: All Categories
nb_NO: Alle kategorier

en: All Discounts
nb_NO: Alle rabatter

en: All Payments
nb_NO: Alle betalinger

en: All Statuses
nb_NO: Alle statuser

en: All Tags
nb_NO: Alle tagger

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Allow User Keys
nb_NO: Tillat brukeres nøkkel

en: Already have an account?
nb_NO: Har du allerede en konto?

en: Amount
nb_NO: Beløp

en: Amount:
nb_NO: Beløp:

en: Any customer-specific notes related to the payment.
nb_NO: Eventuelle kundespesifikke bemerkninger relatert til betaling.

en: Apply
nb_NO: Påfør

[ctx: Apply discount at checkout]
en: Apply
nb_NO: Påfør

en: Apr
nb_NO: apr

en: Are you sure you wish to delete this payment?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne betalingen?

en: Aug
nb_NO: aug

en: Before - $10
nb_NO: Før - Kr 10

en: Billing Address
nb_NO: Faktureringsadresse

en: Billing Address Line 2 (optional)
nb_NO: Fakturaadresse 2 (valgfritt)

en: Billing City
nb_NO: Sted

en: Billing Zip / Postal Code
nb_NO: Postnummer

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Browse All Extensions
nb_NO: Søk i Alle utvidelser/tillegg

en: Button
nb_NO: Knapp

en: Button Options:
nb_NO: Knappeinnstillinger:

en: Buttons
nb_NO: Knapper

en: Buy Now Buttons
nb_NO: Kjøp nå-knapper

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Card Number
nb_NO: Kortnummer

en: Card name
nb_NO: Kortnavn

en: Card number
nb_NO: Kortnummer

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Change the Number of Columns
nb_NO: Endre antatt kolonner

en: Change your Name
nb_NO: Endre ditt navn

en: Change your Password
nb_NO: Endre passord

en: Check this box in order to append a ?nocache parameter to the checkout URL to prevent caching plugins from caching the page.
nb_NO: Kryss av for å legge et ?nocache parameter til kassens URL for å unngå at mellomlagringsutvidelser ikke mellomlagrer siden.

en: Check this box to allow all users to generate API keys. Users with the 'manage_shop_settings' capability are always allowed to generate keys.
nb_NO: Kryss av for å tillate alle brukere å generere API nøkler. Brukere med 'manage_shop_settings' tillatelse har alltid lov til å generere nøkler.

en: Check this if you do not want to allow users to redownload items from their purchase history.
nb_NO: Sjekk denne hvis du ikke ønsker å tillate kunder gjentatt nedlasting fra deres kjøpshistorikk.

en: Check this to disable all included styling of buttons, checkout fields, and all other elements.
nb_NO: Sjekk denne for å deaktivere alt inkludert styling av knapper, utsjekksfelt, og alle andre elementer.

en: Check this to enable taxes on purchases.
nb_NO: Sjekk denne for å aktivere moms på kjøp.

en: Check this to show an agree to terms on the checkout that users must agree to before purchasing.
nb_NO: Sjekk dette for å vise en "Godta vilkårene" som kunden må godta ved utsjekk før han kjøper.

en: Checkout
nb_NO: Til kassen

en: Checkout Page
nb_NO: Utsjekkside

en: Checkout.
nb_NO: Sjekk ut.

en: Choose a button color
nb_NO: Velg en farge for knappen

en: Choose a style
nb_NO: Velg eet utseende

en: Choose a template. Click "Save Changes" then "Preview Purchase Receipt" to see the new template.
nb_NO: Velg en mal. Klikk "Lagre endringene" og deretter "Forhåndsvisning av kvitteringen" for å se den nye malen.

en: Choose one or more %s
nb_NO: Velg et, eller flere %s

en: Choose the color you want to use for the buttons.
nb_NO: Velg farge på knappen.

en: Choose the location of the currency sign.
nb_NO: Velg plassering av valutategn.

en: Choose the payment gateways you want to enable.
nb_NO: Velg betalingsløsninger du ønsker å aktivere.

en: Choose the style you want to use for the buttons.
nb_NO: Velg hvordan knappene skal se ut.

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
nb_NO: Velg din valuta. Vær oppmerksom på at enkelte betalingsløsninger kan ha valutarestriksjoner.

en: City
nb_NO: Sted

en: Click to Upgrade
nb_NO: Klikk for oppgradering

en: Code
nb_NO: Kode

en: Complete
nb_NO: Fullført

en: Complete Purchase Text
nb_NO: Full kjøpstekst

en: Completed
nb_NO: Ferdig

en: Configure the PayPal settings
nb_NO: Konfigurer PayPal innstillingene

en: Configure the currency options
nb_NO: Konfigurer valutaopsjonene

en: Confirm password
nb_NO: Bekreft passord

en: Confirm your password.
nb_NO: Bekreft ditt passord

en: Country
nb_NO: Land

en: Create an account
nb_NO: Opprett en konto

en: Credit Card Info
nb_NO: Kredittkortinformasjon

en: Credits
nb_NO: Kreditter

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Currency Position
nb_NO: Valutaplassering

en: Currency Settings
nb_NO: Valutainnstillnger

en: Current Month
nb_NO: Nåværende måned

en: Custom
nb_NO: Egendefinert/tilpasset

en: Customer
nb_NO: Kunde

en: Customer %s not found!
nb_NO: Kunde %s ikke funnet!

en: Customers
nb_NO: Kunder

en: Czech Koruna
nb_NO: Tsjekkiske koruna

en: Danish Krone
nb_NO: Danske kroner

en: Dark Gray
nb_NO: Mørk grå

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date Purchased
nb_NO: Dato kjøpt

en: Date Range:
nb_NO: Periode:

[ctx: Date one to date two]
en: to
nb_NO: til

en: Date range reports will be coming soon.
nb_NO: Perioderapporter kommer snart.

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Deactivate License
nb_NO: Deaktivere lisensen

en: Dear
nb_NO: Kjære

en: Dec
nb_NO: des

en: Decimal Separator
nb_NO: Desimalskilletegn

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default Button Color
nb_NO: Standard knappefarge

en: Default Button Style
nb_NO: Standard knapputseende

en: Default Gateway
nb_NO: Standardløsning

en: Default Template
nb_NO: Standardmal

en: Delete
nb_NO: Fjern

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Disable Guest Checkout
nb_NO: Deaktiver utsjekk av gjest

en: Disable PayPal IPN Verification
nb_NO: Deaktiver PayPal IPN Verifikasjon

en: Disable Redownload?
nb_NO: Deaktiver gjentatt nedlasting?

en: Disable Styles
nb_NO: Deaktiver stiler

en: Disable the automatic output of the purchase button
nb_NO: Deaktiver den automatiske innsetting til kjøps-knappen

en: Discount
nb_NO: Rabatt

en: Discount Applied
nb_NO: Rabatt er anvendt

en: Discount Codes
nb_NO: Rabattkoder

en: Discount code updated.
nb_NO: Rabattkoden er oppdatert.

en: Discount codes allow you to offer buyers special discounts by having them enter predefined codes during checkout.
nb_NO: Rabattkoder gir deg mulighet til å tilby kjøperne spesielle rabatter ved at de skriver inn forhåndsdefinerte koder ved utsjekk.

en: Discount codes are setup to only be used only one time by each customer. If a customer attempts to use a code a second time, they will be given an error.
nb_NO: Rabattkoder er satt opp til å kunne brukes bare én gang fra hver enkelt kunde. Hvis en kunde forsøker å gjenta en kode, vil de bli gitt en feilmelding.

en: Discount codes have several options:
nb_NO: Rabattkodene har flere innstillinger:

en: Discount codes that are set to "inactive" cannot be redeemed.
nb_NO: Rabattkoder som er satt til "inaktiv" kan ikke innløses.

en: Discounts
nb_NO: Rabatt

en: Display Name
nb_NO: Vis navn

en: Display a Product Grid
nb_NO: Vis et produktrutenett

en: Display during checkout
nb_NO: Vis ved utsjekk

en: Display icons for the selected payment methods
nb_NO: Vis ikoner for de valgte betalingsmetoder

en: Display the downloads categories or tags
nb_NO: Vis nedlastingskategorier eller tags

en: Display the downloads shopping cart
nb_NO: Vis nedlastingskurven

en: Display the registration and login forms on the checkout page for non-logged-in users.
nb_NO: Vis registrering- og innloggingskjemaer på utsjekksiden for ikke-innloggede brukere.

en: Do not allow
nb_NO: Ikke tillat

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download Files
nb_NO: Last ned filer

en: Download Link Expiration
nb_NO: Nedlastinglenkens utløp

en: Download Name
nb_NO: Navn på nedlastingen

en: Download a CSV of all payments recorded.
nb_NO: Last ned en CSV av alle registrerte betalinger.

en: Download a PDF of Sales and Earnings reports for all products for the current year.
nb_NO: Last ned en PDF av salg- og inntjeningsrapporter for alle produkter for inneværende år.

en: Downloaded by
nb_NO: Laste ned av

en: Downloads
nb_NO: Nedlastinger

en: Downloads Cart
nb_NO: Nedlastingskurv

en: Downloads Categories / Tags
nb_NO: Nedlastingskategorier / tags

en: E-mail: %s
nb_NO: E-post: %s

en: EDD Upgrades
nb_NO: EDD Oppdatering

en: Each payment can be further inspected by clicking the corresponding <em>View Order Details</em> link. This will provide more information including:
nb_NO: Hver betaling kan ytterligere undersøkes ved å klikke på tilhørende <em>Vis bestillingsdetaljer</ em> link. Dette vil gi mer informasjon, inkludert:

en: Earnings
nb_NO: Inntjening

en: Earnings Over Time
nb_NO: Inntjening over tid

en: Earnings and Sales Reports
nb_NO: Inntjening og salgsrapporter

en: Earnings to Date
nb_NO: Inntjening pr. dags dato

en: Earnings:
nb_NO: Inntjening:

en: Easy Digital Download Settings
nb_NO: Easy Digital Download Innstillinger

en: Easy Digital Downloads - Upgrades
nb_NO: Easy Digital Downloads -Oppgraderinger

en: Easy Digital Downloads Sales Summary
nb_NO: Easy Digital Downloads Salgsoversikt

en: Easy Digital Downloads is created by a worldwide team of developers who aim to provide the #1 eCommerce platform for selling digital goods through WordPress.
nb_NO: Easy Digital Downloads er skapt av et verdensomspennende team av utviklere som tar sikte på å gi deg en #1 eCommerce plattform for salg av digitale varer via WordPress.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the database, click %shere%s to start the upgrade.
nb_NO: Easy Digital Downloads må oppgradere databasen, klikk %sher%s for å starte oppgraderingen.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the plugin pages, click %shere%s to start the upgrade.
nb_NO: Easy Digital Downloads må oppgradere plugin sider, klikk%sher%s for å starte oppgraderingen.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit %1$s
nb_NO: Rediger %1$s

en: Edit Category
nb_NO: Rediger kategori

en: Edit Discount
nb_NO: Rediger rabatt

en: Edit Payment
nb_NO: Rediger betaling

en: Edit Tag
nb_NO: Rediger tag

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address
nb_NO: Epostadresse

en: Email Template
nb_NO: Epost mal

en: Email address
nb_NO: Epostadresse

en: Email already used
nb_NO: E-postadressen er allerede i bruk

en: Email to send purchase receipts from. This will act as the "from" and "reply-to" address.
nb_NO: Epost å sende kvitteringer fra. Dette vil fungere som "fra" og "svar til" adresse.

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Emails
nb_NO: Eposter

en: Enable Taxes
nb_NO: Aktiver moms

en: Enable variable pricing
nb_NO: Aktiver variabel prising

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enter a code for this discount, such as 10PERCENT
nb_NO: Angi en kode for denne rabatten, f. eks. 10PROSENT

en: Enter a coupon code if you have one.
nb_NO: Skriv inn en kupongkode hvis du har en.

en: Enter a password
nb_NO: Skriv inn passordet

en: Enter an email
nb_NO: Skriv inn en e-postadresse

en: Enter discount
nb_NO: Skriv inn rabatt

en: Enter the email address(es) that should receive a notification anytime a sale is made, one per line
nb_NO: Skriv inn e-postadressen (e) som skal motta varsling når et salg er gjort, én per linje

en: Enter the email that is sent to users after completing a successful purchase. HTML is accepted. Available template tags:
nb_NO: Skriv inn e-post som sendes til kunden etter å ha fullført et vellykket kjøp. HTML er akseptert. Tilgjengelige maltags (koder):

en: Enter the expiration date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no expiration, leave blank
nb_NO: Angi utløpsdatoen for denne rabattkoden i formatet <strong>mm/dd/åååå </ strong>. For ingen utløpsdato, la stå tom.

en: Enter the name of the page style to use, or leave blank for default
nb_NO: Skriv inn navnet på sidestilen som skal brukes, eller la stå tomt for standard

en: Enter the password confirmation
nb_NO: Bekreft passordet

en: Enter the start date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no start date, leave blank. If entered, the discount can only be used after or on this date.
nb_NO: Angi startdatoen for denne rabatt koden i formatet <strong>mm/dd/åååå</ strong>. For ingen startdato, la feltet stå tomt. Hvis angitt kan rabatten bare brukes etter eller på denne datoen.

en: Enter the subject line for the purchase receipt email
nb_NO: Skriv inn emnefeltet for kvitteringsepost

en: Enter your PayPal account's email
nb_NO: Skriv inn din PayPal konto's Epost

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error Message
nb_NO: Feilmelding

en: Estimated monthly earnings:
nb_NO: Anslått månedlig inntjening:

en: Estimated monthly sales:
nb_NO: Anslått månedlig salg:

en: Excluding tax
nb_NO: Eksludert moms

en: Expiration
nb_NO: Utløp

en: Expiration (MM/YY)
nb_NO: Utløper (MM/ÅÅ)

en: Expiration date
nb_NO: Utløpsdato

en: Expired
nb_NO: Utløpt

en: Export
nb_NO: Eksport

en: Export Customers in CSV
nb_NO: Eksporter Kunder i CSV

en: Export Download History in CSV
nb_NO: Eksporter nedlastingshistorikk til CSV

en: Export PDF of Sales and Earnings
nb_NO: Eksporter til PDF salg og inntjening

en: Export Payment History
nb_NO: Eksporter betalingshistorikk

en: Extensions for Everything
nb_NO: Tillegg for alt

en: Failed
nb_NO: Feilet

en: Failed Transaction Page
nb_NO: Side for mislykket transaksjon

[ctx: Failed payment status]
en: Failed
nb_NO: Mislyktes

en: Feb
nb_NO: feb

en: Fees
nb_NO: Gebyrer

en: File
nb_NO: Fil

en: File Download Limit:
nb_NO: Nedlastingsbegrensning:

en: File Downloads
nb_NO: Filer nedlastet

en: File Downloads:
nb_NO: Nedlastingsfil:

en: File Name
nb_NO: Filnavn

en: File URL
nb_NO: Filens URL

en: Files
nb_NO: Filer

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Flat amount
nb_NO: Fast beløp

en: Flexible Product Grids
nb_NO: Fleksible produktrutenett

en: For more information, see <a href="%s">using Shortcodes</a> on the WordPress.org Codex or <a href="%s">Easy Digital Downloads Documentation</a>
nb_NO: For mer informasjon, se <a href="%s">using Shortcodes</a> på WordPress.org Codex eller <a href="%s">Easy Digital Downloads Documentation</a>

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: From
nb_NO: Fra

en: From Email
nb_NO: Fra Epost

en: From Name
nb_NO: Fra navn

en: Full Changelog
nb_NO: Full endringslogg

en: General
nb_NO: Generelt

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Generate API Key
nb_NO: Generer API-nøkkel

en: Generate CSV
nb_NO: Generer CSV

en: Generate PDF
nb_NO: Generer PDF

en: Get Alerted About New Tutorials
nb_NO: Få oppdateringer når nye guider er ute

en: Get Notified of Extension Releases
nb_NO: Bli oppdatert når tillegg blir lansert

en: Getting Started
nb_NO: La oss sette i gang

en: Go Back
nb_NO: Gå tilbake

en: Go back
nb_NO: Gå tilbake

en: Go to Checkout
nb_NO: Gå til kassen

en: Go to Easy Digital Downloads Settings
nb_NO: Gå til Easy Digital Downloads Innstillinger

en: Graph View
nb_NO: Grafvisning

en: Gray
nb_NO: Grå

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Hello
nb_NO: Hallo

en: Hide Terms
nb_NO: Skjul vilkårene

en: How long should download links be valid for? Default is 24 hours from the time they are generated. Enter a time in hours.
nb_NO: Hvor lenge skal nedlastingslenken være gyldig? Standard er 24 timer fra det tidspunkt de er generert. Skriv inn en tid i timer.

en: Hungarian Forint
nb_NO: Ungarsk forint

en: IP Address
nb_NO: IP adresse

en: IPN Error
nb_NO: IPN feil

en: If Agree to Terms is checked, enter the agreement terms here.
nb_NO: Hvis "Godta vilkårene" er avmerket, skriv inn avtalevilkårene her.

en: If a coupon or discount was used during the checkout process.
nb_NO: Viser om en kupong eller rabatt ble brukt under betalingsprosessen.

en: If payments are not getting marked as complete, then check this box. This forces the site to use a slightly less secure method of verifying purchases.
nb_NO: Hvis betalingen ikke blir merket som fullført, sjekk denne boksen. Dette tvinger nettstedet til å bruke en litt mindre sikker metode for å kontrollere at betalingen er gjennomført.

en: Immediately redirect to checkout after adding an item to the cart?
nb_NO: Umiddelbart omdiriger til utsjekk etter å ha lagt en vare i handlekurven?

en: Import
nb_NO: Importer

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

[ctx: Inactive discount code status]
en: Inactive
nb_NO: Ikke aktiv

en: Including tax
nb_NO: Inkludert moms

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Insert %s
nb_NO: Sett inn %s

en: Insert Download
nb_NO: Sett inn nedlasting

en: Invalid
nb_NO: Ugyldig

en: Invalid email
nb_NO: Ugyldig e-post

en: Invalid or no date range specified!
nb_NO: Ugyldig eller ingen dato fra - til er angitt!

en: Invalid query!
nb_NO: Ugyldig forespørsel!

en: Invalid username
nb_NO: Ugyldig brukernavn

en: Invalid username. Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed
nb_NO: Ugyldig brukernavn. Bare små bokstaver (a-z) og tall er tillatt

en: Item Amount
nb_NO: Varepris

en: Item Name
nb_NO: Varenavn

en: Item Price
nb_NO: Varepris

en: Jan
nb_NO: jan

en: July
nb_NO: juli

en: June
nb_NO: juni

en: Label shown next to the agree to terms check box.
nb_NO: Etiketten som vises ved siden av boksen "Aksepter vilkårene".

en: Last Month
nb_NO: Foregående måned

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Last Quarter
nb_NO: Forrige kvartal

en: Last Week
nb_NO: Forrige uke

en: Last Year
nb_NO: Forrige år

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Licenses
nb_NO: Lisens

en: Link text . . .
nb_NO: Lenketekst . . .

en: Loading
nb_NO: Laster

en: Log ID
nb_NO: Logg ID

en: Log In
nb_NO: Logg inn

en: Log Type
nb_NO: Logg type

en: Log into Your Account
nb_NO: Logg inn på din konto

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Logs
nb_NO: Logger

en: Lost Password
nb_NO: Mistet Passord

en: Lost Password?
nb_NO: Mistet Passordet?

en: Malaysian Ringgits
nb_NO: Malaysiske ringgit

en: Mar
nb_NO: mar

en: Max Uses
nb_NO: Maksimumsgrense

en: May
nb_NO: mai

en: Minimum Amount
nb_NO: Minimumsbeløp

en: Misc
nb_NO: Forskjellig

en: Miscellaneous
nb_NO: Diverse

en: Missing purchase key.
nb_NO: Mangler kjøpsnøkkel.

en: Monthly Average Earnings
nb_NO: Gjennomsnittlig månedsinntjening

en: Monthly Average Sales
nb_NO: Gjennomsnittslig månedssalg

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name on the Card
nb_NO: Navn på kortet

en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Name: %s
nb_NO: Navn: %s

en: Need Even Faster Support?
nb_NO: Trenger du enda raskere kundeservice?

en: Need Help?
nb_NO: Trender du hjelp?

en: Need to create an account?
nb_NO: Trenger du å opprette en konto?

en: New %1$s
nb_NO: Ny %1$s

en: New Category Name
nb_NO: Nytt kategorinavn

en: New Discount
nb_NO: Ny rabatt

en: New Password
nb_NO: Nytt passord

en: New Payment
nb_NO: Ny betaling

en: New Tag Name
nb_NO: Nytt tag navn

en: New user registration on your site %s:
nb_NO: Ny brukerregistrering på ditt nettsted %s:

en: Next
nb_NO: Neste

en: No %2$s found
nb_NO: Ingen %2$s funnet

en: No %2$s found in Trash
nb_NO: Ingen %2$s funnet i søppelboksen

en: No %s found.
nb_NO: Ingen %s funnet.

en: No Caching on Checkout?
nb_NO: Ingen mellomlagring for Kassen?

en: No Discounts found
nb_NO: Ingen rabatter funnet

en: No Discounts found in Trash
nb_NO: Ingen rabatter funnet i søppelboksen

en: No Payments found
nb_NO: Ingen betalinger funnet

en: No Payments found in Trash
nb_NO: Ingen betalinger funnet i søppelboksen

en: No checkout page has been configured. Visit <a href="%s">Settings</a> to set one.
nb_NO: Ingen utsjekkside er konfigurert. Gå til <a href="%s">Innstillinger</a> for å angi en.

en: No downloadable files found.
nb_NO: Ingen nedlastbare filer funnet.

en: No expiration
nb_NO: Ingen utløpsbegrensning

en: No payment notes
nb_NO: Ingen betalingsmerknader

en: No products found
nb_NO: Ingen produkter funnet

en: No start date
nb_NO: Ingen startdato

en: No template, plain text only
nb_NO: Ingen mal, bare tekst

en: No, I will enter prices exclusive of tax
nb_NO: Nei, jeg vil oppgi priser eksl. moms

en: None
nb_NO: Ingen

en: Norwegian Krone
nb_NO: Kr

en: Notes
nb_NO: Notater

en: Nov
nb_NO: nov

en: Number of Sales
nb_NO: Antall salg

en: Oct
nb_NO: okt

en: One or more custom CSS classes you want applied to the button.
nb_NO: En eller flere tilpassede CSS klasser du vil bruke på knappen.

en: Option Name
nb_NO: Alternativt navn

en: Optional notes about this download.
nb_NO: Merknader om denne nedlastingen.

en: Options for add to cart and purchase buttons
nb_NO: Alternativer for å legge til handlekurv- og kjøpsknapper

en: Orange
nb_NO: Oransje

en: Over 250 Extensions
nb_NO: Over 250 tillegg

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Parent Category
nb_NO: Overordnet kategori

en: Parent Category:
nb_NO: Overordnet kategori:

en: Parent Tag
nb_NO: Overordnet tag

en: Parent Tag:
nb_NO: Overordnet tag:

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password Again
nb_NO: Gjenta passord

en: Password: %s
nb_NO: Passord: %s

en: Passwords don't match
nb_NO: Passordene stemmer ikke overens

en: PayPal Email
nb_NO: PayPal Epost

en: PayPal Page Style
nb_NO: PayPal sidestil (utseende)

en: PayPal Refund Transaction ID: %s
nb_NO: PayPal tilbakebetaling Transaksjons-ID: %s

en: PayPal Settings
nb_NO: PayPal Innstillinger

en: PayPal Transaction ID: %s
nb_NO: PayPal transaksjons ID: %s

en: Payment
nb_NO: Betaling

en: Payment Error
nb_NO: Feil ved betaling

en: Payment Errors
nb_NO: Betalingsfeil

en: Payment Gateways
nb_NO: Betalingsløsninger

en: Payment History
nb_NO: Betalingshistorie

en: Payment ID
nb_NO: Betalings-ID

en: Payment Key
nb_NO: Betalingsnøkkel

en: Payment Method
nb_NO: Betalingsmetode

en: Payment Method:
nb_NO: Betalingsløsning:

en: Payment Methods
nb_NO: Betalingsmåter

en: Payment Notes
nb_NO: Betalingsmerknader

en: Payment Status
nb_NO: Betalingsstatus

en: Payment creation failed before sending buyer to PayPal. Payment data: %s
nb_NO: Opprettelse av koplingen for betaling mislyktes før kjøperen ble sendt til PayPal. Betalings data:%s

en: Payment creation failed while processing a manual (free or test) purchase. Payment data: %s
nb_NO: Opprettelse av koplingen for betaling mislyktes under behandling av et manuelt (gratis eller test) kjøp. Betalings data:%s

en: Payments can be searched by email address, user name, or filtered by status (completed, pending, etc.)
nb_NO: Betalinger kan søkes på e-postadresse, brukernavn eller filtrert av status (fullført, i påvente, etc.)

en: Pending
nb_NO: Venter

en: Percentage
nb_NO: Prosent

en: Permalink: %s
nb_NO: Permalenke: %s

en: Personal Info
nb_NO: Personlig info

en: Phenomenal Support
nb_NO: Fenomental kundeservice

en: Philippine Pesos
nb_NO: Filippinsk Pesos

en: Plain Text
nb_NO: Vanlig tekst

en: Please Wait...
nb_NO: Vennligst vent . . .

en: Please enter a discount code
nb_NO: Vennligst skriv inn en rabattkode

en: Please enter a username before applying a discount code
nb_NO: Vennligst skriv inn et brukernavn før du angir en rabattkode

en: Please enter a valid email address.
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse.

en: Please enter an email address before applying a discount code
nb_NO: Vennligst skriv inn en e-postadresse før du bruker en rabattkode

en: Please note after changing your password, you must log back in.
nb_NO: Etter endring av passordet må du logge inn på nytt.

en: Please select a payment method
nb_NO: Vennligst velg en betalingsmåte

en: Polish Zloty
nb_NO: Polske zloty

en: Preview Purchase Receipt
nb_NO: Forhåndsvisning av kvitteringen

en: Price
nb_NO: Pris

en: Price Assignment
nb_NO: Prissetting

en: Prices entered with tax
nb_NO: Prisene er oppgitt inkl. moms

en: Pricing Options:
nb_NO: Prisinnstilling:

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Product %s not found!
nb_NO: Produktet %s finnes ikke!

en: Product Name
nb_NO: Produktnavn

en: Product Price
nb_NO: Produktpris

en: Products
nb_NO: Produkter

en: Products can have simple prices or variable prices if you wish to have more than one price point for a product. For a single price, simply enter the price. For multiple price points, click <em>Enable variable pricing</em> and enter the options.
nb_NO: Produkter kan ha simple priser, eller variable, hvis du ønsker flere prispunkter for et produkt. For enkeltpris, skriv inn prisen. For flere prispunkter, klikk <em>Skru på variable-pris</em> og skriv inn innstillingen.

en: Purchase
nb_NO: Handel

en: Purchase All Items
nb_NO: Kjøp alle varer

en: Purchase Buttons Anywhere
nb_NO: Kjøp-knapper over alt

en: Purchase Confirmation
nb_NO: Kjøpsbekreftelse

en: Purchase Details for Payment #%s
nb_NO: Kjøpsdetaljer for betaling #%s

en: Purchase Email Subject
nb_NO: Kjøpets Epost Emne

en: Purchase History
nb_NO: Kjøpshistorikk

en: Purchase Key
nb_NO: Kjøpsnøkkel

en: Purchase Receipt
nb_NO: Kjøpskvittering

en: Purchase Receipt Preview
nb_NO: Kjøpskvitteringen - forhåndsvisning

en: Purchase Shortcode
nb_NO: Kjøps- "shortcode"

en: Purchase Total:
nb_NO: Sum kjøp:

en: Purchase Verification Failed
nb_NO: Verifisering av kjøpet mislyktes

en: Purchase buttons can behave as either Add to Cart or Buy Now buttons. With Buy Now buttons customers are taken straight to PayPal, giving them the most frictionless purchasing experience possible.
nb_NO: Kjøpsknapper kan oppføre seg enten som «Legg i handlevogn» eller «Kjøp nå»-knapper. Med «Kjøp nå»-knapper vil kundene bli sendt direkte til PayPal, som gir dem den mest friksjonsløse handelsopplevelsen mulig.

en: Purchased by:
nb_NO: Kjøpt av:

en: Purchases
nb_NO: Kjøp

en: Quantity
nb_NO: Antall

en: Rate
nb_NO: Vurder

en: Re-enter Password
nb_NO: Gjenta passord

en: Receipt
nb_NO: Kvittering

en: Recent Purchases
nb_NO: Siste kjøp

en: Red
nb_NO: Rød

en: Redirect to Checkout
nb_NO: Omdiriger til Utsjekk

en: Refunded
nb_NO: Refundert

[ctx: Refunded payment status]
en: Refunded
nb_NO: Refundert

en: Register
nb_NO: Registrer

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Report Type
nb_NO: Rapporttype

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Request Date:
nb_NO: Bestillingsdato:

en: Request Details
nb_NO: Be om detaljer

en: Request IP
nb_NO: Be om IP

en: Require that users be logged-in to purchase files.
nb_NO: Krev at brukere være logget på for å kjøpe filer.

en: Resend Purchase Receipt
nb_NO: Send kjøpskvitteringen igjen

en: Revoked
nb_NO: Opphevet

[ctx: Revoked payment status]
en: Revoked
nb_NO: Opphevet

en: Sale | Sales
nb_NO[0]: Salg
nb_NO[1]: Salg

en: Sale Notification Emails
nb_NO: Melding om kjøp Epost

en: Sales
nb_NO: Salg

en: Sales and Earnings by Month for all Products
nb_NO: Salg og inntjening pr. måned for alle produkter

en: Sales and earnings reports for the current year for all products
nb_NO: Omsetning- og inntjeningsrapporter for inneværende år for alle produkter

en: Sales:
nb_NO: Salg:

en: Sample Download File Name
nb_NO: Navn på eksempel nedlastingsfil

en: Sample Product Title
nb_NO: Tittel på produkteksempel

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search %2$s
nb_NO: Søk %2$s

en: Search Categories
nb_NO: Søk kategorier

en: Search Discounts
nb_NO: Søk rabatter

en: Search Payments
nb_NO: Søk etter betalinger

en: Search Tags
nb_NO: Søk tagger

en: Security code
nb_NO: Sikkerhetskode

en: Select Payment Method
nb_NO: Velg betalingsløsning

en: Send Test Email
nb_NO: Send test Epost

en: Sept
nb_NO: sep

en: Serve Digital Downloads Through WordPress
nb_NO: Utfører digitale nedlastinger via WordPress

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Shop Accountant
nb_NO: Regnskapsfører

en: Shop Manager
nb_NO: Butikkleder

en: Shop Vendor
nb_NO: Selger

en: Shop Worker
nb_NO: Butikkarbeider

en: Should prices on the checkout page be shown with or without tax?
nb_NO: Skal prisene på utsjekksiden vises med eller uten skatt?

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show Register / Login Form?
nb_NO: Vis Registrer / Logg inn skjema?

en: Show Terms
nb_NO: Vis vilkårene

en: Something went wrong.
nb_NO: Det skjedde en feil.

en: Sorry but you have hit your download limit for this file.
nb_NO: Beklager, men du har nådd din nedlastingsgrense for denne filen.

en: Sorry, not available for variable priced products.
nb_NO: Beklager, ikke tilgjengelig for variabelt prisede produkter.

en: Sorry, trouble retrieving payment receipt.
nb_NO: Beklager, problemer med å hente kjøpskvittering.

en: Special notes or instructions for the product. These notes will be added to the purchase receipt, and additionaly may be used by some extensions or themes on the frontend.
nb_NO: Spesielle bemerkninger eller instrukser for produktet. Disse notatene vil bli lagt til kvittering, og kan i tillegg brukes av enkelte utvidelser eller temaer på forsiden.

en: Special notes or instructions for this product. These notes will be added to the purchase receipt.
nb_NO: Spesielle bemerkninger eller instrukser for produktet. Disse notatene vil bli lagt til kvittering.

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: Start date
nb_NO: Startdato

en: Status changed from %s to %s
nb_NO: Status endret fra %s til %s

en: Stay Up to Date
nb_NO: Hold deg oppdatert

en: Styles
nb_NO: Stiler

en: Submit
nb_NO: Send

en: Success
nb_NO: Suksess

en: Success Page
nb_NO: Suksessiden

en: Swedish Krona
nb_NO: Svenske kroner

en: Swiss Franc
nb_NO: Sveitsiske Franc

en: System Info
nb_NO: Systeminformasjon

en: Table View
nb_NO: Tabellvisning

en: Tags
nb_NO: Tagger

en: Taiwan New Dollars
nb_NO: Taiwan Nye Dollars

en: Tax
nb_NO: moms

en: Tax Report
nb_NO: momsrapport

en: Taxes
nb_NO: Moms

en: Terms of Agreement
nb_NO: Vilkår for avtalen

en: Test Mode
nb_NO: Testmodus

en: Test Payment
nb_NO: Testbetaling

en: Thank you
nb_NO: Mange takk

en: Thank you for updating to the latest version! Easy Digital Downloads %s is ready to make your online store faster, safer and better!
nb_NO: Takk for at du oppdaterer til den nyeste versjonen! Easy Digital Downloads %s er klar til å gjøre din nettbutikk raskere, sikrere og bedre!

en: Thank you for your purchase! [edd_receipt]
nb_NO: Takk for kjøpet! [edd_receipt]

en: Thank you for your purchase. Please click on the link(s) below to download your files.
nb_NO: Takk for kjøpet. Vennligst klikk på linken (e) under for å laste ned filene.

en: The %s menu is your access point for all aspects of your Easy Digital Downloads product creation and setup. To create your first product, simply click Add New and then fill out the product details.
nb_NO: %s-menyen er tilgangspunktet for alle aspekter av din «Easy Digital Downloads»-produkt oppsett. For å lage ditt første produkt, klikker du ganske enkelt «Legge til» for og deretter fylle ut produktdetaljene.

en: The (typically) 16 digits on the front of your credit card.
nb_NO: De (vanligvis) 16 siffer på forsiden av kredittkortet ditt.

en: The 3 digit (back) or 4 digit (front) value on your card.
nb_NO: 3 siffer (baksiden) eller 4 siffer (foran) på kortet ditt.

en: The <em>[purchase_link]</em> Shortcode
nb_NO: <em>[purchase_link]</em> kortkode.

en: The ID of a specific download to purchase.
nb_NO: IDen til en bestemt nedlasting som skal kjøpes.

en: The Payment History needs to be updated. %s
nb_NO: Betalingshistorikken må oppdateres. %s

en: The [downloads] shortcode will display a product grid that works with any theme, no matter the size. It is even responsive!
nb_NO: Kortkoden [downloads] vil vise deg et produktrutenett som vil fungere med hvilket-som-helst tema, uansett størrelse - den er er til og med responsiv.

en: The button label for completing a purchase.
nb_NO: Knappeetiketten for å fullføre et kjøp.

en: The buyer's email address.
nb_NO: Kjøpers e-postadresse.

en: The buyer's first name
nb_NO: Kjøpers fornavn

en: The buyer's full name, first and last
nb_NO: Kjøpers fulle navn, fornavn og etternavn

en: The buyer's name.
nb_NO: Kjøpers navn

en: The buyer's user name on the site, if they registered an account
nb_NO: Kjøpers brukernavn på nettstedet, hvis de registrerte en konto

en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
nb_NO: Tilbakeringfunksjonen som brukes til <strong>%s </strong>innstillingen mangler.

en: The date of the purchase
nb_NO: Datoen for kjøpet

en: The date your credit card expires, typically on the front of the card.
nb_NO: Datoen kredittkortet ditt utløper, vanligvis på forsiden av kortet.

en: The exact date and time the payment was completed.
nb_NO: Den eksakte dato og klokkeslett betalingen ble fullført.

en: The file associated with the purchase.
nb_NO: Filen tilknyttet kjøpet.

en: The kind of discount to apply for this discount.
nb_NO: Hvilken rabattype som skal brukes for denne rabatten.

en: The maximum number of times this discount can be used. Leave blank for unlimited.
nb_NO: Det maksimale antall ganger denne rabatten kan brukes. La stå tom for ubegrenset.

en: The method of payment used for this purchase
nb_NO: Betalingsløsningen benyttet ved dette kjøpet

en: The minimum amount that must be purchased before this discount can be used. Leave blank for no minimum.
nb_NO: Minimumsbeløp som må handles før denne rabatten kan brukes. La stå tom for ingen minimumsgrense.

en: The name of the payment gateway used to complete the payment.
nb_NO: Navnet på betalings "gateway" (PayPal) brukt for å fullføre betalingen.

en: The name of this discount
nb_NO: Navnet på denne rabatten

en: The name printed on the front of your credit card.
nb_NO: Navnet trykt på forsiden av kredittkortet ditt.

en: The name purchase receipts are said to come from. This should probably be your site or shop name.
nb_NO: Navnet kvitteringer er oppgitt å komme fra. Dette bør trolig være ditt nettsted eller butikkens navn.

en: The password used to access your account.
nb_NO: Passord til å få tilgang til kontoen.

en: The password you entered is incorrect
nb_NO: Passordet du skrev inn er feil

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
nb_NO: Passordene du skrev inn stemmer ikke overens. Vennligst prøv igjen.

en: The payment has been deleted.
nb_NO: Betalingen er slettet.

en: The price of the purchase before taxes
nb_NO: Prisen på kjøp før moms

en: The primary billing address for your credit card.
nb_NO: Den primære fakturaadressen for kredittkortet ditt.

en: The product grids can be customized in any way you wish and there is <a href="%s">extensive documentation</a> to assist you.
nb_NO: Produktrutenettet kan bli skreddersydd på hvilken måte du vil, og det er ganske <a href="%s">gjennomgående dokumentasjon</a> som kan hjelpe deg.

en: The purchase receipt has been resent.
nb_NO: Kvittering er sendt på nytt.

en: The status of this discount code.
nb_NO: Status for denne rabattkoden

en: The suite, apt no, PO box, etc, associated with your billing address.
nb_NO: Bygning Nr.,Leilighet Nr., Postboks Nr., etc, knyttet til din fakturaadresse.

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
nb_NO: Symbolet (valigvis , eller .) for å skille desimaler

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
nb_NO: Symbolet (vanligvis . eller ,) for å skille tusener

en: The taxed amount of the purchase
nb_NO: moms for kjøpet

en: The text to be displayed on the button or link.
nb_NO: Teksten som skal vises på knappen eller koblingen.

en: The total price of the purchase
nb_NO: Totalprisen for kjøpet

en: The unique ID number for this purchase
nb_NO: Det unike ID-nummeret for dette kjøpet

en: The unique ID number for this purchase receipt
nb_NO: Det unike ID-nummeret for denne kvitteringen

en: The upgrade process has started, please be patient. This could take several minutes. You will be automatically redirected when the upgrade is finished.
nb_NO: Oppgraderingsprosessen har startet, vær tålmodig. Dette kan ta flere minutter. Du vil automatisk bli omdirigert når oppgraderingen er ferdig.

en: The username you entered does not exist
nb_NO: Brukernavnet du skrev inn eksisterer ikke

en: The username you will use to log into your account.
nb_NO: Brukernavnet du vil bruke til å logge på kontoen din.

en: There was a problem updating your discount code, please try again.
nb_NO: Vi fikk et problem med å oppdatere din rabattkode, vennligst prøv igjen.

en: There was an error retrieving the extensions list from the server. Please try again later.
nb_NO: Det skjedde en feil ved henting av utvidelseslisten fra serveren. Vennligst prøv igjen senere.

en: These are some sample notes added to a product.
nb_NO: Dette er noen eksempler på merknader som legges til et produkt.

en: This Month
nb_NO: Denne måned

en: This Quarter
nb_NO: Dette kvartal

en: This Week
nb_NO: Denne uke

en: This Year
nb_NO: I år

en: This gateway will be loaded automatically with the checkout page.
nb_NO: Denne betalingsløsningen vil bli lastet automatisk ved utsjekk.

en: This is a secure SSL encrypted payment.
nb_NO: Dette er en sikker SSL-kryptert betaling.

en: This is the checkout page where buyers will complete their purchases. The [download_checkout] short code must be on this page.
nb_NO: Dette er utsjekksiden hvor kjøperen vil fullføre sine innkjøp. "Short code" [download_checkout] skal settes inn på denne siden.

en: This is the page buyers are sent to after completing their purchases. The [edd_receipt] short code should be on this page.
nb_NO: Dette er siden kjøperen blir sendt til etter å ha fullført sine innkjøp. "Short code" [edd_receipt] skal settes inn på denne siden.

en: This is the page buyers are sent to if their transaction is cancelled or fails
nb_NO: Dette er siden kjøperne er sendt til dersom transaksjonen blir kansellert eller feiler

en: This option affects how you enter prices.
nb_NO: Denne innstillingen påvirker hvordan du angir priser.

en: This report shows the total amount collected in sales tax for the given year.
nb_NO: Denne rapporten viser det totale beløpet som er samlet inn i omsetningsavgift for det enkelte år.

en: This screen allows you to customize how emails act throughout your store. You can choose a premade template, set the sender's name, email address, and subject.
nb_NO: Denne skjermen lar deg tilpasse hvordan e-postene fungerer for hele butikken. Du kan velge en forhåndslagd mal, sette avsenderens navn, e-postadresse og emne.

en: This screen allows you to export your reports into a PDF or CSV format.
nb_NO: Denne skjermen lar deg eksportere rapporter til en PDF-eller CSV-format.

en: This screen provides access to all of your store's transactions.
nb_NO: Denne skjermen gir tilgang til alle butikkens transaksjoner.

en: This screen provides other miscellaneous options such as disabling jQuery, allowing guest checkout, and configuring your terms of service.
nb_NO: Dette skjermbildet gir diverse andre alternativer som å deaktivere jQuery, tillate utsjekk av gjester samt konfigurerer vilkårene for tjenesten.

en: This screen provides the most basic settings for configuring your store. You can set the currency, page templates, and turn <em>Test Mode</em> on and off.
nb_NO: Dette skjermbildet gir de mest grunnleggende innstillinger for konfigurering av butikken. Du kan sette valuta, sidemaler, og slå <em>Test modus</em> av og på.

en: This screen provides ways to toggle payment gateways on or off, as well as configure gateway-specific settings. Any extra payment gateway extensions you have installed will appear on this page, and can be configured to suit your needs.
nb_NO: Dette skjermbildet angir måter å veksle mellom betalingsløsninger og - på eller av, samt konfigurere gateway-innstillinger. Eventuelle andre betalings gateway utvidelser du har installert vises på denne siden, og kan konfigureres etter behov.

en: This screen provides you with reports for your earnings, downloads, customers and taxes.
nb_NO: Denne skjermen viser deg rapporter for inntjening, nedlastinger, kunder og moms.

en: This will send a demo purchase receipt to the emails listed below.
nb_NO: Dette vil sende en demokvitteringen til e-postadressene listet nedenfor.

en: Thousands Separator
nb_NO: Tusenskilletegn

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: To
nb_NO: Til

en: Today
nb_NO: I dag

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Total Earnings
nb_NO: Samlede inntekter

en: Total Price
nb_NO: Sum

en: Total Purchased
nb_NO: Sum kjøp

en: Total Purchases
nb_NO: Sum kjøp

en: Total Sales
nb_NO: Samlet salg

en: Total Spent
nb_NO: Totalt brukt

en: Total earnings for period shown:
nb_NO: Samlet resultat for perioden vist:

en: Total sales for period shown:
nb_NO: Totalomsetningen for perioden vist:

en: Totals
nb_NO: Totalsummer

en: Transaction Failed
nb_NO: Transaksjonen kunne ikke gjennomføres

en: Trying to cheat or something?
nb_NO: Prøver du å jukse eller  . . .?

en: Type
nb_NO: Type/Skriv

en: Unlimited
nb_NO: Ubegrenset

en: Update Cart
nb_NO: Oppdater handlekurv

en: Update Category
nb_NO: Oppdater kategori

en: Update Discount Code
nb_NO: Oppdater rabattkoden

en: Update Payment
nb_NO: Oppdater betaling

en: Update Tag
nb_NO: Oppdater tag

en: Upload File
nb_NO: Last opp fil

en: Upload a File
nb_NO: Last opp en fil

en: Uploading the downloadable files is simple. Click <em>Upload File</em> in the Download Files section and choose your download file. To add more than one file, simply click the <em>Add New</em> button.
nb_NO: Opplasting av nedlastbare-filer er enkelt. Klikk <em>Last opp fil</em> i Nedlastbare-filer seksjonen og velg din nedlastbare-fil. For å legge til flere enn bare én fil, klikk på <em>Legg til</em>-knappen.

en: Use Once Per Customer
nb_NO: Bruk en gang pr. kunde

en: Use This File
nb_NO: Bruk denne filen

en: Use the form below to insert the short code for purchasing a %s
nb_NO: Bruk skjemaet nedenfor for å sette inn kortkoden for å kjøpe et %s

en: User
nb_NO: Bruker

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username already taken
nb_NO: Brukernavn allerede i bruk

en: Username: %s
nb_NO: Brukernavn: %s

en: Uses
nb_NO: Bruksområde

en: Valid
nb_NO: Gyldig

en: View %1$s
nb_NO: Se %1$s

en: View %s
nb_NO: Se %s

en: View All
nb_NO: Vis alle

en: View Discount
nb_NO: Se på rabatter

en: View Log Message
nb_NO: Vis Loggmelding

en: View Order Details
nb_NO: Vis bestillingsdetaljer

en: View Payment
nb_NO: Se på betalinger

en: View Request
nb_NO: Vis forespørsel

en: View Request Details
nb_NO: Se på forespørseldetaljer

en: View Sales Log
nb_NO: Se salgsloggen

en: View the Full Changelog
nb_NO: Vis full endringslogg

en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the Easy Digital Downloads website.
nb_NO: Besøk <a href="%s">documentation</a> på Easy Digital Downloads hjemmeside.

en: Visit the Extension Store
nb_NO: Gå til tilleggsbutikken

en: We will send the purchase receipt to this address.
nb_NO: Vi vil sende kvitteringen til denne adressen.

en: We will use this as well to personalize your account experience.
nb_NO: Vi vil bruke dette også til å personliggjøre din konto opplevelse.

en: We will use this to personalize your account experience.
nb_NO: Vi vil bruke dette til å personliggjøre din konto opplevelse.

en: Welcome to Easy Digital Downloads
nb_NO: Velkommen til Easy Digital Downloads

en: Welcome to Easy Digital Downloads %s
nb_NO: Velkommen til Easy Digital Downloads %s

en: What's New
nb_NO: Hva er nytt

en: Whether to show the price on the purchase button. 1 to show the price, 0 to disable it.
nb_NO: Skal prisen vises på kjøp-knappen? 1 for å vise prisen - 0 for å deaktivere den.

en: While in test mode no live transactions are processed. To fully use test mode, you must have a sandbox (test) account for the payment gateway you are testing.
nb_NO: Mens en er i testmodus kan ingen live-transaksjoner bli behandlet. For å dra full nytte av test-modus, må du ha en Sandbox (test)-konto for betalingsløsningen du tester.

en: White
nb_NO: Hvit

en: With easily accessible shortcodes to display purchase buttons, you can add a Buy Now or Add to Cart button for any product anywhere on your site in seconds.
nb_NO: Med enkle, tilgjengelige, kortkode som viser deg kjøpsknapper, kan du legge til «Kjøp nå», eller «Legg i handlevogn»-knapp for hvilket produkt du vil, på hele nettsiden - på sekunder.

en: Yellow
nb_NO: Gul

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
nb_NO: Ja, jeg vil oppgi priser inkl. moms

en: You also have the option to bulk delete payment should you wish.
nb_NO: Du har også muligheten til å masseslette (bulk) betaling dersom du ønsker.

en: You are already logged in
nb_NO: Du er allerede logget inn

en: You can create any number of discount codes easily from this page.
nb_NO: Du kan enkelt opprette et ubegrenset antall rabattkoder fra denne siden.

en: You can easily change the number of columns by adding the columns="x" parameter:
nb_NO: Du kan enkelt endre antall konlonner ved å legge til «coloumns="x"»-parameteret:

en: You do not have permission to download this file
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å laste ned denne filen

en: You do not have permission to export data.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å eksportere data.

en: You do not have permission to view this file.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å se denne filen.

en: You have already added this item to your cart
nb_NO: Du har allerede lagt til dette produktet i handlekurven

en: You have already purchased this item, but you may purchase it again.
nb_NO: Du har allerede kjøpt dette produktet, men du kan kjøpe det på nytt.

en: You have not made any purchases
nb_NO: Du har ikke kjøpt noe

en: You have not purchased any downloads
nb_NO: Du har ikke kjøpt noen nedlastinger

en: You have successfully added %s to your shopping cart.
nb_NO: Du har lagt til %s til handlekurven.

en: You must agree to the terms of use
nb_NO: Du må godta bruksvilkårene

en: You must choose a download
nb_NO: Du må velge en nedlasting

en: You must enable a payment gateway to use Easy Digital Downloads
nb_NO: Du må aktivere en betalingsløsning fo å bruke Easy Digital Downloads

en: You must have at least one field
nb_NO: Du må ha minst ett felt

en: You must have at least one price
nb_NO: Du må ha minst én pris

en: You must login or register to complete your purchase
nb_NO: Du må logge inn eller registrere deg for å fullføre kjøpet

en: You must register or login to complete your purchase
nb_NO: Du må registrere deg eller logge inn for å fullføre kjøpet

en: You need to login to edit your profile.
nb_NO: Du må logge inn for å endre din profil.

en: You will also need to configure your gateway settings if you are accepting credit cards
nb_NO: Hvis du godtar kredittkort må du også konfigurere gateway-innstillingene

en: Your cart is empty
nb_NO: Handlekurven er tom

en: Your cart is empty.
nb_NO: Handlekurven er tom.

en: Your password
nb_NO: Ditt passord

en: Your profile has been edited successfully.
nb_NO: Din profil er endret.

en: Your site name
nb_NO: Navnet på din nettside

en: Your transaction failed, please try again or contact site support.
nb_NO: Transaksjonen mislyktes, vennligst prøv igjen, eller kontakt sidens støtte/hjelp.

en: Your username
nb_NO: Ditt brukernavn

en: [%s] New User Registration
nb_NO: [%s] Ny brukerregistrering

en: [%s] Your username and password
nb_NO: [%s] Ditt nye brukernavn og passord

[ctx: all dropdown items]
en: All
nb_NO: Alle

[ctx: download post type name]
en: No %s found
nb_NO: Ingen %s funnet

en: guest
nb_NO: gjest

[ctx: no dropdown items]
en: None
nb_NO: Ingen

en: none
nb_NO: ingen

en: or checkout as a guest.
nb_NO: eller sjekk ut som gjest.

[ctx: post type general name]
en: Discounts
nb_NO: Rabatter

[ctx: post type general name]
en: Payments
nb_NO: Betalinger

[ctx: post type singular name]
en: Discount
nb_NO: Rabatt

[ctx: post type singular name]
en: Payment
nb_NO: Betaling

en: remove
nb_NO: fjern

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
nb_NO: Kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
nb_NO: Tagg

en: to
nb_NO: til

en: unlimited
nb_NO: ubegrenset
