Easy Digital Downloads - en to sv_SE translation catalogue (1041 entries)

en:   Fee: %s - %s
sv_SE: Avgift: %s - %s

en:   Product: %s
sv_SE: Produkt: %s

en:   Product: %s - %s
sv_SE: Produkt: %s - %s

en: %1$s Files
sv_SE: %1$s filer

en: %1$s License Key
sv_SE: %1$s Licensnyckel

en: %1$s Notes
sv_SE: %1$s anteckningar

en: %1$s Prices
sv_SE: %1$s priser

en: %1$s Settings
sv_SE: %1$s inställningar

en: %1$s Stats
sv_SE: %1$s Statistik

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Easy Digital Downloads version %2$s with no alternative available.
sv_SE: %1$s är <strong>föråldrat</strong> sedan Easy Digital Downloads version% 2$s inga alternativ tillgängliga.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since Easy Digital Downloads version %2$s! Use %3$s instead.
sv_SE: %1$s är <strong>föråldrat</strong> sedan Easy Digital Downloads version %2$s! Använd %3$s istället.

en: %1$sView it in your browser.%2$s
sv_SE: %1$sVisa i din webbläsare.%2$s

en: %2$s published. %1$sView %2$s%3$s.
sv_SE: %2$s publicerad. %1$sVisa %2$s%3$s.

en: %2$s saved. %1$sView %2$s%3$s.
sv_SE: %2$s sparad. %1$sVisa %2$s%3$s.

en: %2$s submitted. %1$sView %2$s%3$s.
sv_SE: %2$s skickad. %1$sVisa %2$s%3$s.

en: %2$s updated. %1$sView %2$s%3$s.
sv_SE: %2$s uppdaterad. %1$sVisa %2$s%3$s.

en: %s Configuration
sv_SE: %s Konfiguration

en: %s Details
sv_SE: Detaljer

en: %s Files
sv_SE: % filer

en: %s Notes
sv_SE: %s noteringar.

en: %s Prices
sv_SE: %s Priser

en: %s Requirements
sv_SE: %s krävs

en: %s Settings
sv_SE: %s Inställningar

en: %s sold:
sv_SE: %s sålt:

en: (optional)
sv_SE: (valfritt)

en: (unknown)
sv_SE: Okänd

en: - <strong>Apply discount only to selected Downloads?</strong> - If this box is checked, only the prices of the required products will be discounted. If left unchecked, the discount will apply to all products in the cart.
sv_SE: - <strong>Applicera rabatt endast till utvalda nedladdningar</strong> -? Om denna ruta är markerad, kommer endast priserna på de krävda produkterna diskonteras. Om de lämnas därhän, kommer rabatten gäller alla produkter i kundvagnen.

en: - <strong>Condition</strong> - This lets you set whether all selected products must be in the cart, or just a minimum of one.
sv_SE: - <strong>Villkor</strong> - Detta låter dig ställa in om alla valda produkter måste vara i kundvagnen, eller bara minst en.

en: <a href="%s">Post an issue</a> on <a href="%s">GitHub</a>. View <a href="%s">extensions</a> or <a href="%s">themes</a>.
sv_SE: <a href="%s">Skicka en fråga</a> på <a href="%s">GitHub</a>. Visa <a href="%s">tillägg</a> eller <a href="%s">teman</a>.

en: <em>button</em> | <em>text</em> - The style of the purchase link.
sv_SE: <em>button</em> | <em>text</em> - Stilen på länken för köp.

en: <strong>Accounting Options</strong> - If enabled, define an individual SKU or product number for this download.
sv_SE: <strong>Redovisning Alternativ</strong> - Om aktiverad, definiera ett enskilt artikelnummer eller produktnummer för denna hämtning.

en: <strong>Amount</strong> - this discount amount provided by this code. For percentage based discounts, enter a number such as 70 for 70%. Do not enter a percent sign.
sv_SE: <strong>Summa</strong> - rabatt-beloppet för denna kod. För procentbaserade rabatter, ange ett nummer som 70 för 70%. Ange inte ett procenttecken.

en: <strong>Button Options</strong> - Disable the automatic output the purchase button. If disabled, no button will be added to the download page unless the <code>[purchase_link]</code> shortcode is used.
sv_SE: <strong>Knapp Alternativ</strong> - inaktivera automatisk köp-knapp. Om inaktiverad, kommer ingen knapp att läggas till nedladdningssidan såvida <code>[purchase_link]</code> kortkod används.

en: <strong>Code</strong> - this is the unique code that customers will enter during checkout to redeem the code.
sv_SE: <strong>Kod</strong> - det här är en unik kod som dina kunder kan ange i kassan för att lösa in rabatten.

en: <strong>Customers</strong> - This report exports all of your customers in a CSV format. It exports the customer's name and email address and the amount of products they have purchased as well as the final price of their total purchases.
sv_SE: <strong>Kunder</strong> - Denna rapport exporterar alla dina kunder till CSV format. Den exporterar kundernas namn, e-post, adress och summan av alla produkter de har köpt såväl som det totala beloppet av deras köp.

en: <strong>Download History</strong> - This report exports all of the downloads you have received in the current month into a CSV. It exports the date the file was downloaded, the customer it was downloaded by, their IP address, the name of the product and the file they downloaded.
sv_SE: <strong>Nedladdningshistorik</strong> - Denna rapport exporterar alla nedladdningar gjorda den nuvarande månaden till CSV. Den exporterar datumet då nedladdningen gjordes, vilken kund den laddades ner av, deras IP-adress, deras namn, namnet på produkten och filen de laddade ner.

en: <strong>Expiration Date</strong> - this is the end date for the discount. After this date, the code will no longer be able to be used. This is optional.
sv_SE: <strong>Förfallodatum</strong> - detta är slutdatumet för rabatten. Efter detta datum kommer koden inte längre kunna användas. Detta är valfritt.

en: <strong>File Download Limit</strong> - Define how many times customers are allowed to download their purchased files. Leave at 0 for unlimited. Resending the purchase receipt will permit the customer one additional download if their limit has already been reached.
sv_SE: <strong>Begränsa Filhämtningar</strong> - Ange hur många gånger kunder får hämta sina köpta filer. Sätt till 0 för obegränsat. Återsändning av kvitto kommer att tillåta kunden en extra hämtning om deras gräns redan har nåtts.

en: <strong>File Downloads</strong> - Define download file names and their respsective file URL. Multiple files can be assigned to a single price, or variable prices.
sv_SE: <strong>Filhämtningar</strong> - Definiera nedladdningens filnamn och dess URL. Flera filer kan tilldelas ett enda pris, eller rörliga priser.

en: <strong>Log data:</strong>
sv_SE: <strong>Loggdata:</strong>

en: <strong>Max Uses</strong> - this is the maximum number of times this discount can be redeemed. Once this number is reached, no more customers will be allowed to use it.
sv_SE: <strong>Max Användningar</strong> - detta är det maximala antalet gånger denna rabatt kan lösas in. När detta antal är uppnått, kommer inga fler kunder att få använda den.

en: <strong>Minimum Amount</strong> - this is the minimum purchase amount required to use this code. If a customer has less than this amount in their cart, they will be given an error. This is optional.
sv_SE: <strong>Minsta belopp</strong> - detta är det lägsta belopp som krävs för att använda den här koden. Om en kund har mindre än detta belopp i sin vagn, kommer de inte att att få rabatten och ett meddelande visas. Detta är valfritt.

en: <strong>Name</strong> - this is the name given to the discount. Used primarily for administrative purposes.
sv_SE: <strong>Namn</strong> - det här är namnet du gett rabatten. Används primärt i administrativa syften.

en: <strong>PayPal</strong> - A PayPal payment gateway is included as standard with Easy Digital Downloads. To test the PayPal gateway, you need a Sandbox account for PayPal and the site must be placed in Test Mode from the General settings tab. Please remember to enter your PayPal account email address in order for payments to get processed.
sv_SE: <strong> PayPal </strong> - En PayPal betalnings-gateway ingår som standard med Easy Digital Downloads. För att testa PayPal, behöver du ett Sandbox-konto för PayPal och platsen måste sättas i testläge från fliken Allmänna inställningar. Kom ihåg att ange ditt PayPal-kontots e-postadress för att betalningarna till får behandlas.

en: <strong>Payment History</strong> - This report exports all of payments you have received on your EDD store in a CSV format.  The report includes the contact details of the customer, the products they have purchased as well as any discount codes they have used and the final price they have paid.
sv_SE: <strong>Köphistorik</strong> - Denna rapport exporterar alla köp gjorda i din EDD-butik i CSV format. Denna rapport inkluderar kunders kontaktuppgifter, produkter de har köpt såväl som rabatter som använts och slutligen priset de har betalat.

en: <strong>Purchase Shortcode</strong> - If the automatic output of the purchase button has been disabled via the Download Configuration box, a shortcode can be used to output the button or link.
sv_SE: <strong>Köp Shortcode</strong> - Om den automatiska produktionen av köp-knappen har avaktiverats via Nedladdningskonfigurations-rutan, kan en shortcode användas för att visa knappen eller länken.

en: <strong>Requirements</strong> - This allows you to select the product(s) that are required to be purchased in order for a discount to be applied.
sv_SE: <strong>Krav</strong> - Detta låter dig välja produkt(er) som krävs i köp för att en rabatt skall tillämpas.

en: <strong>Sales and Earnings</strong> - This report exports all of the sales and earnings that you have made in the current year. This report includes your sales and earnings for each product as well a graphs of sales and earnings so you can compare them for each month.
sv_SE: <strong>Försäljning och Omsättning</strong> - Denna rapport visar all försäljning och omsättning som skett under det nuvarande året. Denna rapport inkluderar din försäljning och omsättning för alla produkter såväl som grafer med försäljning och omsättning så att du kan jämföra dem månadsvis.

en: <strong>Start Date</strong> - this is the date that this code becomes available. If a customer attempts to redeem the code prior to this date, they will be given an error. This is optional.
sv_SE: <strong>Startdatum</strong> - Detta är det datum då denna kod blir tillgänglig. Om en kund försöker lösa in koden före detta datum, kommer de att få ett felmeddelande. Detta är valfritt.

en: <strong>Test Payment</strong> - This included gateway is great for testing your store, as it requires no payment, and leads straight to product downloads. However, please remember to turn it off once your site is live!
sv_SE: <strong>Testköp</strong> - Den här betalningsmetoden är ett bra sätt att testa din butik, eftersom den kräver betalning och leder direkt till nedladdning av produkter. Hur som helst, kom ihåg att stänga av funktionen så snart din butik är live!

en: <strong>Type</strong> - this is the type of discount this code awards.
sv_SE: <strong>Typ</strong> - typen av rabatt.

en: A %s purchase has been made
sv_SE: Ett %s köp har gjorts

en: A description of all the options are provided beside their input boxes.
sv_SE: En beskrivning av alla alternativen finns tillgängligt bredvid textrutorna.

en: A list of download links for each download purchased
sv_SE: En lista med nedladdningslänkar för varje nedladdning i köp

en: A plain-text list of download URLs for each download purchased
sv_SE: En ren textlista med nedladdningsadresser för varje nedladdning i köp

en: A set of email tags has also been provided to allow the creation of personalized emails. A tag consists of a keyword surrounded by curly braces: <code>{tag}</code>. A description of each of these tags appear below the editor.
sv_SE: En uppsättning av taggar finns också för att möjliggöra skapandet av personliga e-postmeddelanden. En tagg består av ett sökord som omges av klammerparenteser: <code> {tag}</code>. En beskrivning av var och en av dessa taggar visas nedanför redigeraren.

en: A unique key used to identify the payment.
sv_SE: Ett unikt nummer för att identifiera ett köp.

en: API Key
sv_SE: API nyckel

en: API Key:
sv_SE: API Nyckel:

en: API Keys
sv_SE: API nycklar

en: API Request:
sv_SE: API Förfrågan:

en: API Requests
sv_SE: API-förfrågningar

en: API Settings
sv_SE: Inställningar API

en: API User:
sv_SE: API Användare:

en: Abandoned
sv_SE: Övergivna

en: Abandoned <span class="count">(%s)</span> | Abandoned <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Övergiven <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Övergiven <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Abandoned payment status]
en: Abandoned
sv_SE: Övergiven

en: Accepted Payment Method Icons
sv_SE: Ikoner för Accepterade Metoder För Köp

en: Accounting Options:
sv_SE: Alternativ för Redovisning:

en: Accounting Settings
sv_SE: Inställningar för redovisning

en: Actions
sv_SE: Åtgärd

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Aktiva <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Active discount code status]
en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Add Discount Code
sv_SE: Skapa rabattkod

en: Add New
sv_SE: Skapa ny

en: Add New %1$s
sv_SE: Skapa Ny %1$s

en: Add New %s Category
sv_SE: Skapa Ny %s Kategori

en: Add New Discount
sv_SE: Skapa ny rabatt

en: Add New Download
sv_SE: Skapa ny nedladdning

en: Add New File
sv_SE: Skapa Ny Fil

en: Add New Payment
sv_SE: Skapa Nytt Köp

en: Add New Price
sv_SE: Skapa Nytt Pris

en: Add New Tag
sv_SE: Skapa Ny Etikett

en: Add Note
sv_SE: Skapa Ny Anteckning

en: Add Tax Rate
sv_SE: Lägg till momssats

en: Add to Cart
sv_SE: Lägg i kundvagn

en: Add to Cart Text
sv_SE: Text för Lägg till i Kundvagn

en: Adding Discounts
sv_SE: Skapar Rabatter

en: Additional Updates
sv_SE: Ytterligare uppdateringar

en: Address
sv_SE: Adress

en: Address (Line 2)
sv_SE: Adressrad 2

en: Address 1
sv_SE: Adress 1

en: Address 2
sv_SE: Adress 2

[ctx: Address City]
en: City:
sv_SE: Ort

[ctx: Address country]
en: Country:
sv_SE: Land

en: Address line 1
sv_SE: Adressrad 1

en: Address line 2
sv_SE: Adressrad 2

en: Adds a link so users can view their receipt directly on your website if they are unable to view it in the browser correctly.
sv_SE: Lägger till en direktlänk till kvitto för köpet direkt på din hemsida om kvittot inte visas i webbläsaren korrekt.

en: Adds a list of any discount codes applied to this purchase
sv_SE: Lägger till en lista på rabattkoder som gäller för detta köp.

en: After - 10$
sv_SE: Efter - 10$

en: Agree to Terms
sv_SE: Acceptera villkor

en: Agree to Terms Label
sv_SE: Acceptera Villkor Etikett

en: Agree to Terms?
sv_SE: Acceptera Villkoren?

en: Agreement Text
sv_SE: Avtalstext

en: Ajax is: %s
sv_SE: Ajax är: %s

en: All
sv_SE: Alla

en: All %2$s
sv_SE: Alla %2$s

en: All %s
sv_SE: Alla %s

en: All Categories
sv_SE: Alla kategorier

en: All Discounts
sv_SE: Alla Rabatter

en: All Payments
sv_SE: Alla Köp

en: All Statuses
sv_SE: Alla Statusar

en: All Tags
sv_SE: Alla Etiketter

en: Allow
sv_SE: Tillåt

en: Allow Usage Tracking?
sv_SE: Tillåt s.k. 'tracking' spårning.

en: Allow User Keys
sv_SE: Tillåt Nycklar för Användare

en: Already have an account?
sv_SE: Har du redan ett konto?

en: Amount
sv_SE: Summa

en: Amount:
sv_SE: Summa:

en: Amount: %s
sv_SE: Summa: %s

en: An internal error has occurred, please try again or contact support.
sv_SE: Ett fel har uppstått. Ladda om sidan och försök igen.

en: Any customer-specific notes related to the payment.
sv_SE: Eventuella kundspecifika noteringar som rör betalningen.

en: Apply
sv_SE: Applicera

[ctx: Apply discount at checkout]
en: Apply
sv_SE: Applicera

en: Apply discount to entire purchase.
sv_SE: Rabatten gäller hela köpet.

en: Apply rate to whole country, regardless of state / province
sv_SE: Applicera taxa på hela landet, oavsett län

en: Apply to whole country
sv_SE: Applicera på hela landet

en: Are you sure you wish to delete this note?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera denna anteckning?

en: Are you sure you wish to delete this payment?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta köp?

en: Are you sure you wish to delete this tax rate?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera denna regel för moms?

en: Are you sure you wish to resend the purchase receipt?
sv_SE: Är du säker på att du vill skicka inköpskvittot igen?

en: Australian Dollars (&#36;)
sv_SE: Australiska Dollar (&#36;)

en: Average monthly earnings: %s
sv_SE: Månadsvis uppskattning av omsättning:

en: Average monthly sales: %s
sv_SE: Månadsvis uppskattning av försäljning:

en: Base Country
sv_SE: Land

en: Base State / Province
sv_SE: Kommun/Län

en: Before - $10
sv_SE: Före - $10

en: Billing Address
sv_SE: Faktureringsadress

en: Billing Address Line 2 (optional)
sv_SE: Faktureringsadress rad 2 (valfritt)

en: Billing City
sv_SE: Ort faktureringsadress

en: Billing Country
sv_SE: Ort för faktureringsadress

en: Billing Details
sv_SE: Faktureringsadress detaljer

en: Billing State / Province
sv_SE: Län

en: Billing Zip / Postal Code
sv_SE: Postnummer faktureringsadress

en: Blue
sv_SE: Blå

en: Brazilian Real (R&#36;)
sv_SE: Brasilianska Real (R $)

en: Browse All Extensions
sv_SE: Bläddra bland alla tillägg

en: Bundle
sv_SE: Paket

en: Bundled %s:
sv_SE: Paket %s:

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button Options:
sv_SE: Alternativ för Knapp:

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Buy Now
sv_SE: Köp nu

en: Canadian Dollars (&#36;)
sv_SE: Kanadensiska Dollar (&#36;)

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Card Number
sv_SE: Kortnummer

en: Card name
sv_SE: Kortnamn

en: Card number
sv_SE: Kortnummer

en: Cart must contain all selected %s
sv_SE: Varukorgen måste innehålla alla valda %s

en: Cart needs one or more of the selected %s
sv_SE: Varukorgen måste innehålla en eller fler av de valda %s

en: Cart restored successfully.
sv_SE: Kundvagn återställd.

en: Cart saved successfully. You can restore your cart using this URL:
sv_SE: Produkterna sparades i kundvagnen. Du kan återställa din kundvagn via denna URL:

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Categories: %s
sv_SE: Kategorier

en: Change your Billing Address
sv_SE: Ändra din faktureringsadress

en: Change your Name
sv_SE: Ändra ditt namn

en: Change your Password
sv_SE: Ändra ditt lösenord

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fusk&#8217; eller?

en: Check this box if you do not want to receive emails when new sales are made.
sv_SE: Markera den här rutan om du inte vill ta emot e-post när nya försäljningar sker.

en: Check this box if you would like EDD to completely remove all of its data when the plugin is deleted.
sv_SE: Kryssa i denna ruta om du vill att EDD tar bort ALL data när denna plugin avinstalleras.

en: Check this box in order to append a ?nocache parameter to the checkout URL to prevent caching plugins from caching the page.
sv_SE: Markera rutan för att lägga till en? Nocache parameter till kassan URL för att förhindra cachning plugins från caching sidan.

en: Check this box to allow all users to generate API keys. Users with the 'manage_shop_settings' capability are always allowed to generate keys.
sv_SE: Kryssa i denna ruta för att låta alla användare generera API-nycklar. Användare med behörigheten 'manage_shop_settings' har alltid tillåtelse att generera nycklar.

en: Check this box to allow entry of product SKUs. SKUs will be shown on purchase receipt and exported purchase histories.
sv_SE: Markera denna ruta för att tillåta artikelnummer för produkter. Artikelnummer visas på kvitton för köp och följer med vid export av historik.

en: Check this if you are delivering really large files or having problems with file downloads completing.
sv_SE: Markera detta om du levererar riktigt stora filer och har problem med att nedladdningar inte avslutas.

en: Check this if you do not want to allow users to redownload items from their purchase history.
sv_SE: Markera det här om du inte vill tillåta användare att ladda ner filer igen från deras köphistorik.

en: Check this to disable all included styling of buttons, checkout fields, and all other elements.
sv_SE: Markera det här för att inaktivera alla stilmallar för knappar, fält i kassa och andra element.

en: Check this to enable taxes on purchases.
sv_SE: Markera detta alternativ för att aktivera moms i köp.

en: Check this to show an agree to terms on the checkout that users must agree to before purchasing.
sv_SE: Markera detta för att visa en \"jag godkänner villkoren\" i kassan som användare måste godkänna innan de handlar.

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Checkout Page
sv_SE: Sida för Kassa

en: Checkout URL is: %s
sv_SE: Utchecknings URL är: %s

en: Checkout.
sv_SE: Kassa.

en: Choose a %s
sv_SE: Välj en %s

en: Choose a button color
sv_SE: Välj en färg på knappen

en: Choose a style
sv_SE: Välj en stil

en: Choose a template. Click "Save Changes" then "Preview Purchase Receipt" to see the new template.
sv_SE: Välj en mall. Klicka på "Spara Ändringar" och sedan på "Förhandsvisa Kvitto" för att se den nya mallen.

en: Choose from most used %s tags
sv_SE: Välj från de mest använda %s etiketterna

en: Choose one or more %s
sv_SE: Välj en eller fler %s

en: Choose the color you want to use for the buttons.
sv_SE: Välj den färg du vill använda för knappar.

en: Choose the location of the currency sign.
sv_SE: Välj placering av tecken för valuta.

en: Choose the payment gateways you want to enable.
sv_SE: Välj det betalningssystem du vill aktivera.

en: Choose the style you want to use for the buttons.
sv_SE: Välj den stil du vill använda för knappar.

en: Choose your currency. Note that some payment gateways have currency restrictions.
sv_SE: Välj din valuta. Notera att vissa betalningssystem har begränsningar för valuta.

en: City
sv_SE: Ort

en: Clear Filter
sv_SE: Rensa filter

en: Click to Upgrade
sv_SE: Klicka för att uppgradera

en: Code
sv_SE: Kod

en: Code: %s
sv_SE: Kod: %s

en: Complete
sv_SE: Komplett

en: Complete Purchase Text
sv_SE: Text för Slutför Köp

en: Complete Sales
sv_SE: Avslutade Köp

en: Completed
sv_SE: Slutförd

en: Configure the PayPal settings
sv_SE: Konfigurera Inställningar för PayPal

en: Configure the currency options
sv_SE: Konfigurera inställningar för valuta

en: Confirm Password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Confirm password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Confirm your password.
sv_SE: Bekräfta ditt lösenord.

en: Copy Download Link(s)
sv_SE: Kopiera länk

en: Country
sv_SE: Land

en: Country Wide
sv_SE: Hela landet

en: Create an account
sv_SE: Skapa ett konto

en: Credit Card Info
sv_SE: Kreditkortsinformation

en: Credits
sv_SE: Medverkande

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Currency Position
sv_SE: Valuta Position

en: Currency Settings
sv_SE: Inställningar för Valuta

en: Current Month
sv_SE: Denna månad

en: Custom
sv_SE: Anpassat

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Customer %s not found!
sv_SE: Kund %s hittades inte!

en: Customer Details
sv_SE: Kunddetaljer

en: Customer Email
sv_SE: Epost kund

en: Customer Name
sv_SE: Kundnamn

en: Customer User ID: %s
sv_SE: Användar ID: %s

en: Customer since
sv_SE: Kund sedan

en: Customers
sv_SE: Kunder

en: Czech Koruna
sv_SE: Tjeckisk Koruna

en: Danish Krone
sv_SE: Dansk Krona

en: Dark Gray
sv_SE: Mörkgrå

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Created
sv_SE: Skapat datum

en: Date Purchased
sv_SE: Datum för Köp

en: Date Range:
sv_SE: Datumintervall:

[ctx: Date one to date two]
en: to
sv_SE: till

en: Date range reports will be coming soon.
sv_SE: Datumintervall för rapprter kommer snart.

en: Date:
sv_SE: Datum:

en: Date: %s
sv_SE: Datum:

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Deactivate License
sv_SE: Inaktivera Licens

en: Dear
sv_SE: Bäste

en: Decimal Separator
sv_SE: Avdelare för Decimaler

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Button Color
sv_SE: Standard Knappfärg

en: Default Button Style
sv_SE: Standardstil för Knapp

en: Default Gateway
sv_SE: Standard Betalningssystem

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete this payment note
sv_SE: Radera denna anteckning för köp

en: Detailed Report
sv_SE: Detaljerad rapport

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Disable Admin Notifications
sv_SE: Inaktivera Administrativa Notiser

en: Disable Guest Checkout
sv_SE: Inaktivera Gästkassa

en: Disable PayPal IPN Verification
sv_SE: Inaktivera Verifikation av PayPal IPN

en: Disable Redownload?
sv_SE: Neka åter-nedladdning?

en: Disable Styles
sv_SE: Inaktivera Stilar

en: Disable the automatic output of the purchase button
sv_SE: Inaktivera automatisk visning av knapp för köp

en: Disabled
sv_SE: Inaktivera

en: Discount
sv_SE: Rabatt

en: Discount %s not found!
sv_SE: Rabatt %s hittades inte!

en: Discount Applied
sv_SE: Rabatt tillämpad

en: Discount Code
sv_SE: Rabattkod

en: Discount Codes
sv_SE: Rabattkoder

en: Discount code added.
sv_SE: Rabattkod tillagd.

en: Discount code updated.
sv_SE: Rabattkod uppdaterad.

en: Discount codes allow you to offer buyers special discounts by having them enter predefined codes during checkout.
sv_SE: Rabattkoder du kan erbjuda till kunder för särskilda rabatter, genom att låta dem ange fördefinierade koder i kassan.

en: Discount codes are setup to only be used only one time by each customer. If a customer attempts to use a code a second time, they will be given an error.
sv_SE: Rabattkoder är inställda för att bara användas en enda gång för varje kund. Om en kund försöker använda en kod en andra gång, kommer de att få ett felmeddelande.

en: Discount codes have several options:
sv_SE: Rabattkoder har flera alternativ:

en: Discount codes that are set to "inactive" cannot be redeemed.
sv_SE: Inaktiva rabattkoder kan inte lösas in.

en: Discount(s)
sv_SE: Rabatter

en: Discounts
sv_SE: Rabatter

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display Name: %s
sv_SE: Visa namn offentligt som

en: Display Tax Rate on Prices
sv_SE: Visa moms på priserna

en: Display during checkout
sv_SE: Visa i kassan

en: Display icons for the selected payment methods
sv_SE: Visa ikoner för de aktiva betalningsmetoderna

en: Display the details of a specific %s
sv_SE: Visa detaljerna för ett specifikt %s

en: Display the downloads categories or tags
sv_SE: Visa kategorier eller taggar för nedladdningar

en: Display the downloads shopping cart
sv_SE: Visa kundvagnen för nedladdningar

en: Display the registration and login forms on the checkout page for non-logged-in users.
sv_SE: Visa registrering och inloggning i kassan för icke inloggade användare.

en: Do not allow
sv_SE: Tillåt ej

en: Download
sv_SE: Nedladdning

en: Download Files:
sv_SE: Ladda ner fil

en: Download Link Expiration
sv_SE: Utgångsdatum nedladdningslänk

en: Download Method
sv_SE: Metod för nedladdning

en: Download Name
sv_SE: Nedladdningens namn

en: Download a CSV of all payments recorded.
sv_SE: Ladda ner en CSV med alla köp som finns lagrade.

en: Download a CSV of earnings and sales over time.
sv_SE: Ladda ner CSV men intäkt och försäljning över tid.

en: Download a PDF of Sales and Earnings reports for all products for the current year.
sv_SE: Ladda ner en PDF-rapport innehållande Försäljning och Omsättning för alla produkter för det nuvarande året.

en: Downloaded by
sv_SE: Nedladdad av

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Downloads Cart
sv_SE: Nedladdningar kundvagn

en: Downloads Categories / Tags
sv_SE: Kategorier / Etiketter  Nedladdningar

en: E-mail: %s
sv_SE: E-post: %s

en: EDD Upgrades
sv_SE: EDD uppgraderingar

en: Each payment can be further inspected by clicking the corresponding <em>View Order Details</em> link. This will provide more information including:
sv_SE: Varje enskilt köp kan inspekteras ytterligare genom att klicka på länken <em>Visa Order Detaljer</em>. Det här ger dig mer information såsom:

en: Earnings
sv_SE: Omsättning

en: Earnings Over Time
sv_SE: Omsättning med Tiden

en: Earnings Over Time for %s
sv_SE: Total omsättning

en: Earnings and Sales Reports
sv_SE: Omsättnings- och resultatrapporter

en: Earnings to Date
sv_SE: Omsättning Datumvis

en: Earnings:
sv_SE: Omsättning:

en: Easy Digital Download Settings
sv_SE: Easy Digital Downloads Inställningar

en: Easy Digital Downloads - Upgrades
sv_SE: Easy Digital Downloads - Uppgraderingar

en: Easy Digital Downloads API Keys
sv_SE: Easy Digital Downloads API-nycklar

en: Easy Digital Downloads Sales Summary
sv_SE: Easy Digital Downloads Översikt Försäljning

en: Easy Digital Downloads is created by a worldwide team of developers who aim to provide the #1 eCommerce platform for selling digital goods through WordPress.
sv_SE: Easy Digital Downloads är skapad av ett team från hela världen som siktar på att göra det till nummer 1 för e-handel med digitala filer genom WordPress.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the database, click %shere%s to start the upgrade.
sv_SE: Easy Digital Downloads behöver uppgradera databasen, klicka %shär%s för att starta uppgraderingen.

en: Easy Digital Downloads needs to upgrade the plugin pages, click %shere%s to start the upgrade.
sv_SE: Easy Digital Downloads behöver uppgradera sidan för tillägg, klicka %shär% för att starta uppgraderingen.

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit %1$s
sv_SE: Redigera %1$s

en: Edit Category
sv_SE: Redigera Kategori

en: Edit Discount
sv_SE: Redigera Rabatt

en: Edit Payment
sv_SE: Redigera Köp

en: Edit Tag
sv_SE: Redigera Etikett

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-post

en: Email Template
sv_SE: Mallar för E-post

en: Email address
sv_SE: E-post

en: Email address already taken
sv_SE: E-post används redan

en: Email already used
sv_SE: E-post används redan

en: Email to send purchase receipts from. This will act as the "from" and "reply-to" address.
sv_SE: Den e-post som kvitton skickas från. Kommer fungera som "från" och "svara-till"-adress.

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Email: %s
sv_SE: E-post

en: Emails
sv_SE: E-post

en: Enable SKU Entry
sv_SE: Aktivera artikelnummer

en: Enable Taxes
sv_SE: Aktivera moms

en: Enable multi-option purchase mode. Allows multiple price options to be added to your cart at once
sv_SE: Aktivera flervalsläge . Tillåter att flera prisalternativ av en vara läggs till varukorgen samtidigt

en: Enable variable pricing
sv_SE: Aktivera variabelt pris

en: Enabled
sv_SE: Aktivera

en: End Date:
sv_SE: Slutdatum

en: Enter a code for this discount, such as 10PERCENT
sv_SE: Ange en kod för denna rabatt, såsom 10PROCENT

en: Enter a coupon code if you have one.
sv_SE: Ange rabattkod om du har en.

en: Enter a password
sv_SE: Ange ett lösenord

en: Enter an SKU for this %s.
sv_SE: Ange ett artikelnummer för denna %s.

en: Enter an email
sv_SE: Ange e-post

en: Enter discount
sv_SE: Ange rabatt

en: Enter the discount amount in %s
sv_SE: Fyll i rabattens belopp i %s

en: Enter the discount percentage. 10 = 10%
sv_SE: Fyll i procent rabatt. 10 = 10%

en: Enter the email address(es) that should receive a notification anytime a sale is made, one per line
sv_SE: Ange e-post adress(er) som ska ta emot notiser varje gång det sker en försäljning, en per rad.

en: Enter the email that is sent to users after completing a successful purchase. HTML is accepted. Available template tags:
sv_SE: Ange e-post som skickas till användaren efter ett avslutat och lyckat köp. HTML accepteras. Tillgängliga malltaggar:

en: Enter the expiration date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no expiration, leave blank
sv_SE: Ange utgångsdatum för denna rabattkod i formatet mm/dd/åååå. För inget utgångsdatum, lämna tomt

en: Enter the name of the page style to use, or leave blank for default
sv_SE: Ange ett namn på sidan utseende, eller lämna blankt för standard

en: Enter the password confirmation
sv_SE: Ange lösenord för bekräftelse

en: Enter the start date for this discount code in the format of mm/dd/yyyy. For no start date, leave blank. If entered, the discount can only be used after or on this date.
sv_SE: Ange startdatum för denna rabattkod i formatet mm/dd/åååå. För inget startdatum, lämna tomt. Om angett, kan rabatten endast användas efter eller på detta datum.

en: Enter the subject line for the purchase receipt email
sv_SE: Ange ämnesrad på det mailade inköpskvittot

en: Enter username
sv_SE: Ange ett användarnamn.

en: Enter your PayPal account's email
sv_SE: Ange din e-post för ditt PayPal-konto

[ctx: Entering a discount code]
en: Click to enter it
sv_SE: Klicka för att infoga.

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error Message
sv_SE: Felmeddelande

en: Estimated monthly earnings:
sv_SE: Månadsvis uppskattning av omsättning:

en: Estimated monthly sales:
sv_SE: Månadsvis uppskattning av försäljning:

en: Euros (&euro;)
sv_SE: Euro (&euro;)

en: Excluded %s
sv_SE: Uteslutna %s

en: Excluding %1$s&#37; tax
sv_SE: Exklusive moms

en: Excluding tax
sv_SE: Exklusive moms

en: Expiration
sv_SE: Slutdag

en: Expiration (MM/YY)
sv_SE: Utgångsdatum (MM/ÅÅ)

en: Expiration Date: %s
sv_SE: Utgångsdatum: %s

en: Expiration date
sv_SE: Utgångsdatum

en: Expired
sv_SE: Löpt ut

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export Customers in CSV
sv_SE: Exportera Kunder till CSV

en: Export Download History in CSV
sv_SE: Exportera Nedladdningshistorik till CSV

en: Export Earnings and Sales Stats
sv_SE: Omsättning- och Resultat-rapporter

en: Export PDF of Sales and Earnings
sv_SE: Exportera PDF med Omsättning och Resultat

en: Export Payment History
sv_SE: Exportera Köphistorik

en: Extensions
sv_SE: Tillägg

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Misslyckad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Misslyckade <span class="count">(%s)</span>

en: Failed Transaction Page
sv_SE: Sida för Misslyckade Transaktioner

[ctx: Failed payment status]
en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Fees
sv_SE: Avgifter

en: Fees:
sv_SE: Avgifter

en: File
sv_SE: Fil

en: File Download Limit
sv_SE: Begränsning nedladdningsbar fil

en: File Download Limit:
sv_SE: Begränsning Nedladdningsbar Fil:

en: File Downloads
sv_SE: Filnedladdningar

en: File Downloads:
sv_SE: Nedladdningsbara Filer:

en: File Name
sv_SE: Filens Namn:

en: File URL
sv_SE: Filens URL

en: File: %s (%s)
sv_SE: Fil: %s (%s)

en: Files
sv_SE: Filer

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First Name: %s
sv_SE: Förnamn

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: Flat amount
sv_SE: Bestämd summa

en: For more information, see <a href="%s">using Shortcodes</a> on the WordPress.org Codex or <a href="%s">Easy Digital Downloads Documentation</a>
sv_SE: För mer information, se <a href="%s">använda Shortcodes</a> på WordPress.org Codex eller <a href="%s">Easy Digital Downloads Documentation</a>

en: For more information:
sv_SE: För mer information:

en: Forced
sv_SE: Tvingad

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Free Download
sv_SE: Gratis nedladdning

en: Free Purchase
sv_SE: Gratis

en: From
sv_SE: Från

en: From Email
sv_SE: Från E-post

en: From Name
sv_SE: Från Namn

en: Gateway
sv_SE: Betalningssystem

en: Gateway:
sv_SE: Betalningsmetod:

en: Gateway: %s
sv_SE: Betalningsmetod:

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna Inställningar

en: Generate API Key
sv_SE: Generera API-nyckel

en: Generate CSV
sv_SE: Generera CSV

en: Generate New API Keys
sv_SE: Skapa nya API nycklar

en: Generate PDF
sv_SE: Generera PDF

en: Get the EDD Sales / Earnings tracker for iOS
sv_SE: Hämta EDD Sales / Earnings Tracker för iOS

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång!

en: Global Discount: %s
sv_SE: Alla rabatter: %s

en: Go Back
sv_SE: Gå tillbaka

en: Go back
sv_SE: Gå tillbaka

en: Go to Checkout
sv_SE: Gå till kassan

en: Go to Easy Digital Downloads Settings
sv_SE: Gå till inställningar för Easy DIgital Downloads

en: Graph View
sv_SE: Diagramvy

en: Gray
sv_SE: Grå

en: Green
sv_SE: Grön

en: Have a discount code?
sv_SE: Ange en rabattkod

en: Hello
sv_SE: Hej

en: Hide Empty Categories:
sv_SE: Visa inte tomma kategorier:

en: Hide Terms
sv_SE: Dölj Villkor

en: Hide on Checkout Page
sv_SE: Göm vid utcheckning

en: How long should download links be valid for? Default is 24 hours from the time they are generated. Enter a time in hours.
sv_SE: Hur länge ska en länk vara giltig? Standard är 24 timmar från det att de genereras. Ange en tid i timmar.

en: Hungarian Forint
sv_SE: Ungersk Forint

en: IP Address
sv_SE: IP Adress

en: IPN Error
sv_SE: IPN Fel

en: If Agree to Terms is checked, enter the agreement terms here.
sv_SE: Om acceptera villkoren är markerad, skriv villkoren här.

en: If a coupon or discount was used during the checkout process.
sv_SE: Om en rabatt användes i kassan.

en: If payments are not getting marked as complete, then check this box. This forces the site to use a slightly less secure method of verifying purchases.
sv_SE: Om köp ej markeras som slutförda, markera denna ruta. Det här tvingar sidan att använda en mindre säker metod för att verifiera köp.

en: Ignore Tax:
sv_SE: Ignorera moms:

en: Immediately redirect to checkout after adding an item to the cart?
sv_SE: Omdirigera direkt till kassan efter att en artikel lagts i kundvagnen?

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import Settings
sv_SE: Importeringsinställningar

en: Improper date provided.
sv_SE: Felaktigt datum angett.

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Inaktiv <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Inaktiva <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Inactive discount code status]
en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Includes %1$s&#37; tax
sv_SE: Inklusive moms

en: Including tax
sv_SE: Inklusive moms

en: Indian Rupee (&#8377;)
sv_SE: Indiska Rupier (&#8377;)

en: Inherit
sv_SE: Överta

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Insert %s
sv_SE: Infoga %s

en: Insert Download
sv_SE: Infoga Nedladdning

en: Insert File
sv_SE: Lägg till fil

en: Insert into %s
sv_SE: Lägg till i %s

en: Invalid
sv_SE: Ogiltig

en: Invalid API key!
sv_SE: Ogiltig API-nyckel

en: Invalid IPN verification response. IPN data: %s
sv_SE: Ogiltigt svar från IPN. IPN data: %s

en: Invalid currency in IPN response. IPN data: %s
sv_SE: Ogiltig valuta i svar från IPN. IPN data: %s

en: Invalid email
sv_SE: Ogiltig e-post

en: Invalid or no date range specified!
sv_SE: Ogiltigt datum eller intervall angivet!

en: Invalid payment amount in IPN response. IPN data: %s
sv_SE: Ogiltig summa i svar från IPN. IPN data: %s

en: Invalid payment email
sv_SE: Ogiltig e-post

en: Invalid purchase key in IPN response. IPN data: %s
sv_SE: Ogiltigt referensnummer för köp i svar från IPN. IPN data: %s

en: Invalid query!
sv_SE: Ogiltig förfrågan!

en: Invalid username
sv_SE: Ogiltigt användarnamn

en: Invalid username. Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed
sv_SE: Ogiltigt användarnamn. Endast små bokstäver (a-z) och siffror är tillåtna

en: Iranian Rial (&#65020;)
sv_SE: Iransk Rial (&#65020;)

en: Israeli Shekel (&#8362;)
sv_SE: Israeliska Shekel (&#8362;)

en: Item Amount
sv_SE: Artikelpris

en: Item Name
sv_SE: Artikelns namn

en: Item Price
sv_SE: Artikelns pris

en: Japanese Yen (&yen;)
sv_SE: Japansk Yen (&yen;)

en: July
sv_SE: Jul

en: June
sv_SE: Jun

en: Key:
sv_SE: Nyckel:

en: Label shown next to the agree to terms check box.
sv_SE: Text som visas bredvid rutan för att acceptera villkoren.

en: Last Month
sv_SE: Föregående månad

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last Name: %s
sv_SE: Efternamn

en: Last Quarter
sv_SE: Föregående Kvartal

en: Last Quater
sv_SE: Föregående Kvartal

en: Last Week
sv_SE: Föregående Vecka

en: Last Year
sv_SE: Föregående År

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Leave blank for global setting or 0 for unlimited
sv_SE: Lämna tom för globalt läge eller skriv 0 för obegränsat

en: Limit this discount to a single-use per customer?
sv_SE: Begränsa denna rabatt till en enda användning per kund?

en: Line 1
sv_SE: Rad 1

en: Line 2
sv_SE: Rad 2

en: Link text . . .
sv_SE: Länktext . . .

en: Loading
sv_SE: Laddar

en: Log ID
sv_SE: Logg ID

en: Log In
sv_SE: Logga in

en: Log Type
sv_SE: Loggtyp

en: Log into Your Account
sv_SE: Logga in på ditt konto

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Logs
sv_SE: Loggar

en: Lost Password
sv_SE: Glömt lösenordet

en: Lost Password?
sv_SE: Glömt lösenordet?

en: Malaysian Ringgits
sv_SE: Malaysiska Ringgits

en: Mark this product as exclusive of tax
sv_SE: Denna produkt är momsbefriad

en: Max Uses
sv_SE: Max användningar

en: Max Uses: %s
sv_SE: Max användningar: %s

en: May
sv_SE: Maj

en: Mexican Peso (&#36;)
sv_SE: Mexikansk Peso (&#36;)

en: Minimum Amount
sv_SE: Minsta summa

en: Minimum order of %s not met.
sv_SE: Minsta beställning av %s är inte uppnådd.

en: Misc
sv_SE: Diverse

en: Miscellaneous
sv_SE: Diverse

en: Missing purchase key.
sv_SE: Referensnummer för köp saknas

en: Monthly Average Earnings
sv_SE: Månadsvis Genomsnitt Omsättning

en: Monthly Average Sales
sv_SE: Månadsvis Genomsnitt Försäljning

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name on the Card
sv_SE: Namn på kortet

en: Name:
sv_SE: Namn:

en: Name: %s
sv_SE: Namn: %s

en: Need to create an account?
sv_SE: Behöver du skapa ett konto?

en: New %1$s
sv_SE: Ny %1$s

en: New Category Name
sv_SE: Skapa Nytt Kategorinamn

en: New Discount
sv_SE: Ny Rabatt

en: New Password
sv_SE: Nytt lösenord

en: New Payment
sv_SE: Nytt Köp

en: New Sale!
sv_SE: Ny försäljning

en: New Tag Name
sv_SE: Skapa Nytt Etikettnamn

en: New Zealand Dollar (&#36;)
sv_SE: Nya Zeeland Dollar (&#36;)

en: New download purchase - Order #%1$s
sv_SE: Nytt nedladdningsköp

en: New user registration on your site %s:
sv_SE: En ny användare har registrerat sig på din webbplats %s:

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No %2$s found
sv_SE: Inga %2$s hittades

en: No %2$s found in Trash
sv_SE: Inga %2$s hittades i Papperskorgen

en: No %s found.
sv_SE: Inga %s hittades.

en: No %s included with this purchase
sv_SE: Ingen %s är inkluderad i detta pris

en: No Caching on Checkout?
sv_SE: Ingen cachning i Kassan?

en: No Discounts found
sv_SE: Inga Rabatter hittades

en: No Discounts found in Trash
sv_SE: Inga rabatter hittades i Papperskorgen

en: No Downloads found
sv_SE: Inga nedladdningar hittades

en: No Expiration
sv_SE: Inget utgångsdatum

en: No Payments found
sv_SE: Inga köp hittades

en: No Payments found in Trash
sv_SE: Inga köp hittades i Papperskorgen

en: No Start Date
sv_SE: Inget startdatum

en: No checkout page has been configured. Visit <a href="%s">Settings</a> to set one.
sv_SE: Ingen sida för kassan har konfigurerats. Gå till <a href="%s">Inställningar</a> för att ange en.

en: No customers found
sv_SE: Kund %s hittades inte!

en: No customers found!
sv_SE: Kund %s hittades inte!

en: No discounts found
sv_SE: Inga rabatter hittades

en: No discounts found.
sv_SE: Inga rabatter hittades.

en: No downloadable files found for this bundled item.
sv_SE: Inga nedladdningsbara filer hittades för detta paket.

en: No downloadable files found.
sv_SE: Inga nedladdningsbara filer hittades.

en: No expiration
sv_SE: Inget utgångsdatum

en: No payment notes
sv_SE: Inga anteckningar för köp

en: No payments matching your request were found.
sv_SE: Betalningsmetoden du angav finns inte.

en: No products found
sv_SE: Inga produkter hittades

en: No results found
sv_SE: Hittade inga resultat.

en: No sales found
sv_SE: Inga försäljningar hittades

en: No start date
sv_SE: Inget startdatum

en: No template, plain text only
sv_SE: Ingen mall, endast ren text

en: No users found
sv_SE: Inga användare funna.

en: No, I will enter prices exclusive of tax
sv_SE: Nej, jag anger priser exklusive moms

en: Nonce verification failed
sv_SE: Verifieringen misslyckades

en: None
sv_SE: Ingen

en: Norwegian Krone
sv_SE: Norsk Krona

en: Notes
sv_SE: Noteringar

en: Number of Sales
sv_SE: Antal Sålda

en: Number of items in cart
sv_SE: Antal artiklar i kundvagnen

en: Oct
sv_SE: Okt

en: Once Weekly
sv_SE: Veckovis

en: One or more custom CSS classes you want applied to the button.
sv_SE: En eller flera CSS-klasser som du vill använda på knappen.

en: One or more of the discounts you entered is invalid
sv_SE: Rabatten du angett är ogiltig

en: Option Name
sv_SE: Alternativets Namn

en: Optional notes about this download.
sv_SE: Valfria anteckningar om denna hämtning.

en: Options for add to cart and purchase buttons
sv_SE: Alternativ för lägg i kundvagn och knappar för köp

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Parent Category
sv_SE: Huvudkategori

en: Parent Category:
sv_SE: Huvudkategori:

en: Parent Tag
sv_SE: Huvudetikett

en: Parent Tag:
sv_SE: Huvudetikett:

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Again
sv_SE: Lösenord Igen

en: Password: %s
sv_SE: Lösenord: %s

en: Passwords do not match
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: Passwords don't match
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: PayPal Email
sv_SE: PayPal E-post

en: PayPal Page Style
sv_SE: PayPal Sidans Stil

en: PayPal Payment #%s Refunded for reason: %s
sv_SE: PayPal Köp #%s Återbetalat pga: %s

en: PayPal Refund Transaction ID: %s
sv_SE: PayPal Återbetalning Transaktions-ID: %s

en: PayPal Settings
sv_SE: PayPal Inställningar

en: PayPal Transaction ID: %s
sv_SE: PayPal Transaktions-ID: %s

en: Payment
sv_SE: Köp

en: Payment %s
sv_SE: Betalningsmetod

en: Payment Details
sv_SE: Detaljer om Köp

en: Payment Error
sv_SE: Fel vid Köp

en: Payment Errors
sv_SE: Fel vid Köp

en: Payment Gateways
sv_SE: Betalningssystem

en: Payment History
sv_SE: Köphistorik

en: Payment ID
sv_SE: Köp ID

en: Payment ID not supplied. Please try again
sv_SE: Ordernummer ej angett. Försök igen

en: Payment Key
sv_SE: Referensnummer

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Payment Method:
sv_SE: Betalningsmetod:

en: Payment Methods
sv_SE: Betalningsmetoder

en: Payment Notes
sv_SE: Anteckningar för Köp

en: Payment Number
sv_SE: Betalningsnummer.

en: Payment Status
sv_SE: Köpets status

en: Payment creation failed before sending buyer to PayPal. Payment data: %s
sv_SE: Misslyckades att skapa köp innan köparen skickades till PayPal. Data för köp: %s

en: Payment creation failed while processing a manual (free or test) purchase. Payment data: %s
sv_SE: Misslyckades med att skapa köp vid  ett manuellt (gratis eller test) köp. Data för köp:% s

en: Payment failed due to invalid PayPal business email.
sv_SE: Betalning misslyckades pga felaktig PayPal epost

en: Payment failed due to invalid amount in PayPal IPN.
sv_SE: Betalning misslyckades pga felaktig summa i PayPal's IPN

en: Payment failed due to invalid currency in PayPal IPN.
sv_SE: Betalning misslyckades pga felaktig valuta i PayPal's IPN

en: Payment failed due to invalid purchase key in PayPal IPN.
sv_SE: Betalning misslyckades pga felaktigt köp-ID i PayPal's IPN

en: Payment status is %s
sv_SE: Köpets status

en: Payments can be searched by email address, user name, or filtered by status (completed, pending, etc.)
sv_SE: Du kan söka bland köp genom e-post, användarnamn eller filtrera efter status (slutförda, väntande, etc.)

en: Pending
sv_SE: Väntar

en: Pending / Failed Sales
sv_SE: Väntande / Misslyckade Köp

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: Permalink: %s
sv_SE: Permalänk: %s

en: Personal Info
sv_SE: Personlig information

en: Philippine Pesos
sv_SE: Filippinska Pesos

en: Plain Text
sv_SE: Endast text

en: Please Wait...
sv_SE: Var god vänta...

en: Please enter a discount code
sv_SE: Ange en rabattkod

en: Please enter a password
sv_SE: Ange ett lösenord

en: Please enter a username before applying a discount code
sv_SE: Ange ett användarnamn innan en rabattkod

en: Please enter a valid email address
sv_SE: Ange en giltig e-post adress

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Vänligen ange en giltig e-postadress.

en: Please enter an email address before applying a discount code
sv_SE: Ange en e-postadress innan en rabattkod

en: Please enter billing state / province
sv_SE: Ange län

en: Please enter your billing city
sv_SE: Ange din stad

en: Please enter your first name
sv_SE: Ange ditt namn först

en: Please enter your zip / postal code
sv_SE: Ange ditt postnummer

en: Please note after changing your password, you must log back in.
sv_SE: Observera att efter du ändrat ditt lösenord måste du logga in på nytt.

en: Please select a payment method
sv_SE: Välj en betalningsmetod

en: Please select an option
sv_SE: Välj ett alternativ

en: Please select your billing country
sv_SE: Ange ditt land

en: Polish Zloty
sv_SE: Polsk Zloty

en: Postal
sv_SE: Postnummer

en: Posted: %s
sv_SE: Inlägg

en: Preview Purchase Receipt
sv_SE: Förhandsvisa inköpskvitto

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price Assignment
sv_SE: Prisanvisning:

en: Price Assignment: %s
sv_SE: Prisanvisning:

en: Prices entered with tax
sv_SE: Priser angivna inklusive moms

en: Pricing Options:
sv_SE: Prisalternativ:

en: Pricing: %s
sv_SE: Prisalternativ:

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product %s not found!
sv_SE: Produkt %s hittades inte!

en: Product Name
sv_SE: Produktens Namn

en: Product Requirements:
sv_SE: Krav för nedladdning:

en: Product Type Options:
sv_SE: Alternativ för Produkttyper:

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Products:
sv_SE: Produkter

en: Public Key
sv_SE: Publik nyckel

en: Public key:
sv_SE: Publik nyckel:

en: Purchase
sv_SE: Köp

en: Purchase All Items
sv_SE: Köp alla artiklar

en: Purchase Confirmation
sv_SE: Betalningsbekräftelse

en: Purchase Details for Payment #%s
sv_SE: Detaljer för köp #%s

en: Purchase Email Subject
sv_SE: E-post Ämne för Köp

en: Purchase History
sv_SE: Köphistorik

en: Purchase History Page
sv_SE: Köphistorik

en: Purchase Key
sv_SE: Nyckel för Köp

en: Purchase Key: %s
sv_SE: Nyckel för Köp: %s

en: Purchase Receipt
sv_SE: Inköpskvitto

en: Purchase Receipt Preview
sv_SE: Förhandsvisning av inköpskvitto

en: Purchase Shortcode
sv_SE: Köp Shortcode

en: Purchase Total:
sv_SE: Köp Totalt:

en: Purchase Verification Failed
sv_SE: Verifikation av köp misslyckades

en: Purchase button behavior
sv_SE: Köpknappens egenskaper

en: Purchased %s
sv_SE: Köpta %s

en: Purchased by:
sv_SE: Köpt av:

en: Purchases
sv_SE: Köp

en: Purchases: %s
sv_SE: Köpta Filer

en: Quantity
sv_SE: Mängd:

en: Rate
sv_SE: Taxa

en: Re-enter Password
sv_SE: Ange lösenord på nytt

en: Recalculate
sv_SE: Omräkning

en: Recalculate Totals
sv_SE: Räkna om den totala summan

en: Receipt
sv_SE: Kvitto

en: Recent Purchases
sv_SE: Nyligen gjorda köp

en: Red
sv_SE: Rött

en: Redirect
sv_SE: Omdirigera

en: Redirect to Checkout
sv_SE: Omdirigering till Kassa

en: Refunded
sv_SE: Återbetald

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Återbetalat <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Återbetalat <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Refunded payment status]
en: Refunded
sv_SE: Återbetalat

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Register New Account
sv_SE: Registrera nytt konto

en: Reissue
sv_SE: Återutge

en: Remove
sv_SE: Radera

en: Remove Data on Uninstall?
sv_SE: Fullständig avinstallation

en: Remove Rate
sv_SE: Radera taxa

en: Report Type
sv_SE: Typ av Rapport

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Request Date:
sv_SE: Datum för Förfrågan:

en: Request Details
sv_SE: Detaljer om Förfrågan

en: Request IP
sv_SE: Begär IP

en: Require that users be logged-in to purchase files.
sv_SE: Kräv att användare loggar in innan köp av filer.

en: Resend Email Receipts
sv_SE: Återsänd Kvitto för Köp

en: Resend Purchase Receipt
sv_SE: Skicka inköpskvittot

en: Resend Receipt
sv_SE: Återsänd Kvitto för Köp

en: Restore Previous Cart
sv_SE: Återställ dina tidigare val

en: Restore Previous Cart.
sv_SE: Återställ dina tidigare val.

en: Revoke
sv_SE: Återkalla

en: Revoke API Keys
sv_SE: Annullera API-nycklar

en: Revoked
sv_SE: Återkallad

en: Revoked <span class="count">(%s)</span> | Revoked <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Återkallad <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Återkallade <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Revoked payment status]
en: Revoked
sv_SE: Återkallad

en: Russian Rubles
sv_SE: Ryska Rubles

en: SKU
sv_SE: Artikelnummer

en: SKUs
sv_SE: Artikelnummer

en: Sale | Sales
sv_SE[0]: Såld
sv_SE[1]: Sålda

en: Sale Notification Emails
sv_SE: E-post för Notiser vid Köp

en: Sales
sv_SE: Sålda

en: Sales and Earnings by Month for all Products
sv_SE: Försäljning och Omsättning per Månad för alla Produkter

en: Sales and earnings reports for the current year for all products
sv_SE: Rapporter med försäljning och omsättning det nuvarande året för alla produkter

en: Sales:
sv_SE: Sålda:

en: Sample Download File Name
sv_SE: Produktprov Nedladdning Filnamn

en: Sample Product Title
sv_SE: Produktprov titel

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Cart
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Payment
sv_SE: Spara betalning

en: Saved cart
sv_SE: Sparat

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search %2$s
sv_SE: Sök %2$s

en: Search Categories
sv_SE: Sök Kategorier

en: Search Discounts
sv_SE: Sök Rabatter

en: Search File Downloads
sv_SE: Sök Nedladdningsbara Filer

en: Search Payments
sv_SE: Sök Köp

en: Search Tags
sv_SE: Sök Etiketter

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Secret key:
sv_SE: Hemlig Nyckel:

en: Security code
sv_SE: Säkerhetskod

en: Select Payment Method
sv_SE: Välj Betalningsmetod

en: Select a product type
sv_SE: Välj en produkttyp

en: Select one or more %s
sv_SE: Välj en eller flera %s

en: Select the file download method. Note, not all methods work on all servers.
sv_SE: Välj metod för nedladdning. Notera att alla metoder inte fungerar på alla servrar.

en: Send Test Email
sv_SE: Skicka Testmail

en: Sept
sv_SE: Sep

en: Serve Digital Downloads Through WordPress
sv_SE: Leverera Digitala Nedladdningar Genom WordPress

en: Set To Abandoned
sv_SE: Sätt till Övergiven

en: Set To Cancelled
sv_SE: Sätt till Avbruten

en: Set To Completed
sv_SE: Sätt till Slutförd

en: Set To Failed
sv_SE: Sätt till Misslyckad

en: Set To Pending
sv_SE: Sätt till Väntande

en: Set To Refunded
sv_SE: Sätt till Återbetald

en: Set To Revoked
sv_SE: Sätt till Tillbakadragen

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Shop Accountant
sv_SE: Butik Revisor

en: Shop Manager
sv_SE: Butik Chef

en: Shop Vendor
sv_SE: Butik Försäljare

en: Shop Worker
sv_SE: Butik Arbetare

en: Should prices on the checkout page be shown with or without tax?
sv_SE: Ska priset i kassan visas med eller utan moms?

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show Count:
sv_SE: Antal

en: Show Purchase Button
sv_SE: Visa köpknapp

en: Show Register / Login Form?
sv_SE: Visa Formulär för Inloggning / Registrering?

en: Show Terms
sv_SE: Visa Villkor

en: Show Title
sv_SE: Titel

en: Single Use: %s
sv_SE: Engångsprodukt: %s

en: Some countries require a notice when product prices include tax.
sv_SE: Vissa länder kräver att köparen uppmärksammas på att priserna inkluderar moms.

en: Something went wrong.
sv_SE: Något gick fel.

en: Sorry but you have hit your download limit for this file.
sv_SE: Tyvärr så har maxgränsen för antalet nedladdningar nåtts för denna fil.

en: Sorry but your download link has expired.
sv_SE: Tyvärr men länken för nedladdning har upphört att gälla.

en: Sorry, not available for variable priced products.
sv_SE: Tyvärr, inte tillgängligt för variabelt prissatta produkter.

en: Sorry, trouble retrieving payment receipt.
sv_SE: Tyvärr, problem att hämta kvitto.

en: Special notes or instructions for the product. These notes will be added to the purchase receipt, and additionaly may be used by some extensions or themes on the frontend.
sv_SE: Särskilda anmärkningar eller instruktioner för produkten. Dessa anteckningar kommer att läggas till på kvittot, och kan användas av vissa tillägg eller teman på frontend.

en: Special notes or instructions for this product. These notes will be added to the purchase receipt.
sv_SE: Särskilda instruktioner för denna produkt. Dessa instruktioner kommer att visas på kvittot.

en: Start Date
sv_SE: Startdatum

en: Start Date:
sv_SE: Startdatum

en: Start Date: %s
sv_SE: Startdatum: %s

en: Start date
sv_SE: Startdatum

en: State
sv_SE: Län

en: State / Province
sv_SE: Län

[ctx: State / province of address]
en: State / Province:
sv_SE: Kommun/Län

en: Status changed from %s to %s
sv_SE: Status ändrad från %s till %s

en: Street Address Line 1:
sv_SE: Adressrad 1

en: Street Address Line 2:
sv_SE: Adressrad 2

en: Styles
sv_SE: Stilar

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Subtotal:
sv_SE: Delsumma:

en: Subtotal: %s
sv_SE: Delsumma: %s

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Success Page
sv_SE: Sida för Slutfört

en: Swedish Krona
sv_SE: Svensk Krona

en: Swiss Franc
sv_SE: Schweiziska Franc

en: Symlink File Downloads?
sv_SE: Symlänka Nedladdningsbara Filer?

en: System Info
sv_SE: Systeminformation

en: Table View
sv_SE: Tabellvy

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Tags: %s
sv_SE: Taggar: %s

en: Taiwan New Dollars
sv_SE: Taiwanesisk Dollar

en: Tax
sv_SE: Moms

en: Tax Rates
sv_SE: Momssatser

en: Tax Report
sv_SE: Momsrapprt

en: Tax rate is: %s
sv_SE: Momssats: %s

en: Tax: %s
sv_SE: Moms: %s

en: Taxes
sv_SE: Moms

en: Taxes are: %s
sv_SE: Momsen är: %s

en: Taxonomy:
sv_SE: Taxonomi:

en: Terms of Agreement
sv_SE: Allmänna villkor

en: Test Mode
sv_SE: Testläge

en: Test Payment
sv_SE: Testköp

en: Test mode is: %s
sv_SE: Testläge

en: Thai Baht (&#3647;)
sv_SE: Thailändska Baht (&#3647;)

en: Thank you
sv_SE: Tack

en: Thank you for updating to the latest version! Easy Digital Downloads %s is ready to make your online store faster, safer and better!
sv_SE: Tack för att du uppdaterar till den senaste versionen! Easy Digital Downloads %s är nu redo att göra din butik snabbare, säkrare och bättre.

en: Thank you for your purchase! [edd_receipt]
sv_SE: Tack för att du handlade hos oss! [edd_receipt]

en: Thank you for your purchase. Please click on the link(s) below to download your files.
sv_SE: Tack för ditt köp. Klicka på länken (länkarna) nedan för att ladda ner dina filer.

en: The (typically) 16 digits on the front of your credit card.
sv_SE: De första (vanligen) 16 siffrorna på framsidan av ditt kreditkort.

en: The 3 digit (back) or 4 digit (front) value on your card.
sv_SE: De 3 siffrorna (baksidan) eller 4 siffror (framsidan) på ditt kreditkort.

en: The ID of a specific download to purchase.
sv_SE: ID för ett en specifik nedladdning att köpa.

en: The Payment History needs to be updated. %s
sv_SE: Köphistoriken behöver uppdateras. %s

en: The Purchase and File Download History in Easy Digital Downloads needs to be upgraded, click %shere%s to start the upgrade.
sv_SE: Historik för Köp och Nedladdning i Easy Digital Downloads behöver uppdateras, klicka %shär%s för att börja uppgradera.

en: The button label for completing a purchase.
sv_SE: Texten på knappen för att slutföra ett köp.

en: The buyer's billing address
sv_SE: Köparens faktureringsadress

en: The buyer's email address
sv_SE: Köparens e-post.

en: The buyer's email address.
sv_SE: Köparens e-post.

en: The buyer's first name
sv_SE: Köparens förnamn

en: The buyer's full name, first and last
sv_SE: Köparens fulla namn, förnamn och efternamn

en: The buyer's name.
sv_SE: Köparens namn.

en: The buyer's user name on the site, if they registered an account
sv_SE: Köparens namn på denna sida, om ett konto finns registrerat

en: The callback function used for the <strong>%s</strong> setting is missing.
sv_SE: Funktionen som används när inställningen <strong>%s</strong> saknas.

en: The city for your billing address.
sv_SE: Orten för din faktureringsadress.

en: The country for your billing address.
sv_SE: Land för faktureringsadress.

en: The date of the purchase
sv_SE: Datum då köpet gjordes

en: The date your credit card expires, typically on the front of the card.
sv_SE: Datumet då ditt kreditkort löper ut, oftast hittar du detta på framsidan av ditt kort.

en: The email you entered belongs to another user. Please use another.
sv_SE: Epostadressen du angav används redan.

en: The end date must be later than the start date!
sv_SE: Slutdatum måste vara senare än startdatum!

en: The exact date and time the payment was completed.
sv_SE: Exakt datum då köpet ägde rum och slutfördes.

en: The file associated with the purchase.
sv_SE: Filen associerad med ditt köp.

en: The file download log can be searched in several different ways:
sv_SE: Loggfilen för nedladdningar kan genomsökas på flera olika vis:

en: The kind of discount to apply for this discount.
sv_SE: Typ av rabatt  som gäller för denna rabatt.

en: The maximum number of times files can be downloaded for purchases. Can be overwritten for each %s.
sv_SE: Det maximala antalet gånger en fil kan laddas ner per köp. Kan skrivas över för varje %s.

en: The maximum number of times this discount can be used. Leave blank for unlimited.
sv_SE: Det maximala antalet gånger denna rabatt kan användas. Lämna tomt för obegränsad.

en: The method of payment used for this purchase
sv_SE: Betalningsmetod som användes för detta köp

en: The minimum amount that must be purchased before this discount can be used. Leave blank for no minimum.
sv_SE: Minsta möjliga belopp för köp som måste uppnås innan denna rabatt kan användas. Lämna tomt för inget minsta.

en: The name of the payment gateway used to complete the payment.
sv_SE: Namnet på det betalningssystem som användes för att slutföra köpet.

en: The name of this discount
sv_SE: Namnet på denna rabatt

en: The name printed on the front of your credit card.
sv_SE: Namnet som är angivet på framsidan av ditt kreditkort.

en: The name purchase receipts are said to come from. This should probably be your site or shop name.
sv_SE: Namnet som kvitton sägs komma från. Bör rimligen vara namnet på din butik eller din hemsidas namn.

en: The password used to access your account.
sv_SE: Lösenordet du använder för att komma åt ditt konto.

en: The password you entered is incorrect
sv_SE: Lösenordet du angett är felaktigt

en: The password you entered is incorrect. %sReset Password%s
sv_SE: Lösenordet du angett är felaktigt. %sÅterställ Lösenord%s

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
sv_SE: Lösenorden du angav matchar inte. Vänligen försök igen.

en: The payment has been deleted.
sv_SE: Köpet har raderats.

en: The payment history can be searched in several different ways:
sv_SE: Du kan söka i köphistoriken på flera olika vis:

en: The price of the purchase before taxes
sv_SE: Pris före moms

en: The primary billing address for your credit card.
sv_SE: Den primära faktureringsadressen för ditt kreditkort.

en: The product requirements for this discount are not met.
sv_SE: Du har inte uppnått kraven för att kunna nyttja rabatten på denna produkt.

en: The purchase receipt has been resent.
sv_SE: Inköpskvittot har skickats än en gång.

en: The requested price ID does not exist.
sv_SE: Det efterfrågade priset finns inte.

en: The settings have been imported.
sv_SE: Inställningarna har importerats.

en: The state or province for your billing address.
sv_SE: Län faktureringsadress.

en: The status of this discount code.
sv_SE: Statusen på denna rabattkod.

en: The suite, apt no, PO box, etc, associated with your billing address.
sv_SE: Lägenhetsnummer eller boxnummer etc, associerad med din faktureringsadress.

en: The symbol (usually , or .) to separate decimal points
sv_SE: Symbol för att avdela decimaler (vanligtvis , eller .)

en: The symbol (usually , or .) to separate thousands
sv_SE: Symbolen (vanligtvis , eller .) som används för att separera tusen

en: The taxed amount of the purchase
sv_SE: Varav moms

en: The text to be displayed on the button or link.
sv_SE: Den text som ska visas på knappen eller länken.

en: The total price of the purchase
sv_SE: Den totala summan av köp

en: The unique ID number for this purchase
sv_SE: Unikt ID för detta köp

en: The unique ID number for this purchase receipt
sv_SE: Unikt ID nummer för detta inköpskvitto

en: The upgrade process has started, please be patient. This could take several minutes. You will be automatically redirected when the upgrade is finished.
sv_SE: Uppgraderingsprocessen har startat, ha tålamod. Detta kan ta flera minuter. Du kommer automatiskt att omdirigeras när uppgraderingen är klar.

en: The user information is invalid
sv_SE: Användarinformationen är ogiltig

en: The username you entered does not exist
sv_SE: Användarnamnet du angett existerar inte

en: The username you will use to log into your account.
sv_SE: Användarnamnet du använder för att komma åt ditt konto.

en: The zip / postal code you entered for your billing address is invalid
sv_SE: Postnumret du angav för din faktureringsadress är felaktig.

en: The zip or postal code for your billing address.
sv_SE: Postnummer för faktureringsadress.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
sv_SE: En ny version av %1$s är tillgänglig. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Se vad som är nytt i version %3$s</a>.

en: There was a problem adding your discount code, please try again.
sv_SE: Det blev något problem med att lägga till din rabattkod, var vänlig försök igen.

en: There was a problem updating your discount code, please try again.
sv_SE: Ett problem uppstod då din rabattkod uppdaterades, försök igen.

en: There was an error retrieving the extensions list from the server. Please try again later.
sv_SE: Ett problem uppstod då listan med tillägg skulle hämtas från servern. Försök igen senare.

en: These are some sample notes added to a product.
sv_SE: Detta är några exempel på anteckningar som läggs till en produkt.

en: This Month
sv_SE: Denna Månad

en: This Quarter
sv_SE: Detta Kvartal

en: This Week
sv_SE: Denna Vecka

en: This Year
sv_SE: Detta År

en: This discount has already been redeemed.
sv_SE: Denna rabatt har redan använts.

en: This discount has reached it's maximum usage.
sv_SE: Maxgräns nådd för denna rabattkod.

en: This discount is expired.
sv_SE: Denna rabatt har utgått.

en: This discount is invalid.
sv_SE: Rabatten du angett är ogiltig

en: This discount is not active yet.
sv_SE: Rabattkoden är inte aktiv ännu.

en: This discount is not active.
sv_SE: Rabatten är inte längre aktiv.

en: This discount is not valid for the cart contents.
sv_SE: Denna rabatt är inte giltig för kundvagnens innehåll.

en: This gateway will be loaded automatically with the checkout page.
sv_SE: Denna betalningsmetod kommer att laddas automatiskt i kassan.

en: This is a secure SSL encrypted payment.
sv_SE: Detta är ett säkert SSL-krypterat köp.

en: This is the checkout page where buyers will complete their purchases. The [download_checkout] short code must be on this page.
sv_SE: Det här är sidan som används som kassa där köpare kan avsluta sina köp. Kortkoden [edd_checkout] måste användas på denna sida.

en: This is the page buyers are sent to after completing their purchases. The [edd_receipt] short code should be on this page.
sv_SE: Det här är den sida som köpare skickas till efter ett avslutat köp. Kortkoden [edd_receipt] bör användas på denna sida.

en: This is the page buyers are sent to if their transaction is cancelled or fails
sv_SE: Den sida som kunder skickas till om transaktionen avbryts eller misslyckas

en: This option affects how you enter prices.
sv_SE: Det här alternativet påverkar hur du anger priser.

en: This report shows the total amount collected in sales tax for the given year.
sv_SE: Denna rapport visar den totala summan av moms för försäljning det angivna året.

en: This screen allows customization of your store's styles. For complete control, you can completely disable all styles generated by the plugin.
sv_SE: Denna ruta låter dig anpassa utseendet i din butik. För en mer komplett kontroll kan du inaktivera alla stilar som genereras av tillägget.

en: This screen allows you to customize how emails act throughout your store. You can choose a premade template, set the sender's name, email address, and subject.
sv_SE: Denna ruta låter dig anpassa hur e-post fungerar i din butik. Du kan välja färdiga mallar, ställa in avsändarens namn, e-post adress och ämnesraden.

en: This screen allows you to export your reports into a PDF or CSV format.
sv_SE: Denna ruta låter dig exportera dina rapporter till PDF eller CSV format.

en: This screen provides access to all of your store's transactions.
sv_SE: Denna ruta ger dig tillgång till alla transaktioner i din butik.

en: This screen provides access to settings added by most Easy Digital Downloads extensions.
sv_SE: Denna ruta ger dig tillgång till de flesta inställningar inlagda av Easy Digital Downloads tillägg.

en: This screen provides other miscellaneous options such as disabling jQuery, allowing guest checkout, and configuring your terms of service.
sv_SE: Denna ruta innehåller diverse alternativ, såsom att inaktivera jQuery, tillåta gäster i kassan, konfiguration av dina villkor och avtal.

en: This screen provides the most basic settings for configuring your store. You can set the currency, page templates, and turn <em>Test Mode</em> on and off.
sv_SE: Denna ruta ger dig de mest grundläggande inställningarna för din butik. Du kan ställa in valuta, mallar för sidor, och slå på eller av <em>testläge</em>.

en: This screen provides ways to toggle payment gateways on or off, as well as configure gateway-specific settings. Any extra payment gateway extensions you have installed will appear on this page, and can be configured to suit your needs.
sv_SE: Denna skärm ger dig möjlighet att stänga av eller på betalningsmetoder, samt konfigurera inställningar för specifika betalningsmetoder. Alla extra tillägg för betalningssytem du installerat kommer att visas på den här sidan och kan konfigureras för att passa dina behov.

en: This screen provides you with reports for your earnings, downloads, customers and taxes.
sv_SE: Denna ruta ger dig tillgång till rapporter för omsättning, nedladdningar, kunder och moms.

en: This will send a demo purchase receipt to the emails listed below.
sv_SE: Detta kommer att skicka ett demo av inköpskvittot till e-post angiven nedan.

en: Thousands Separator
sv_SE: Avdelare för Tusental

en: Time:
sv_SE: Tid:

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: To
sv_SE: Till

en: Today
sv_SE: Idag

en: Token:
sv_SE: Bevis:

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total Downloads: %s
sv_SE: Alla nedladdningar: %s

en: Total Earnings
sv_SE: Total omsättning

en: Total Price
sv_SE: Totalt Pris

en: Total Purchased
sv_SE: Totala Köp

en: Total Purchases
sv_SE: Totalt antal Köp

en: Total Sales
sv_SE: Sålda totalt

en: Total Spent
sv_SE: Spenderat totalt

en: Total Spent: %s
sv_SE: Spenderat Totalt

en: Total earnings for period shown:
sv_SE: Total omsättning för perioden visas nedan:

en: Total sales for period shown:
sv_SE: Total omsättning för perioden visas nedan:

en: Total: %s
sv_SE: Totalt

en: Totals
sv_SE: Totalt

en: Transaction Failed
sv_SE: Misslyckade transaktioner

en: Transaction ID
sv_SE: Betalnings-ID

en: Transaction ID:
sv_SE: PayPal Transaktions-ID: %s

en: Trying to cheat or something?
sv_SE: Försöker du fuska eller något?

en: Turkish Lira (&#8378;)
sv_SE: Turkisk Lira (&#8378;)

en: Type
sv_SE: Typ

en: US Dollars (&#36;)
sv_SE: Amerikanska Dollar (&#36;)

en: Undefined
sv_SE: Odefinierad

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsat

en: Unlimited file downloads
sv_SE: Obegränsade Nedladdnnigar

en: Update Cart
sv_SE: Lägg i kundvagn

en: Update Category
sv_SE: Uppdatera Kategori

en: Update Customer
sv_SE: Uppdatera kund

en: Update Discount Code
sv_SE: Uppdatera Rabattkod

en: Update Payment
sv_SE: Uppdatera Köp

en: Update Tag
sv_SE: Uppdatera Etikett

en: Upload File
sv_SE: Ladda upp fil

en: Upload a File
sv_SE: Ladda upp en fil

en: Upload or enter the file URL
sv_SE: Ladda upp eller infoga filens URL.

en: Use Once Per Customer
sv_SE: Använd en gång per kund

en: Use This File
sv_SE: Använd denna fil

en: Use current
sv_SE: Använd nuvarande

en: Use the form below to insert the short code for purchasing a %s
sv_SE: Använd formuläret nedan för att infoga en shortcode för köp av %s

en: User
sv_SE: Användare

en: User ID
sv_SE: Användarens ID

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username already taken
sv_SE: Användarnamnet är upptaget

en: Username: %s
sv_SE: Användarnamn: %s

en: Uses
sv_SE: Användningar

en: Uses: %s
sv_SE: Användningar: %s

en: Valid
sv_SE: Giltig

en: View %1$s
sv_SE: Visa %1$s

en: View %s
sv_SE: Visa %s

en: View API Log
sv_SE: Visa API logg

en: View All
sv_SE: Visa alla

en: View All Purchases
sv_SE: Visa alla köp

en: View Detailed Earnings Report
sv_SE: Se detaljerad intäktsrapport

en: View Detailed Report
sv_SE: Visa detaljerad rapport

en: View Details and Downloads
sv_SE: Visa detaljer och nedladdningar

en: View Discount
sv_SE: Visa Rabatt

en: View File Download Log
sv_SE: Visa Logg För Nedladdningsbar Fil

en: View Log Message
sv_SE: Visa Meddelande i Logg

en: View Order Details
sv_SE: Visa Orderdetaljer

en: View Payment
sv_SE: Visa Köp

en: View Request
sv_SE: Visa Förfrågan

en: View Request Details
sv_SE: Visa Detaljer Om Förfrågan

en: View Sales Log
sv_SE: Visa Säljlogg

en: View file download log for purchase
sv_SE: Visa Logg För Nedladdningsbar Fil

en: Visit the <a href="%s">documentation</a> on the Easy Digital Downloads website.
sv_SE: Besök <a href="%s">dokumentationen</a> på Easy Digital Downloads hemsida.

en: We will send the purchase receipt to this address.
sv_SE: Vi kommer att skicka kvitton till denna adress.

en: We will use this as well to personalize your account experience.
sv_SE: Vi kommer att använda detta för att ge dig en mer personlig upplevelse.

en: We will use this to personalize your account experience.
sv_SE: Vi kommer att använda det här för att ge dig en bättre upplevelse.

en: Welcome to Easy Digital Downloads
sv_SE: Välkommen till Easy Digital Downloads

en: Welcome to Easy Digital Downloads %s
sv_SE: Välkommen till Easy Digital Downloads %s

en: What's New
sv_SE: Vad är nytt

en: Where does your store operate from?
sv_SE: Varifrån drivs din butik?

en: Whether to show the price on the purchase button. 1 to show the price, 0 to disable it.
sv_SE: Om priset på köp-knappen ska visas eller inte. 1 för att visa priset, 0 för att inte använda det.

en: While in test mode no live transactions are processed. To fully use test mode, you must have a sandbox (test) account for the payment gateway you are testing.
sv_SE: Medan textläget är aktiverat så görs inga transaktioner. För att kunna använda testläget fullt ut behöver du ett sandlåde-konto för betalninsgssystemet du testar.

en: White
sv_SE: Vitt

en: Yellow
sv_SE: Gul

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
sv_SE: Ja, jag anger priser inklusive moms

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: You also have the option to bulk delete payment should you wish.
sv_SE: Du kan också välja att radera flera köp i ett enda svep om du önskar.

en: You are already logged in
sv_SE: Du är redan inloggad

en: You are running EDD version: %s
sv_SE: Du har EDD version: %s

en: You can create any number of discount codes easily from this page.
sv_SE: Du kan enkelt skapa ett obegränsat antal rabattkoder från denna sida.

en: You can enter the 32-character purchase key
sv_SE: Du kan ange det 32 tecken långa referensnumret

en: You can enter the customer's IP address
sv_SE: Du kan ange kundens IP adress

en: You can enter the customer's email address
sv_SE: Du kan ange kundens e-post

en: You can enter the download file's name
sv_SE: Du kan ange en nedladdnings filnamn

en: You can enter the purchase ID
sv_SE: Du kan ange det 32 tecken långa referensnumret

en: You do not have permission to %s API keys for this user
sv_SE: Du saknar rättigheter för att göra det.

en: You do not have permission to create discount codes
sv_SE: Du har saknar rättigheter för att skapa rabattkoder.

en: You do not have permission to delete discount codes
sv_SE: Du har saknar rättigheter för att radera rabattkoder.

en: You do not have permission to download this file
sv_SE: Du har inte behörighet att ladda ner denna fil

en: You do not have permission to edit discount codes
sv_SE: Du har saknar rättigheter för att redigera rabattkoder.

en: You do not have permission to export data.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att exportera data.

en: You do not have permission to generate PDF sales reports
sv_SE: Du har inte behörighet att se denna fil.

en: You do not have permission to install plugin updates
sv_SE: Du kan inte uppdatera tilläggen eftersom du saknar behörighet för det.

en: You do not have permission to view this data.
sv_SE: Du har saknar rättigheter för att visa denna data.

en: You do not have permission to view this file.
sv_SE: Du har inte behörighet att se denna fil.

en: You have already added this item to your cart
sv_SE: Du har redan lagt den här artikeln i din kundvagn

en: You have already purchased this item, but you may purchase it again.
sv_SE: Du har redan köpt denna produkt, men du kan köpa den igen.

en: You have not made any purchases
sv_SE: Du har inte gjort några köp

en: You have not purchased any downloads
sv_SE: Du har inte köpt några nedladdningar

en: You have successfully added %s to your shopping cart.
sv_SE: Du har lagt till %s i din kundvagn.

en: You must agree to the terms of use
sv_SE: Du måste godkänna villkoren

en: You must be logged into an account to purchase
sv_SE: Du måste vara inloggad för att kunna handla

en: You must choose a download
sv_SE: Du måste välja en nedladdning

en: You must enable a payment gateway to use Easy Digital Downloads
sv_SE: Du måste aktivera en betalningsmetod för att använda Easy Digital Downloads

en: You must have at least one field
sv_SE: Du måste ha minst ett fält

en: You must have at least one price
sv_SE: Du måste ha minst ett pris

en: You must login or register to complete your purchase
sv_SE: Du måste logga in för att slutföra ditt köp

en: You must register or login to complete your purchase
sv_SE: Du måste registrera dig eller logga in för att slutföra ditt köp

en: You must specify both a token and API key!
sv_SE: Du måste ange både ett kodbevis (token) och en API-nyckel!

en: You need to login to edit your profile.
sv_SE: Du måste logga in för att redigera din profil.

en: You will also need to configure your gateway settings if you are accepting credit cards
sv_SE: Du kommer också att behöva konfigurera inställningar för ditt betalningssystem om du accepterar kreditkort

en: Your cart is empty
sv_SE: Din kundvagn är tom

en: Your cart is empty.
sv_SE: Din kundvagn är tom.

en: Your password
sv_SE: Ditt lösenord

en: Your profile has been edited successfully.
sv_SE: Din profil har redigerats.

en: Your request could not be authenticated!
sv_SE: Din förfrågan kunde inte autentiseras!

en: Your site name
sv_SE: Din sidas namn

en: Your transaction failed, please try again or contact site support.
sv_SE: Transaktionen misslyckades, försök igen eller kontakta vår support.

en: Your username
sv_SE: Ditt användarnamn

en: Zip / Postal Code
sv_SE: Postnummer

en: Zip / Postal code
sv_SE: Postnummer

[ctx: Zip / Postal code of address]
en: Zip / Postal Code:
sv_SE: Postnummer

en: Zip Code
sv_SE: Postkod

en: [%s] New User Registration
sv_SE: [%s] Registrering av ny användare

en: [%s] Your username and password
sv_SE: [%s] Ditt användarnamn och lösenord

en: [Password entered at checkout]
sv_SE: [Angivet lösenord vid utcheckning]

[ctx: all dropdown items]
en: All
sv_SE: Alla

[ctx: download post type name]
en: No %s found
sv_SE: Inga %s hittade

en: excludes %s tax
sv_SE: Exklusive moms

en: guest
sv_SE: gäst

en: includes %s tax
sv_SE: Inklusive moms

[ctx: no dropdown items]
en: None
sv_SE: Ingen

en: none
sv_SE: ingen

en: or checkout as a guest.
sv_SE: eller gå till kassan som gäst.

[ctx: post type general name]
en: Discounts
sv_SE: Rabatter

[ctx: post type general name]
en: Payments
sv_SE: Köp

[ctx: post type singular name]
en: Discount
sv_SE: Rabatt

[ctx: post type singular name]
en: Payment
sv_SE: Köp

en: remove
sv_SE: radera

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
sv_SE: Kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
sv_SE: Etikett

en: to
sv_SE: till

en: unlimited
sv_SE: obegränsat
